0
10-20, 19:00
0
0

Fantastiškai žaidęs T.Rice‘as sunaikino „Real“ – „Maccabi“ tapo Eurolygos čempionais (164)

Gegužės 18 d., 20:00
T.Rice‘as žaidė fantastiškai (Scanpix nuotr.)

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ legionierius Tyrese‘as Rice‘as sužaidė karjeros rungtynes ir vainikavo 2013–2014 m. Eurolygos sezoną. Amerikiečio vedina Tel Avivo „Maccabi“ po pratęsimo rezultatu 98:86 (15:16, 18:19, 20:20, 20:18, 25:13) palaužė Madrido „Real“ ir tapo turnyro čempionais.

„Maccabi“ paskutinį kartą Eurolygoje triumfavo 2005 m., kai finale nugalėjo Vitorijos „Tau Ceramica“. Tuomet naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Šarūnas Jasikevičius.

T.Rice'as pripažintas geriausiu šio finalo krepšininku. 27 metų 185 cm ūgio amerikietis finalo rungtynėse pelnė 26 taškus (4/13 dvit., 3/4 trit., 9/9 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, išprovokavo 10 pražangų, 3 kartus prasižengė ir surinko 27 naudingumo balus. Naudingiausio finalo krepšininko prizą gynėjui įteikė Ramūnas Šiškauskas.

Žygį Eurolygos trofėjaus link „Maccabi“ pradėjo reguliariojo sezono D grupėje, kurioje taip pat žaidė „Lietuvos ryto“ komanda, iškovojusi 8 pergales ir patyrusi 2 nesėkmes. „Top 16“ etape Tel Avivo klubas pateko į vieną grupę su Kauno „Žalgiriu“. Čia Izraelio komandai sekėsi sunkiau – į ketvirtfinalį ji pateko kaip trečia grupės komanda, iškovojusi 8 pergales ir patyrusi 6 nesėkmes. Ketvirtfinalyje „Maccabi“ serijos rezultatu 3:1 nugalėjo Milano „Emporio Armani“. Tuo tarpu Eurolygos finalinį ketvertą Davido Blatto auklėtiniai pradėjo nuostabia pergale po taiklaus T.Rice‘o metimo prieš Maskvos CSKA – 68:67.

Susitikimą kiek geriau pradėjo „Real“ klubas (5:2), bet „Maccabi“ susitvarkė su startiniu jauduliu ir sužaidus 5 minutes jau buvo priekyje – 8:5. 8-ąją minutę „geltonieji“ buvo priekyje 13:7, tačiau „Karališkojo“ klubo spurtas 9:0 leido vėl sugrįžti į pirmaujančias pozicijas – 16:13. Per likusį laiką dėjimu pasižymėjo Alexas Tyusas, o jo komanda po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo minimalų deficitą – 15:16.

Antrojo ketvirčio pradžia prastai susiklostė „Maccabi“ komandai. Ji beveik keturias minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o „Real“ įmetė net 10 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 26:15. Trumpas žydų blykstelėjimas padėjo atgaivinti kiek pritilusius sirgalius – 20:26. Madrido ekipa tuoj pat sustabdė varžovų spurtą ir 16-ąją minutę vėl pirmavo 11 taškų skirtumu – 33:22. Davidas Blu vienas pats per paskutines kelias minutes pelnė 7 taškus, įskaitant ir tritaškį paskutinę sekundę, kuris leido beveik ištirpdyti turėtą deficitą – 33:35.

Po pertraukos „Maccabi“ toliau rungtyniavo agresyviai gynyboje ir prabėgus 3 minutėms po ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį – 41:40. 5 iš eilės „Real“ taškai leido jų sirgaliams kiek lengviau atsikvėpti – 45:41. Devinas Smithas traukė Izraelio komandą paskui save. Būtent šio amerikiečio tolimi metimai lėmė tai, jog „Maccabi“ vėl pirmavo – 49:47. Sergio Rodriguezo dvitaškis su pražanga paskutinėmis sekundėmis leido „Real“ prieš lemiamą mačo atkarpą nežymiai būti priekyje – 55:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tolimu šūviu „Maccabi“ į priekį išvedė T.Rice‘as (60:58). Tačiau sužaidus tris minutes, tuo pačiu atsakė N.Mirotičius (61:60). Netrukus tolimais šūviais apsikeitė D.Blu ir S.Rodriguezas (64:63). Likus žaisti keturias minutes, T.Dardenui pavyko padidinti „Real“ pranašumą iki keturių taškų (67:63), tačiau tuomet „Maccabi“ surengė spurtą 6:0 ir vėl susigrąžino pranašumą (69:67). Prasidėjus paskutinei minutei, T.Rice‘as gražiu reidu išvedė „Maccabi“ į priekį keturiais taškais (73:69). Tačiau taiklūs S.Rodriguezo baudos metimai, netaiklus R.Hickmano metimas ir I.Bourousio dvi baudos atstatė lygybę – 73:73. T.Rice‘as turėjo galimybę išplėšti „Maccabi“ pergalę, tačiau pro šalį skriejo amerikiečio tritaškis. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu T.Rice‘as tiesiog dominavo. Amerikietis žaidimu „vienas prieš vieną“ nepaliko vilčių vienam „Real“ žaidėjui po kito. Sužaidus dvi minutes, T.Rice‘as smeigė antrąjį tritaškį pratęsime, padidinusį „Maccabi“ persvarą iki keturių taškų (81:77). Netrukus gynėjas „pakabino“ kamuolį A.Tyusui, kuris dar kartą atstatė „status quo“ (83:79). „Real“ puolime nebesugebėjo pelnyti taškų, o T.Rice‘as ir R.Hickmanas netrukus padidino „Maccabi“ pranašumą iki 9 taškų (88:79). Paskutinę mačo minutę vyko tik formalumai. „Maccabi“ išsaugojo persvarą, laimėjo 98:86 ir tapo Eurolygos čempionais.

„Maccabi“: Tyrese‘as Rice‘as 26 (4/13 dvit., 3/4 trit., 9/9 baud., 27 n.b.), Ricky Hickmanas 18 (4/13 dvit., 6 atk. kam.), Devinas Smithas 15 (7 atk. kam.), Davidas Blu 14, Alexas Tyusas 12 (11 atk. kam.), Sofoklis Schortsanitis 9.

„Real“: Sergio Rodriguezas 21 (1/4 dvit., 5/10 trit.), Rudy Fernandezas 15 (1/5 dvit., 3/6 trit., 8 atk. kam., 24 n.b.), Felipe Reyesas (6 atk. kam.), Nikola Mirotičius (2/7 dvit., 7 atk. kam.) ir Ioannis Bourousis (0/3 trit., 9 atk. kam.) po 12, Tremmellas Dardenas 7 (7 atk. kam.), Jaycee Carrollas 5.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui