Krepsinis.net – naujas „MISsMATCH“ pokalbis su FIBA varžybų koordinatoriumi, jau keletą metų organizacijoje dirbančiu Gintaru Leonavičiumi.
Jis pasakojo apie savo integraciją į naują veiklą bei kasdienius darbus. Daug dalykų sukoordinuoti turintis lietuvis pasakojo ir keletą situacijų apie rinktinių užgaidas čempionatuose.
„Maistas sudėliotas buvo su dietologe, Okinavoje buvo sušiai, steikai, bet Australijos komandos narys priėjo ir paklausė: mums reikėtų mėlynojo tuno, gal galėtumėte pridėti. Aš nežinau, kokio maisto ten nebuvo, lygis turi būti aukštas, bet kartais reikia nusodinti, kad nėra neišsemiamų resursų.
Kartą reikėjo nuo autobuso iki salės praeiti 30 metrų, o lijo lietus. Paprašė, kad kažkas stovėtų ir laikytų skėčius. Pasakiau: eikite, žaidėjai neištirps“, – pasakojo G.Leonavičius.
Jis komentavo ir FIBA „langų“ sistemos vargus.
„Sistema yra, kokia yra. Dar nepraėjo tiek ciklų, kad vertintume, ar tai pasiteisino. Negali gręžiotis pirmyn ir atgal. Pagrindinis tikslas susitarti su Eurolyga, kad išleistų žaidėjus. Priklauso ir nuo žaidėjo vidinių savybių, aš žaviuosi Tornike Shengelia, kuris pasakęs, kad čia jo prioritetas“, – sakė G.Leonavičius.
Lietuvis replikavo į kai kurių trenerių ir komandų vadovų pasakymus, jog žaisti FIBA Europos taurėje nėra prasmės. Pasak jo, laikai pasikeitė, o komandoms per sezoną skiriama pusė milijono eurų.
„Tau lengviau prisitraukti žaidėjus, rėmėjus, padidinti biudžetą. Aišku, pradžioje buvo prastesnių komandų, bet dabar turime tris ispanų klubus, italų klubą, Dižono ekipą, PAOK, „Peristeri“. Su tokias klubais žaisti nematyti vertės... Jei tau gera tuos pačius ratus sukti su LKL komandomis KMT... Vokietijos klubai, pavyzdžiui, yra dėkingi už tokį turnyrą“, – sakė jis.
00:00 – gyvenimas Miunchene
02:00 – krepšinį žaidžiantis sūnus
10:00 – nostalgija Panevėžiui
12:00 – tranzicija iš žaidėjo į FIBA darbuotoją
21:00 – darbų pobūdis
24:30 – rinktinių užgaidos
31:50 – ar pagerėjo FIBA teisėjavimas?
36:00 – blogiausios matytos salės
42:00 – ar pasiteisina FIBA idėja populiarinti krepšinį
45:00 – „langų“ situacija
50:00 – netvarka kai kuriose federacijose
59:00 – kodėl verta žaisti FIBA Europos taurėje?
01:10:00 – NBA Europos planai
Norėdami komentuoti prisijunkite.