Jaunių vaikinų A čempionato laimėtojai – Sabonio KC aštuoniolikmečiai

Balandžio 26 d., 17:39
(Fotodiena.lt)
Šaltinis: MKL

Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro krepšininkai parodė čempionų charakterį. „Saboniukai“ Jaunių A (gim. 1996 m.) vaikinų krepšinio čempionato finalo ketverte vos nesuklupo pusfinalyje, tačiau jį įveikė ir finale nepaliko vilčių savo varžovams iš Vilniaus – Šarūno Marčiulionio akademijos krepšininkams.

Namuose žaidusi Sabonio KC „Katos grupė“ komanda 67:61 palaužė Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos I „Blancomet“ komandą.

„Saboniukai“ jau pirmoje finalo dalyje susikrovė 12-os taškų pranašumą ir atrodė, kad lengvai laimės finalą. Tačiau taip neatrodė Vilniaus miesto atstovams. Tomo Purlio vadovaujami „marčiulioniukai“ sukaupė visas jėgas ir sugrąžino finalo rungtynėse intrigą. Ketvirtame kėlinyje vilniečiai buvo priartėję iki vieno taiklaus metimo, tačiau savų sirgalių palaikomi finalo ketverto šeimininkai šventė sunkią pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė 11 taškų surinkęs Kristupas Žemaitis, po 10 taškų pelnė Justinas Vazalis ir Mikita Balaban. „Marčiulioniukų“ gretose Tomas Zdanavičius surinko 17 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, o Jokūbas Švambaris pelnė 14 taškų.

Bronzos medalius iškovojo Vilniaus krepšinio mokyklos komanda. Gintauto Reginos auklėtiniai prieš metus triumfavę Jaunių B čempionato II divizione, šiemet medalius pelnė ir Jaunių A pirmenybėse, tiesa, jau I divizione. Vilniaus KM komanda mače dėl trečiosios vietos 83:77 palaužė Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ komandą.

Kova vyko nuo pirmųjų rungtynių minučių. Po pirmojo kėlinio 10 taškų persvara pirmavo vilniečiai, kurie tą pačią persvarą išlaikė ir antrajame kėlinyje. Trečiame kėlinyje Vilniaus KM ekipa spurtavo ir išsiveržė į priekį 11 taškų pranašumu. Tačiau „Aisčiai“ nenuleido rankų, sukaupė visas jėgas ir pradėjo lemiamą šturmą. Po Povilio Liesio taiklaus metimo, likus keturioms minutėms, kauniečiai išlygino rezultatą. Mačo pabaiga virto tikru trileriu. Tačiau lemiamu momentu baudas taikliau metę vilniečiai šventė sunkią pergalę.

Nugalėtojų gretose Regimantas Miniotas pelnė 18 taškų, atkovojo 13 ir perėmė 4 kamuolius. Tomas Rimša įmetė 13 taškų, o Margiris Normantas, Kristupas Totoris ir Lukas Žarskus po 10. „Aisčių“ komandoje Martynas Varnas pelnė 24 taškus, tačiau suklydo 4 kartus. Jurgis Čėsna įmetė 18 taškų.

Pirmąją finalo ketverto dieną, penktadienį pusfinalyje, „marčiulioniukai“ 78:62 nugalėjo „Aisčius“. Lygi kova vyko tris kėlinius, po kurių vilniečiai priekyje buvo tik 5 taškais. Tačiau per paskutines dešimt minučių aukštesnę pavarą įjungę sostinės atstovai nutolo ir šventė užtikrintą pergalę.

Š.Marčiulionio KA komandą į priekį vedė Jokūbas Švambaris, kuris pelnė 18 taškų. Tomas Zdanavičius įmetė 16 taškų ir sugriebė 7 atšokusius kamuolius, o Dominykas Zupkauskas pelnė 3 taškus, tačiau atliko 9 rezultatyvius perdavimus. „Aisčių“ gretose Martynas Varnas (8 kld.) ir Jurgis Čėsna pelnė po 15 taškų.

Kitame pusfinalyje galimybę kautis finale turėjo Vilniaus krepšinio mokyklos komanda, tačiau ja nepasinaudojo. Vilniečiai 72:76 nusileido „saboniukams“. Aikštės šeimininkai po trijų kėlinių atsilikinėjo 9 taškų skirtumu, tačiau sugebėjo sukaupti visas jėgas, pakeisti rungtynių eigą ir švęsti itin sunkią pergalę.

Nugalėtojų gretose Justas Vazalis įmetė 18 taškų, o Kristupas Žemaitis pelnė 17 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 7 kamuolius. Vilniaus krepšinio mokyklos komandoje Regimantas Miniotas įmetė 18 taškų ir sugriebė 16 atšokusių kamuolių. Laurynas Birutis pridėjo 15 taškų.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui