0
10-20, 19:00
0
0

Devyniolikmečiai panaikino dviženklį deficitą, tačiau paskutinę sekundę nusileido Kroatijos rinktinei (87)

liepos 2 d., 20:15
M.Grigonis yra rezultatyviausias Lietuvos komandos žaidėjas (Fotodiena.lt)

Pasaulio jaunimo (iki 19 metų) vaikinų krepšinio pirmenybių E grupės rungtynėse Lietuvos (4/1) rinktinė po dramatiškos kovos 90:91 (20:25, 19:34, 21:17, 30:15) nusileido Kroatijos (4/1) krepšininkams.

Susitikimo pradžia klostėsi apylygiai ir niekam nepavyko įgyti didesnio pranašumo: sužaidus 4 minutes kroatai buvo priekyje 9:7. Netrukus lietuvių varžovai spurtavo 8:2 ir atitrūko – 17:9. Mūsiškiai nenuleido rankų ir atsakė sėkminga atkarpa, leidusia priartėti – 18:20. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Kroatija pataikė iš toli ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 25:20.

Antrąjį ketvirtį kroatai pradėjo pelnydami 5 taškus be atsako ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 30:20. Tuo Kroatijos komandos sėkmingas žaidimas nesibaigė, nes po M.Jukanovičiaus tolimų metimų skirtumas perkopė net 20 taškų žymą – 57:33. Iki kėlinio pabaigos lietuviams pavyko nežymiai sumažinti deficitą – 39:59.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Kroatijos krepšininkai toliau dominavo ir išlaikė ne tik iniciatyvą, bet ir persvarą savo rankose. T.Masiulio kariaunai pavyko kiek priartėti, bet skirtumas po trijų ketvirčių išliko didelis – 16 taškų – 60:76.

Lemiamame ketvirtyje lietuviai kilo į lemiamą šturmą ir po laimėtos atkarpos 11:2 atkūrė intrigą – 71:78. Likus žaisti 3 minutes ir 20 sekundžių po labai ilgos pertraukos rezultatas buvo lygus – 83:83. Maža to, netrukus mūsiškiai išsiveržė į priekį – 85:84. Likus 21 sekundei T.Dimša tritaškiu išvedė Lietuvą į priekį – 90:88. Čia pat M.Junakovičius atsakė tuo pačiu – 91:90. Išsigelbėjimui dar buvo likusios 7 sekundės, bet T.Dimšos metimas, galėjęs išplėšti pergalę, skriejo pro šalį ir lietuviai patyrė nesėkmę.

Lietuva: M.Grigonis 31 (5/7 tritaškiai, 7 atk. kam., 6 rez. perd.), A.Jankaitis 14 (6 atk. kam.), T.Dimša 12 (7 atk. kam.), M.Stašelis 8, L.Lekavičius 7, D.Krestininas 6, M.Gebenas 4, J.Tamulis 3, R.Gustys ir J.Gintvainis po 2, S.Raupys 1, D.Tarolis 0 (2 min.).

Kroatija: M.Junakovičius 27 (7/13 tritaškiai), M.Bržoja 17 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), D.Šaričius (12 atk. kam.) ir T.Gabričius po 14, J.Mustapičius 12.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui