07-02, 18:30
Pasaulio taurė
Lietuva
0
Didžioji Britanija
0
07-05, 21:00
Pasaulio taurė
Italija
0
Lietuva
0

Dėl pratęsimo save plakęs Ą.Tubelis: „Žalgiris“ kausis ir kitais metais (2) VIDEO interviu, FOTOGALERIJA

Gegužės 8 d., 23:10
Ą.Tubelis neslėpė nusiminimo (BNS nuotr.)
Ą.Tubelis neslėpė nusiminimo (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgirio“ žygis Eurolygoje baigėsi – ketvirtfinalyje Lietuvos čempionus eliminavo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“.

Namie du kartus laimėję turkai Kaune turėjo daug daugiau vargo – trečiadienį krito 78:81, o penktadienį seriją uždarė tik po pratęsimo.

Tuo pačiu baigėsi ir debiutinis Ąžuolo Tubelio sezonas Eurolygoje.

Aukštaūgis sugebėjo pasiekti 500 pelnytų taškų ribą, o finišavo fiksuodamas 23 minučių, 12,1 taško (41 procentas tritaškių), 4,5 atkovoto kamuolio, 0,8 rezultatyvaus perdavimo bei 12,7 naudingumo balo vidurkius.

Debiutantas nepraleido nė vieno mūšio, o net 36 iš 42 susitikimų pradėjo starto penkete, greitai įsiliedamas į stipriausią lygą Senajame žemyne.

Po rungtynių žalgirietis neslėpė pasididžiavimo komanda, įvertino įgyvendintus pasiekimus bei jau žvelgė į kitą sezoną.

REKLAMA

„Esate žmogiški žmonės ir suprantate, kaip jaučiamės. Manau, kad visi jaučiasi panašiai. Galėjome užsidaryti, neužsidarėme. Aišku, sunkius metimus įmetė, nieko nesakau. Tikrai sunku, žinant, kiek talento turi „Fenerbahče“. Pratęsime aš išvis nesąmones dariau.

Tokios svarbos rungtynės, gal neužtikrintai jaučiausi. Taip gavosi, kad padariau klaidą, vieną iš kertinių. Jausmas – nekoks. Pralaimėjai ir šį sezoną Eurolygoje jau nežaisi“, – teigė Ą.Tubelis.

– Kodėl pratęsimo pradžioje „Fenerbahče“ taip pabėgo?

– Neišradinėjo dviračio, labai paprastai žaidė, ieškojo Tuckerio po susikeitimų. Be kontakto keičiamės, jis eina ir įdeda į krepšį arba įmeta. Jie uždavė toną, kad niekas lengvai nieko negaus. Galime čia sakyti, kad nesusikalbėjimas ir taip toliau. Buvo taktinių klaidų, visko buvo, negerų dalykų. Visada vos ne pirmi ant žemės krentame, gal ne visada gaunasi, buvo situacijų, kai nusiridena kamuolys į jų pusę, įmeta iš po krepšio. Ne vienas toks buvo. Svarbu, kad mes kovojome, žaidėme iš visų jėgų, stengėmės, kritome į stendus.

REKLAMA

Niekada neturiu, bet jokių priekaištų komandai. Trenerių štabas padarė labai gerą darbą. Nei jūs, nei žmonės, kurie sėdi prie kompiuterių, kad tik parašytų po rungtynių kokį neigiamą komentarą, netikėjo. Visi buvo nustebę, kad mes buvome penktoje vietoje. Didelis „ačiū“ mūsų trenerių štabui, kaip jie mus sudėliojo. Jie kiekvienam žaidėjui davė vaidmenis, jie, ir aš, jas įvykdėme. Finišavome penkti. Reziumė – neblogai. Po rungtynių gerbiamas Okmanas atėjo ir pasakė, kad žiūrint į diagramas, nuo praėjusių sezonų,„Žalgiris“ šiais metais tikrai visai neblogai atrodė. Kaip ir jis minėjo, noriu tą patį pasakyti, uždavėme tokį toną, kad „Žalgiris“ kovos ir kitais metais.

REKLAMA

– Kaip įvertintumėte visos komandos progresą serijos metu psichologiškai ir fiziškai?

– Juokingai skamba, dabar visur visi sako, kad tikėjimas yra labai svarbus. Labai paprastas žodis, bet jis yra svarbus. Jauti tą energiją rūbinėje iš kiekvieno žaidėjo, trenerių ir štabo. Nėra tų minčių, kad nežaidžiame, neskrendame į tą Turkiją. Tokių minčių nėra ir jau nebus. Visi ateina kovoti, nori laimėti, žaisti Eurolygoje, finalo ketverte. Gal ne finaliniame ketverte, bet į Turkiją sukovoti, ir būtų kitoks veidas nei pirmose rungtynėse.

– Dėl tos klaidos susidėjo patirties stoka ir nuovargis?

– Taip. Nežinau, per vėlai gimiau, tai patirties pritrūko. Taip, aš noriu Ulei paduoti, bet galėjome įžaisti ir kitą pusę, nusivaryti, užtvarą padaryti kokiam Nigelui. Paskubėjau, neatkreipiau dėmesio, kad Baldwinas išsikeitė, o jo ilgos rankos, nesunkiai pasiėmė tą kamuolį.

– Visą seriją daug kalbos buvo apie suolelio taškus, šį kartą tuo pasirūpino Edgaras Ulanovas. Koks jis yra rūbinės lyderis serijos metu?

– Nuo mano atėjimo jis buvo vienas pirmųjų, kuris, nesakysiu, ką sakė, bet parodė, kaip prisistatyti. Labai šiltas ir geras žmogus už aikštelės ribų. Šiandien labai geras pavyzdys, kaip žmogus kovoja kruvina burna, krenta ir viską daro, kad komanda laimėtų. Jis turi patirties, visi žinote, kiek jis yra žaidęs. Tie tritaškiai buvo labai svarbūs, laikė mus viršuje. Labai svarbus, labai geras žaidėjas, labai geras žmogus.

REKLAMA

– Ką, jūsų akimis, S.Francisco turėjo praeiti ir išgyventi šioje serijoje?

– Visi matėte, kas buvo sezono pradžioje, kai štabas dar bandė žaidėjams įskiepyti vaidmenis ir ką turime daryti, kad laimėtume rungtynes. Kiekvienas bandėme tai išsiaiškinti rungtynės po rungtynių. Jam nebuvo lengva, maži konfliktėliai, nesutarimai, emocijų proveržis iš neigiamos pusės. Sezono viduryje ir pabaigoje viskas ėjo kaip iš natų. Gal nebuvo, kad kiekviename mače rinktų po 25 taškus, jis yra įžaidėjas, skirstė mums kamuolį. Tikrai nemažai rungtynių laimėjome sezono pabaigoje. Žiūrint į jo karjeros praeitį, yra nemažai praėjęs. Aš tikiu, kad jam yra labai liūdna, pirmos jo atkrintamosios. Visada nori dar. Nėra toks senas, bus dar šansų. Puikiai suprantate, kokio lygio tai žaidėjas ir ką jis gali daryti. 

– Kokią patirtį išsinešate iš šio debiutinio sezono, buvus ryškiausiu žaidėju trečiosiose serijos rungtynėse?

REKLAMA

– Nenoriu būti ryškiausias ir taip nevadinkite. Po pralaimėtų rungtynių skamba negerai, o po pralaimėtų – dar prasčiau. Komanda laimi, o ne aš laimiu. Sezonas – neblogas, bet dabar galiu pradėti keiktis, nes daug emocijų yra apie šias rungtynes. Visada sunku komentuoti, rytoj atsikelčiau ir visą tinklalaidę galėčiau padaryti.

– Po šios serijos labiau jaučiasi pasididžiavimas komanda ar nusivylimas, kad nepavyko užsikabinti?

– Pasididžiavimas, aišku. Visada didžiuojiesi komandos draugais, atėjus į rūbinę visada Maodo Lo ir Cisco šypsosi, įžengus į rūbinę iš pat ryto. Visa diena gera. Žinai, kad bus gera treniruotė, net jei nesigaus kažkas. Labai gerai kasdien jaučiuosi po treniruočių, komanda gerai dirbo, nusiprausiu ir įsėdu į mašiną laimingas, nes man čia gerai. Nėra jokių negatyvių dalykų apie šitą klubą, apie šitą vietą. Didžiuojuosi, taip ir toliau.


2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Kai svajonė baigiasi