Visi žinome, kad Lietuvoje – trys milijonai krepšinio ekspertų. Tačiau kas iš tikrųjų valdo Lietuvos krepšinį? Kas priima sprendimus, o kas opozicijoje? Kas kalba retai, tačiau jo nuomonės paiso visi, o kas galėtų kalbėti daugiau? Krepsinis.net pateikia įtakingiausių Lietuvos krepšinio žmonių dešimtuką.
10. Paulius Motiejūnas. Universiteto laikais VDU rinktinėje kartu su Jonu Mačiuliu ir Mantu Kalniečių rungtyniavusio P.Motiejūno karjera krepšinio pasaulyje sukasi viesulu. Iš pradžių – Kauno „Žalgirio“ komunikacijų direktorius, vėliau – generalinis direktorius, LKF vykdomasis direktorius – šios pareigos skamba neprastai, o Pauliui – dar tik 31 metai. Be to, vasarą organizavo bent tris įvairių jaunimo amžiaus kategorijų Europos ir pasaulio čempionatus Lietuvoje. Kai karjeros laiptais šoliuoja tokiais žingsniais, ateityje gali užimti beveik bet kurią vietą šiame dešimtuke.
9. Šarūnas Marčiulionis. Legendinis Lietuvos krepšininkas gali vadinti save opozicija. LKL įkūrėjas ir pirmasis lietuvis NBA nuolat kritikuoja LKF dėl vienų ar kitų sprendimų bei pasisakymų. 2006 metais bandė kandidatuoti į „FIBA Europe“ prezidento postą, tačiau sulaukė pasipriešinimo gimtinėje. Kaip ir kiekviena opozicija, laikui bėgant mato save kitoje barikadų pusėje.
8. Romualdas Brazauskas. BBL direktorius (nors BBL tinklapyje apie tai nėra nė žodžio) ir geriausias Lietuvos teisėjas. Diplomatiškas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, turi gerą vardą ir svarų žodį. Jei kyla koks nors nesusipratimas dėl teisėjų darbo, verda diskusijos ir panašiai, pirmas, kuris sulaukia žurnalistų skambučio – būtent R.Brazauskas.
7. Rimas Kurtinaitis. Legendinis Lietuvos krepšininkas ir nemažai pasiekęs treneris. Žodžių į vatą nevynioja, visada sako tai, ką galvoja, aštriai ir tiesiai. Kaip žinia, atviri pasisakymai Lietuvoje patinka ne visiems. Tiesa, jo pasisakymai publikuojami taip dažnai, kad kai kuriems R.Kurtinaičio kartais būna per daug.
6. Jonas Kazlauskas. Vienas labiausiai nusipelniusių Lietuvos trenerių ir pagrindinis kandidatas perimti rinktinės vairą. Pasisako retai, tačiau galingai, nes seka naujienas ir turi nuomonę apie Lietuvos krepšinį. J.Kazlauskas turbūt niekada neleido kitiems suabejoti tiek savo žodžiais, tiek trenerio darbu.
5. Antanas Guoga. Per kelis metus pasaulyje žinomas pokerio žaidėjas ir verslininkas tapo vienu įtakingiausių Lietuvos krepšinyje. 2010 metais padėjęs LKF surinkti oficialų kyšį FIBA dėl vardinio kvietimo į pasaulio čempionato ir nuo to laiko buvo kartu su LKF ir vyrų rinktine. Panašu, kad Lietuvos krepšinis tapo neatsiejamas be A.Guogos paramos, o A.Guoga – be veiklos rinktinėje.
4. Mindaugas Balčiūnas. LKF sekretorius yra Lietuvos krepšinio pilkasis kardinolas. Krepšinio federacijos prezidentu tapus Arvydui Saboniui, M.Balčiūnui pasidarė kur kas lengviau įgyvendinti projektus bei sumanymus. Vienintelė problema – sugadinti santykiai su kai kuriais šio dešimtuko, ir ne tik, nariais. Tačiau vėlgi – tam LKF reikalingas A.Sabonis.
3. Arvydas Sabonis. Šiame sąraše galėtų būti bet kurioje pozicijoje. Arvydo Sabonio įtaka Lietuvos krepšiniui yra milžiniška, tačiau legendinis krepšininkas neskuba ja pasinaudoti. Iš vienos pusės – LKF reikalai, iš kitos – buvusių komandos draugų raginimai netylėti. Kad ir kiek truktų atostogos – pasisakyti vis dėlto reikės. Žmonės A.Sabonio žodžius praktiškai be išimčių priima kaip už tiesą. Panašiai, kaip ir su J.Kazlausku.
2. Gedvydas Vainauskas. „Lietuvos ryto“ savininkas ir žiniasklaidos magnatas. Gali paspausti (be abejo, ne savo rankomis) bet kurį iš žemiau šiame sąraše esančių žmonių, bet gali juos ir išaukštinti. Mintis viešai reiškia pakankamai retai, bet visuomet turi ką pasakyti.
1. Vladimiras Romanovas. Ištraukęs „Žalgirio“ klubą iš gilios duobės bankininkas tapo viena labiausiai aptarinėjamų figūrų Lietuvos krepšinyje. Vieni jį garbina, kiti – nekenčia. Jo pasisakymai vienus linksmina, kitus – glumina, treti – prašo jiems išversti. Sukūrė žiniasklaidos grupę, kuri turėtų veikti kaip atsvara „Lietuvos ryto“ kritikai bei daugiau transliuoti V.Romanovo nuomonę.
Tiesa, priešprieša tarp V.Romanovo ir G.Vainausko yra labiau butaforinė, nei tikra. Abu magnatai sėdi toje pačioje valtyje ir yra reikalingi vienas kitam. Kaip pavyzdys, supertaurės varžybos, kurias organizuoti nusprendė tarpusavyje susitarę „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“.
Verta paminėti – Vladas Garastas. Ilgametis Lietuvos rinktinės treneris ir LKF prezidentas visada turi ką pasakyti. Tiesa, ir žurnalistai žino, ko ir kaip paklausti, kad garbaus amžiaus krepšinio veikėjas pratrūktų ir į šuns dienas išdėtų visus esančius aplink. Nepaisant amžiaus, vis dar labai įtakingas asmuo Lietuvos krepšinyje.
Norėdami komentuoti prisijunkite.