0
11-01, 20:00
0
0

Bostone atkrintamosios startavo J.Tatumo trigubu dubliu ir tvirta „Celtics“ pergale (5)

Balandžio 21 d., 22:30
J.Tatumas diktavo sąlygas pirmajame mače (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) solidų atkrintamųjų startą surengė Bostono „Celtics“ klubas.

„Keltai“ savo arenoje 114:94 (26:21, 34:24, 31:14, 23:35) nugalėjo Majamio „Heat“ ir Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių išsiveržė 1:0.

Galutinis rezultatas nėra triuškinantis, tačiau mačo eigą kontroliavę šeimininkai buvo išvystę ir 34 taškų persvarą (96:62). Finišo tiesiojoje svečiai skirtumą kiek aptirpdė ir privertė iki paskutinių minučių žaisti kertinius šeimininkų žaidėjus, tačiau pergalės nenugvelbė.

„Heat“ siekia pakartoti pernykštę staigmeną, kai konferencijos finale eliminavo Bostono klubą, bet šį kartą tai bando įgyvendinti be Jimmy Butlerio, kurį bent kelioms savaitėms iš rikiuotės išvedė įkrintamosiose patirta trauma.

Ryškiausia mačo žvaigžde tapo trigubą dublį atlikęs Jaysonas Tatumas – 41 minutė, 23 taškai (6/10 dvitaškių, 1/8 tritaškių, 8/8 baudų metimų), 10 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų, 3 klaidos bei 4 pražangos.

„Celtics“ tritaškius žarstė 45 procentų taiklumu (22/49), varžovai – keliolika procentų kukliau (12/37, 32 procentai). Panašus komandų santykis buvo ir kovoje dėl kamuolių (44:34), o „Heat“ per visą mačą uždirbo vos šešis baudų metimus.

Svečių gretose iniciatyvos imtis mėgino Bamas Adebayo – 35 minutės, 24 taškai (10/16 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos ir 4 pražangos.

Antrasis serijos mačas taip pat vyks Bostone. Reguliarųjį sezoną laimėję „Celtics“ namų aikštės pranašumą turės visose šių metų atkrintamųjų serijose.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 23 (10 atk. kam., 10 rez. perd., 1/8 tritaškių), Derrickas White’as 20 (4 rez. perd., 4/8 tritaškių), Kristapas Porzingis 18 (4/8 tritaškių), Jaylenas Brownas 17 (8 atk. kam., 3/5 tritaškių), Samas Hauseris 12 (4/6 tritaškių), Alas Horfordas 10 (7 atk. kam.), Paytonas Pritchardas 8 (5 rez. perd.), Jrue Holiday’us 6 (7 atk. kam.).

„Heat“: Bamas Adebayo 24 (10/16 dvitaškių, 6 atk. kam.), Delonas Wrightas 17 (5/5 tritaškių, 3 rez. perd.), Jaime Jaquezas 16 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Tyleris Herro 11 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 3/9 tritaškių), Nikola Jovičius 10 (6 atk. kam.), Kevinas Love’as 7.

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose