07-02, 18:30
Pasaulio taurė
Lietuva
0
Didžioji Britanija
0
07-05, 21:00
Pasaulio taurė
Italija
0
Lietuva
0

Dėl gerbėjų apgailestavęs Š.Jasikevičius nepažino savo komandos: rinkomės lengvesnį kelią (1) VIDEO interviu, FOTOGALERIJA

Gegužės 22 d., 20:54
Š.Jasikevičiaus kariauna krito pusfinalyje (Scanpix nuotr.)
Š.Jasikevičiaus kariauna krito pusfinalyje (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Eurolygos titulą gynusio Šarūno Jasikevičiaus žygis šį sezoną baigėsi pusfinalyje.

Lietuvio treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ Atėnuose 61:79 nusileido Pirėjo „Olympiacos“.

Graikijos klubas pelnė 12 pirmųjų rungtynių taškų, o vėliau nagais ir dantimis laikėsi iniciatyvos. Turkijos klubui į rungtynes sugrįžti neleido taip ir neišjudintas puolimas.

„Fenerbahče“ svarbiausiame sezono mače rėmėsi tritaškiais, kurie nekrito (8/36, 22 procentai), o iš artimesnės distancijos sėkmę mėgino gerokai rečiau (13/26 dvitaškių, 50 procentų).

Š.Jasikevičiui tai buvo septintasis finalo ketvertas trenerio karjeroje, jis išlieka su vienu, pernai iškovotu titulu.

Iškart po rungtynių lietuvis tiesioginiame eteryje lakoniškai apžvelgė rungtynes.

REKLAMA

„Akivaizdu, kad „Olympiacos“ buvo „Olympiacos“, bet „Fenerbahče“ nebuvo „Fenerbahče“, – savo komandos pasirodymą įvertino specialistas.

Po mačo vykusioje spaudos konferencijoje Š.Jasikevičius teigė, kad nepažino savo komandos ir apgailestavo, kad toks prastas mačas išpuolė svarbiausiu metu. Jam taip pat liko tik apgailestauti dėl į areną nepatekusių „Fenerbahče“ gerbėjų – daugybė jų nusipirko bilietus, kurių taip ir nesulaukė.

„Sveikinimai Georgios ir „Olympiacos“, šiandien jie buvo gerokai geresni. Su pilna sudėtimi – vienos prasčiausių mūsų sezono rungtynių. Skaudu dėl to, kaip strigome. Kėlinių pradžių statistika – brutali. Turėjome galimybę startuoti agresyviau. Pernai finalo ketverte supratome, kaip svarbu yra smogti pirmiems. Visų trijų pirmų kėlinių pradžiose mus siuntė į nokdauną. Kiekvieną kartą, kai bandėme grįžti į rungtynes, tai neatrodė įmanoma. Iškart atiduodavome iniciatyvą. Vos parodžius gyvybę ją iš mūsų atimdavo, kartais ir patys ją atiduodavome. Blogas vakaras mums. Deja, tai įvyko svarbiausiame mače“, – apgailestavo strategas.

REKLAMA

– Jūsų komandoje nepasižymėjo per septynias pirmąsias rungtynių minutes, tai pasikartojo ir antrojo ketvirčio pradžioje. Tai lėmė gera „Olympiacos“ gynyba, jūsų bėdos puolime ar abiejų dalykų kombinacija?

– Kiekvieną kartą pradėjus tokias svarbias rungtynes ir iškart pradedant laidyti tritaškius, kaip mes padarėme per pirmąsias penkias minutes... Tai nėra mūsų žaidimas. „Olympiacos“ žaidė savo žaidimą, neišmušėme jų iš vėžių, nors gynyboje, didžiąja dalimi, esu patenkintas tuo, kaip žaidėme. Puolime buvome labai blogi. Visi metė tritaškius, išbandė lanką, vietoje kantrybės ir agresyvumo. „Olympiacos“ žaidė gerai, o mes buvome labai blogi. Nenoriu atimti OLY nuopelnų, šiandien jie buvo daug geresnė komanda.

– Ko trūko jūsų puolime ir kaip būtų galima tai paaiškinti?

– Nesu tikras, bet nebuvome savimi. Iškart pradėjome laidyti tritaškius. Jei tie metimai yra geri, po kantrios atakos, įvedus kamuolį į vidų ir nusimetus – suprasčiau, bet čia nebuvo mūsų žaidimas. Rinkomės lengvesnį kelią. Prieš juos taip negalima. Galime kalbėti apie „Olympiacos“ gynybą, bet 8 tritaškiai iš 36. Būtų įdomu pamatyti, kiek buvo laisvų metimų. Dabar neturiu tokios statistikos.

REKLAMA

– „Olympiacos“ atsarginiai pelnė daugiau taškų nei starto penketo žaidėjai. Ar sudėties gylis šį kartą buvo lemiamas faktorius?

– Nemanau. Dabar viską matome ir galime kalbėti, bet jie parodė, kokie yra. Žaidė savo žaidimą. Judino kamuolį, viskas, gynyboje darė tai, ko ir tikėjomės. Mes žaidėme žemiau savo galimybių ribų. Reikės išsiaiškinti to priežastis ir sezoną pabaigti gerai.

REKLAMA

– Nando De Colo sužaidė paskutines Eurolygos rungtynes, kaip galima vertinti visą jo karjerą?

– Ką dar galima apie jį pasakyti, šnekėjau apie jį ir Paryžiuje, ten klausėte to paties. Visi žino apie Nando De Colo. Vienas iš visų laikų geriausiųjų. Galima kalbėti valandų valandas. Pažiūrėkite į paskutines jo rungtynes, vienintelis mūsų žaidėjas, kurio atkarpa buvo teigiama. Neįtikėtina karjera, kuo dar galima nustebinti?

– Ar šio sezono „Olympiacos“ mentalitetu priminė pernai Eurolygoje triumfavusią jūsų komandą?

– Nemanau. Jie žaidė savo žaidimą ir buvo labai solidūs. Sunku išvesti juos iš savo rungtynių plano. Kad ir kokie prasti buvome, mes tris kartus radome būdų grįžti į rungtynes, bet vis pasiduodavome. Praleidome lengvus taškus, įkirtimus, neišnaudojome pražangų. Jie tiesiog buvo solidesni už mus.

– Ar tikėjotės, kad tribūnose bus toks didelis palaikymo skirtumas?

– Dėl gerbėjų galiu tik paskaityti, kiek jų atvyksta. Jie rungtynų nelaimės. Girdžiu tik labai liūdną dalyką, kad „Fenerbahče“ gerbėjų nusipirko bilietus, bet negalėjo patekti į rungtynes. Labai liūdna istorija Eurolygos organizacijai. Žmonės sumokėjo, atvyko, labai stengėsi ir negalėjo patekti į areną? Labai liūdna dėl komandos gerbėjų. Kalbėjome apie tai prieš rungtynes. Daug jų lauke laukė elektroninio laiško ar kažko panašaus. Vakar restorane buvau su daugybe savo draugų ir jie neturėjo bilietų. Visi klausė manęs, ar turės bilietus. Bloga situacija Eurolygai. Liūdna.

Dėl „PlayStation 5“ verta trumpam tapti ir futbolo ekspertu! Spėk Pasaulio taurės rezultatus „Sportas.lt“ portale ir laimėk.


1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys