Eurolygoje antradienį startuos atkrintamosios varžybos, kur aštuonios komandos sieks patekti į finalinį ketvertą, vyksiantį Berlyne.
Portalas Krepsinis.net kviečia apžvelgti visas poras ir pradėsime nuo pirmųjų dviejų, kurios stos į kovą antradienį – Atėnų „Panathinaikos“ prieš Tel Avivo „Maccabi“ ir Madrido „Real“ prieš Vitorijos „Baskonia“.
„Panathinaikos“ (2) – „Maccabi“ (7)
Tarpusavio dvikovos: „Maccabi“ 2:0 – 86:81 išvykoje (4 turas) ir 90:75 (23 turas) namuose
Iš 17-os vietos į 2-ą per vieną sezoną – tokį šuolį padarė Mariaus Grigonio atstovaujama PAO. Kardinaliai pasikeitusi ir sustiprinta sudėtis su Erginu Atamanu priešakyje rodo visiškai kitokį veidą. Ir „Panathinaikos“ tai daro pirmiausia dėl geros gynybos – antras gynybos reitingas visoje Eurolygoje.
„Panathinaikos“ turi ilgesnį atsarginių žaidėjų suolą, bet E.Atamanas yra ištikimas sau – daugiausiai remiasi 6 žaidėjais, kurie žaidžia vidutiniškai nuo 26,5 iki 29 minučių. „Maccabi“ gretose tik Lorenzo Brownas (29 min.), Wade‘as Baldwinas (28 min.) ir Bonzie Colsonas (28 min.) yra trys žaidėjai, kurie gauna pasireikšti daugiau nei 25 minutes.
„Panathinaikos“ rotacijos įgauna kitokias spalvas tik tokiu atveju, jeigu Mathiasas Lessortas prisirenka pražangų arba Konstantinui Mitoglou būna bloga diena. Tuomet savo šansų atitinkamai daugiau turi Aleksanderis Balcerowskis, Kostas Antetokounmpo ir Juancho Hernangomezas. „X faktoriumi“ gali tapti Luca Vildoza, kuris tikrai yra pajėgus gynėjas, bet niekaip neranda vietos PAO schemose ir neseniai gavo kritikos iš E.Atamano. Tiesa, tai nieko nereiškia, kadangi turkas yra viešai baręs ir Shane‘ą Larkiną bei Vasilije Micičių, bet jie atnešė titulus.
Visiškai kitokia yra „Maccabi“ komanda, kuri šiuo metu Eurolygoje žaidžia didžiausiu tempu bei turi trečią geriausią puolimo reitingą, kai PAO šioje kategorijoje yra 10-a. Gynyba yra vos 11-a, tad aiškiai vieni bandys primesti kuo daugiau taškų, o kiti bandys sustabdyti oponentų greitą žaidimą bei taškų rinkimą.
„Maccabi“ rotacijos irgi yra gana aiškios ir sustyguotos. Jeigu rungtynes pradeda Jake‘as Cohenas, tai jas baigia ketvirtoje pozicijoje dažniausiai B.Colsonas. Mažai atkarpų žaidžiama neturint ant parketo L.Browno arba W.Baldwino.
Sunku bus M.Grigoniui, kuriam tenka žaisti lengvojo krašto puolėjo pozicijoje, kur „Maccabi“ turi B.Colsoną. Abejose tarpusavio dvikovose amerikietis buvo pastebimas ir naudingas – 14 taškų ir 16 balų bei 21 taškas ir 24 balai.
Įdomi dvikova bus tarp dviejų buvusių Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjų W.Baldwino ir Kendricko Nunno. Tarpusavyje pasikandžioję žaidėjai norės įrodyti, kuris iš jų geresnis, o aikštelėje turėtų atsidurti ir vienas prieš kitą tiesioginėje kovoje.
Ši serija netenka dalies žavesio, nes „Maccabi“ priversta rungtyniauti tuščioje arenoje Belgrade, o ne Tel Avive. PAO turės tvirtą užnugarį ir įspūdingą atmosferą, o per dvikovą Belgrade girdėsime sportbačių čežėjimą. „Maccabi“ prisitaikė prie žaidimo tuščioje arenoje ir ten rungtyniauja patikimai, o PAO gali būti kiek neįprasta iš didžiulio triukšmo keltis į atmosferą, kuri nemaloniai primena koronaviruso laikus.
Nemažas patirties skirtumas ir tarp trenerių darbo Eurolygos atkrintamosiose – E.Atamanas iš viso dalyvavo 19-oje mačų (laimėjo 9), o Odedas Kattashas – vos 5 rungtynėse, iš kurių laimėjo dvejas. Čia reikėtų atiduoti pagarbą ir O.Kattashui, kuris buvo nuvertintas strategas dėl savo blankaus etapo būtent prie PAO vairo, bet Izraelyje jis buvo vertinamas specialistas dėl gero darbo Jeruzalės „Hapoel“ ekipoje. Būtent modelis, kur žaidžiamas puolimo stiliaus krepšinis su daug atletiškų žaidėjų buvo vizitinė O.Kattasho kortelė. Būtent tokią sudėtį jis turi „Maccabi“ gretose, kuri rodo gerą krepšinį. Tai dar kartą patvirtina taisyklę, kad kiekvieno trenerio idėjoms įgyvendinti reikia atitinkamų įrankių, o su jais galima jau kažką parodyti. To Atėnuose O.Kattashas neturėjo.
Serijos baigtį gali nulemti būtent namų faktorius, kuris yra „Panathinaikos“ pusėje. Nebūtų nuostabu, jeigu prireiks visų penkerių rungtynių, bet būtų netikėta, jeigu 3:0 laimėtų PAO. „Maccabi“ triumfas serijoje būtų nedidelė staigmena, bet toli gražu ne sensacija. Krepsinis.net prognozuoja, kad Atėnų ekipa žengs į finalinį ketvertą laimėjusi seriją 3:2.
Sedekerskis
„Real“ (1) – „Baskonia“ (8)
Tarpusavio dvikovos: 1:1 – „Real“ pergalė 79:77 išvykoje (1 turas) ir „Baskonia“ triumfas 95:91 išvykoje (33 turas)
Įkrintamąsias išgyvenusi Tado Sedekerskio atstovaujama ekipa gavo reguliaraus sezono nugalėtojus, kurie jau senokai gyveno kruizo režimu ir laukė, kada pagaliau prasidės lemiamos kovos. Įdomu tai, kad abi komandos susitiko Eurolygoje tokiu laiku, kai situacijos buvo kardinaliai skirtingos ir neparodo dabartinio fono: pirmajame ture „Baskonia“ dar turėjo kitą trenerį, o „Real“ 33-ajame ture jau neturėjo motyvacijos dėl kažko kautis. Ispanijos lygoje kol kas tarpusavyje susitiko kartą ir tada triumfavo išvykoje „Real“.
Būtent dreifavimas reguliaraus sezono pabaigoje suprastino „Real“ puolimo reitingą, kuris ilgą laiką buvo 1–2 Eurolygoje, o dabar yra 4-as. Tiesa, gynyboje „Real“ vis dar turi patį geriausią reitingą. Reikia tikėtis greito ir atviro krepšinio su daug atakų, metimų ir aukštu rezultatyvumu, nes abi ekipos Eurolygoje yra 3–4 vietoje pagal demonstruojamą žaidimo tempą. Gynyboje „Baskonia“ yra 5-a blogiausia Eurolygos komanda, o puolime – 7-a geriausia.
Didžiausias klausimas yra, ar „Real“ gali paimti ir įjungti savo sezono pradžios žaidimo režimą, o galbūt komanda tiesiog išsikvėpė, nes komandoje yra daug vyresnių nei 30 metų žaidėjų? Atsakymus galbūt rasime šios serijos metu arba bent jau dalį atsakymų, nes „Baskonia“ šiuo metu nėra ta komanda, prieš kurią „Real“ negalėtų laimėti ir nerodant savo sezono pradžios krepšinio.
„Baskonia“ patekimas į atkrintamąsias jau yra geras pasiekimas su ribotais ištekliais ir tragiška sezono pradžia. Dar svarbiau, kad atėjus Duško Ivanovičiui komanda neatliko jokių naudos davusių permainų sudėtyje, bet sugebėjo savo sezoną pakreipti visiškai kita kryptimi nei jis prasidėjo. Niekas neprieštaraus, kad pasikviesti Chrisas Chiozza ir Jordanas Theodore‘as ekipai jokio didelio impulso nesuteikė.
Dar svarbu šioje serijoje yra tai, kad Chima Moneke yra patyręs traumą bei neaišku, ar galės rungtyniauti. Skausmo parkreiptu veidu aikštelę praėjusią savaitę Belgrade palikęs puolėjas praleido tiek mačą su Bolonijos „Virtus“, tiek su Malagos „Unicaja“ Ispanijos lygoje. Naudingiausio ir antro pagal rezultatyvumą žaidėjo praradimas baskams yra didžiulis nuostolis. Čia pasitempti turės nuo suolo kylantis Nikos Rogkavopoulos, o T.Sedekerskiui reikės viršyti savo 28 minučių vidurkį, kas nutiko penktadienį, kai rungtyniavo net 36 min.
Markusas Howardas tapo rezultatyviausiu Eurolygos žaidėjų reguliariajame sezone ir mažinti apsukų neketina toliau – puolime visišką laisvę turintis gynėjas bet kada gali atlikti metimą ir jam būnant ant parketo praktiškai kas antra baskų ataka baigiasi jo metimu. Akivaizdu, kad turint ribotą talentą puolime M.Howardo faktorius yra išnaudojamas maksimaliai, nes toks žaidėjas gali ir ištraukti komandą, ir ją taip pat paskandinti, jeigu tą dieną metimai skrieja pro šalį. Kaip bebūtų, M.Howardas yra pagrindinis kandidatas šioje atkrintamųjų poroje turėti didžiausią taškų vidurkį, bet tikrai ne naudingumo balų.
„Baskonia“ su Matthew Costello centro pozicijoje bandys atakuoti Walterį Tavaresą, ką sėkmingai darė jau ne kartą. 32 proc. tritaškius šiame sezone pataikantis aukštaūgis turės mesti tiksliau, jeigu baskai nori tikėtis pakutenti padus „Real“ ekipai.
Chuso Mateo aiškiai sudėliotos rotacijos tikrai padeda ruoštis dvikovai D.Ivanovičiui, kuris gali dėlioti M.Costello dvikovą su W.Tavareso, o Maiko Kotsaro – su Vincento Poirier, bet žinoti yra viena, o išnaudoti tai – kita – „Real“ turi gerokai daugiau kokybės visose pozicijose, todėl „Real“ strategas gali drąsiai laikytis savo plano ir nuo to pernelyg nenukentėti, kas buvo reguliariajame sezone.
D.Ivanovičius yra didžiausią patirtį Eurolygos atkrintamosiose sukaupęs specialistas – 37 mačai ir 18 pergalių jo sąskaitoje. Tuo tarpu Ch.Mateo sąskaitoje 5 susitikimai ir 3 pergalės – visos prieš Belgrado „Partizan“ praėjusiame sezone. Reikia pabrėžti, kad skaičiai pateikiami būtent atkrintamųjų, finalinio ketverto pergalės skaičiuojamos atskirai.
„Real“ yra aiški favoritė ir seriją turėtų laimėti 3:1 arba 3:0. Neutraliems žiūrovams džiuginti turėtų faktas, kad ne „Virtus“, o baskai laimėjo lemiamas įkrintamųjų rungtynes, nes „Baskonia“ – „Real“ akistata bus smagus akiai krepšinis, ko iš „Virtus“ tikėtis nereikia. Dar svarbus dalykas yra, kaip „Real“ atrodys serijoje nepaisant galutinio rezultato – ar tai bus solidus žaidimas, o galbūt padrikoje kovoje iškovotos slidžios pergalės. Jeigu būtų pastarasis variantas, tai jau turėtų kelti nerimą prieš finalinį ketvertą, kur pusfinalyje lauktų Barselonos „Barcelona“ arba Pirėjo „Olympiacos“ ekipos, kurios šiuo metu yra pajėgesnės už baskus.
2023-24 #EuroLeague coaches experience and win % in the playoffs. pic.twitter.com/qUt22uo8zh
— Darius Garuolis (@DariusGaruolis) April 22, 2024
Norėdami komentuoti prisijunkite.