0
10-20, 19:00
0
0

E.Fridrikssono šou neišgelbėjo – į Pasaulio taurę dramatiškai keliauja Sakartvelas (3)

Vasario 26 d., 20:09
E.Fridrikssonas buvo arti bilieto į Pasaulio taurę (FIBA Europe nuotr.)

FIBA Pasaulio taurės atrankoje paaiškėjo dar vieno kelialapio į turnyrą savininkai.

Sakartvelo rinktinė (5/5) lemiamame L grupės mače namie 77:80 (19:19, 23:24, 18:19, 17:18) nusileido Islandijai (5/5), tačiau liko patenkinta rezultatu.

Pirmąjį tarpusavio mačą kartvelai buvo laimėję 88:85, tad šiame islandams reikėjo keturių taškų pergalės ir rezultatas visą mačą svyravo būtent apie šią ribą.

Reikiamą skirtumą islandai buvo išvystę likus minutei (75:71), tačiau Tornike Shengelia sumetė baudų metimus, o iškart po netaiklaus Elvaro Fridrikssono metimo tritaškį smeigė Thaddusas McFaddenas. Tryggvi Hlinasonas į tai atsakė dvitaškiu su pražanga – 78:76. George’as Tsintsadze pasižymėjo taikliu baudos metimu, Jonas Gudmundssonas sumetė abu – 80:77.

Likus žaisti dešimt sekundžių T.Shengelia prametė baudų metimus, o islandai dar spėjo paruošti neblogą ataką, tačiau E.Fridrikssono tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Komandos tarpusavyje pasidalino identiškas pergales, tad į Pasaulio taurę žengė geresnį įmestų ir praleistų taškų santykių kituose mačuose išvystę kartvelai.

Trečią mačą per keturias dienas skirtinguose Europos kraštuose žaidęs T.Shengelia per 33 minutes pelnė 20 taškų (2/7 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 7/10 baudų metimų), atkovojo 6, perėmė vieną ir prarado 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, 3 sykius prasižengė bei surinko 18 naudingumo balų.

23 taškus šeimininkams pelnė Giorgis Shermadinis (6 atk. kam., 9/9 dvitaškių), 17 – T.McFaddenas (4/14 tritaškių).

E.Fridrikssonas islandams per 31 minutę surinko 25 taškus (5/11 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 9/9 baudų metimų), atkovojo kamuolį, 2 sykius suklydo, 3 kartus prasižengė bei surinko 14 naudingumo balų.

12 taškų pridėjo J.Gudmundssonas (10 atk. kam.), 11 – T.Hlinasonas (8 atk. kam.).

Sakartvelo rinktinė į Pasaulio taurę keliauja pirmą kartą šalies istorijoje. Debiutas tai būtų buvęs ir vos 300 tūkstančių gyventojų turintiems islandams, kurie galėjo perspjauti ką tik mažiausiu Pasaulio taurės dalyviu tapusį Žaliąjį Kyšulį.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui