Antrajame savo sezone Hofstros „Pride“ universiteto komandos garbę gynęs Rokas Gustys sužibėjo galingu žaidimu.
21 metų 206 cm ūgio kaunietis buvo antras visame NCAA pagal atkovotus kamuolius, nusileidęs tik tautiečiui Egidijui Mockevičiui. R.Gustys aikštelėje praleisdavo po 30 minučių, įmesdavo 13,5 taško ir sugriebdavo net po 13 atšokusių kamuolių.
„Jis dirba sunkiai, žaidžia atiduodamas visas jėgas. Kiekviename mače jo žaidimas vis gerėjo ir gerėjo. Jo pasitikėjimas savimi augo. Roko lūžio rungtynės buvo sausio pradžioje, kai aikštelėje darė viską nepriekaištingai.
Panaudosiu seną frazę: jo ribos – dangus. Mes prieš savo akimis matėme, kaip jis tapo vienu geriausių kovotojų dėl atšokusių kamuolių visoje Amerikoje, taip pat vienu taikliausiai dvitaškius metančiu žaidėju visame NCAA. Jeigu kas prieš metus būtų paklausęs, ar jis tai gali padaryti, būčiau suabejojęs. Būčiau pasakęs, kad jis bus geras žaidėjas, bet Gustys netgi pranoko mūsų lūkesčius. Kitas tikslas – pagerinti jo vidutinį metimą, kad tai taptų stabiliu Roko ginklu. Neabejoju, kad jis tai gali padaryti“, – apie aukštaūgį kalbėjo „Pride“ komandos vyriausiasis treneris Joe Mihalichas.
Portale Krepsinis.net išvysite išskirtinį reportažą, kuriame pamatysite R.Gusčio treniruočių ir gyvenimo sąlygas bei pokalbį su pačiu krepšininku.
– Kaip vertinate savo sezoną?
– Mano statistiniai rodikliai gerokai pagerėjo, todėl vertinu teigiamai. Manau, kad patobulėjau ir toliau tai ketinu daryti. Antroje sezono dalyje pradėjau geriau jaustis ir labiau pasitikėti savimi, tai ir lėmė pagerėjusį žaidimą. Pavyko „prasilaužti“, kai komandos draugai pradėjo aikštelėje nuolat ieškoti manęs atsidengusio.
– Įvertinkite universitetą ir komandos trenerių kolektyvą.
– Čia jaučiuosi labai laimingas. Buvęs NBA žaidėjas Speedy Claxtonas man padeda labai daug tobulėti ir judėti tinkama linkme. Trenerių kolektyvas – fantastiškas. Komandos draugai taip pat talentingi. Manau, kad gera komanda ir tinkama vieta čia būti. Hofstra buvo geriausias pasirinkimas, nes nenorėjau važiuoti į didelį universitetą bei ten sėdėti ant suolo. Hofstra pasižymi aukštu mokymo lygiu, o man tai buvo taip pat labai svarbu.
– Ar pačiam labai buvo svarbu, jog Hofstros universitetas yra taip arti Niujorko?
– Labai rūpėjo Niujorkas, nes labai patogu keliauti. Mama jau buvo dukart atvykus ir brolis kelis sykius. Labai daug reiškia, kur apsistojai. Daug patogiau skristi iš čia į Lietuvą bei draugams atvykti manęs aplankyti. Niujorkas man pačiam pats geriausias miestas visose JAV. Ir šeimai labai patiko.
– Kodėl norėjote išvykti studijuoti už Atlanto?
– Visada galvojau apie tai ir matydavau pavyzdžius, kaip Jasikevičius ar Karnišovas pradėjo savo profesionalo karjerą nuo NCAA. Žiūrėjau visus variantus, ilgai svarsčiau ir tinkamą sprendimą padėjo priimti tėvai. Gavau šansą ir štai dabar esu čia.
– Sekate Lietuvos krepšinio naujienas?
– Žinoma – skaitau Krepsinis.net. Domiuosi, kaip sekasi mano kartos žaidėjams, vyresniems, jaunesniems. Viskas įdomu ir negaliu nuo to atitolti.
– Ką patartumėte tiems, kas nori išvykti žaisti už Atlanto?
– Kad nenusileistų rankų ir siektų savo tikslo. Aš irgi pirmą kartą bandžiau, bet man nepavyko. Nenuleidau rankų, o toliau mėginau ir pavyko. Džiaugiuosi dėl to, kur esu ir mano šeima laiminga. Patarimas – nenuleisti rankų ir dirbti ties savo tikslu.
– Kokia jūsų mėgstamiausia komanda?
– Kauno „Žalgiris“. Esu gimęs ir užaugęs Kaune. Treneriai, kurie mane treniravo, buvo žalgiriečiai, todėl turbūt įskiepijo man meilę šiam klubui.
– Kaip leidžiate laisvalaikį?
– Daug laisvalaikio neturiu, bet stengiuosi pailsėti, pažaisti kompiuterinius žaidimus. Žinoma, stengiuosi patobulinti ir savo silpnąsias vietas.
Norėdami komentuoti prisijunkite.