J.Valančiūno dvigubo dublio fone – R.Goberto smūgis komandos draugui ir išvijimas namo (15)

Balandžio 10 d., 01:10
J.Valančiūnas surinko dvigubo dublį (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) klubai žaidžia paskutiniuosius reguliariojo sezono mačus, kuriuose savo tikslo pasiekti nepavyko Naujojo Orleano „Pelicans“ (42/40).

Luizianos ekipa išvykoje krito prieš Minesotos „Timberwolves“ (42/40) – 108:113 (30:18, 25:29, 30:36, 23:30).

Jonas Valančiūnas rungtynes atidarė rezultatyviu perdavimu Brandonui Ingramui, tačiau pats atsidarė tik trečiuoju bandymu, pataikydamas iš toli – 12:7. Lietuvis ir toliau dažnai atakavo, tačiau stokojo taiklumo, o sužaidęs devynias minutes sėdo ant suolo komandai pirmaujant 22:13. Iki pirmojo kėlinio pabaigos balansas tarp komandų nepasikeitė, o Brandonas Ingramas ketvirtį uždarė baudų metimais – 30:18.

Lietuvis į aikštę grįžo varžovams jau kiek priartėjus – prieš C.J.McCollumo dvitaškį su pražanga komandas skyrė tik 4 taškai (34:30). J.Valančiūnui pavyko blokuoti Anthony Edwardso metimą, o kitas bandymas stabdyti gynėją baigėsi pražanga, tačiau šis prametė abu baudų metimus. Ketvirčio pabaigoje „Timberwolves“ į rezultatyvias svečių atakas atsakinėjo baudų metimais ir ilgąją pertrauką pasitiko atsilikdami 47:55. Rungtynes buvo sutrikdęs incidentas, kuriame Rudy Gobertas smogė komandos draugui Kyle'ui Andersonui ir buvo su palyda išsiųstas į rūbinę. Prancūzas buvo išsiųstas tiesiai namo ir į rungtynes nesugrįš.

Maža to, ilgosios pertraukos metu pakeliui link rūbinės į sieną trenkusiam Jadenui McDanielsui diagnozuotas riešo lūžis.

Antrąją mačo dalį J.Valančiūnas pradėjo gaudamas Karlo-Anthony Townso bloką, tačiau ketvirčiui įpusėjus dvitaškiu pasiekė dvigubą dublį – 71:63. Vis dėlto jau kitoje atakoje lietuvį sustabdė ir K.Andersonas, o jam sėdus ant suolo „Pelicans“ pranašumas sunyko iki dviejų taškų (76:74). Svyravusį atotrūkį tarp komandų vėliau mažino ir A.Edwardso tritaškis, o po trijų kėlinių tarp komandų vėl buvo vos du taškai – 85:83.

Ketvirtajame kėlinyje komandos jau startavo lygiai, tačiau lemiamu metu iniciatyvą į savo rankas paėmė šeimininkai, svarbiausiame sezono apsikeitime baudų metimais išlikę priekyje iki finalinės sirenos.

J.Valančiūnas iš viso per 22 minutes pelnė 11 taškų (4/11 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atkovojo 18 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Unikalių statistikos eilutę surinko A.Edwardsas – 39 minutės, 26 taškai (5/12 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 7/13 baudų metimų), 13 atkovotų, 4 perimti ir 8 prarasti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 4 blokai ir 3 pražangos.

Laimėję „Pelicans“ būtų pretendavę į vietą Vakarų konferencijos šešete, tačiau šį kelią užkirto neparankūs rezultatai kitose arenose.

Pralaimėjimas dar skaudesnis, nes krista prieš tiesioginius varžovus, kuriems dar ir atiduotas tarpusavio pranašumas, krentant į devintąją vietą. Skirtumas tarp aštuntos ir devintos vietų įkrintamosiose yra itin svarbus. Užėmus aštuntąją vietą užtektų vienos pergalės per du mačus, o likus devintiems būtų privalu laimėti du kartus paeiliui.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 42 (12 atk. kam., 7 rez. perd.), C.J.McCollumas 23 (0/5 tritaškių, 5 atk. kam.), Trey'us Murphy 20 (4 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 11 (18 atk. kam.), Herbertas Jonesas 4 (4 rez. perd., 5 per. kam.).

„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 30 (8 atk. kam., 5/8 tritaškių), Anthony Edwardsas 26 (13 atk. kam., 8 klaidos, 4 per. kam., 4 blokai), Taureanas Prince'as 18, Mike'as Conley 17 (7 rez. perd., 1/6 tritaškių).

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui