Kauno „Žalgiris“ (10/9) patyrė vienų Eurolygos lyderių jėgą – namie paleidus dviženklį pranašumą prieš Pirėjo „Olympiacos“ (13/6) pralaimėta 85:92.
Žalgiriečiams tai buvo jau trečioji nesėkmė Eurolygoje paeiliui. Dvi pastarosios patirtos namų arenoje.
Po rungtynių „Žalgirio“ strategas Andrea Trinchieri atkreipė dėmesį į statistiką, daugelį solidžių skaičių bei keletą nepatikusių tendencijų, kurios ir galėjo kainuoti pergalę.
Specialistas apžvelgė ir teisėjų darbą rungtynėse, stebėjęsis fiziškumo lygio bei gautų baudų metimų kiekio kontrastu. Kieto kontakto rungtynių metu jam teko paragauti ir pačiam, kai ketvirtajame kėlinyje įsirėžęs arbitras vos neparvertė italo ant parketo.
A.Trinchieri taip pat gilinosi į būtiną progresą komandos viduje bei dar kartą nepanoro komentuoti individualių pasirodymų.
„Jausmas, kurį patiriu, yra kartus, nes tikiu, kad žaidėme kietai ir turėjome puikią pirmąją mačo pusę. 72 procentais atakavome iš baudos aikštelės, 39 procentais – iš toli, atkovojome aštuoniais kamuoliais daugiau, o mus žudė tik 19 klaidų. Gyveni arba miršti, tai vadinasi evoliucija, Charlesas Darwinas prieš daugybę metų šnekėjo apie tai. Išlieka tik tie, kurie prisitaiko. Galėčiau daug pasakyti apie klaidas, bet žaidėme prieš šiuo metu geriausią Eurolygos komandą, kuriai sukėlėmė daug problemų. Nepavyko tik pasiekti rezultato“, – teigė strategas.
– Kaip „Olympiacos“ pažabojo jūsų tritaškius?
– Neįmanoma prieš tokią gynybą žaisti negaunant baudų metimų. Neįmanome. Toks fiziškumo lygis... Ką galime pasakyti, kad reikėjo dvitaškius mesti 80 procentų taiklumu? Man viskas yra labai aišku. Tada prarandi pasitikėjimą. Bandėme atakuoti, o skaičiai pasako viską. Pataikai tritaškius, tada varžovai prieina arčiau, jei pralenki juos ties perimetru ir neuždirbi badų metimų, laimėti negali. Tokia matematika.
– Kokios komunikacijos sulaukėte iš teisėjų? Matėme, kad gavote techninės pražangos įspėjimą, kalbėjote su arbitrais ir jiems paliekant aikštelę.
– Visų pirma, išnaudojau du iššūkius, kurių neturėjo prireikti, nes epizodai buvo akivaizdūs. Teisėjas yra ne vienas – jie dirba trise, tad komunikacijos trūko. Trys sekundės buvo sušvilptos Alenui Smailagičiui ir su tuo sutikau. Vėliau keturis kartus suskaičiavau sekundes Milutinovui ar Vezenkovui. Bandžiau apie tai kalbėti, bet nebuvau išgirstas. Komunikacijos lygis buvo vidutiniškas ir tiek. Techninės pražangos nebuvo.
– Tritaškis šiuo metu yra efektyviausias metimas krepšinyje. Ar manote, kad jūsų žaidėjais kartais per daug tuo remiasi?
– Ne pirmą kartą bandote viena linija sujungti taškus. Jei nemeti baudų metimų, kaip turi žaisti? Turi piktnaudžiauti tritaškiais. Priežastys buvo akivaizdžios. Dvitaškius metėme 72 procentais. Kaip reikėjo tai padaryti? Jei turite gerą patarimą – priimsiu jį, bet aš nežinau. Efektyviausi metimai krepšinyje yra baudų metimai ir tritaškiai. Bandėme išvesti varžovus iš baudos aikštelės, nes jie yra labai dideli. Išvedėme juos, aplenkdavome ir kas nutiko tada? Negaliu iš žaidėjų prašyti daugiau, pažiūrėkite į skaičius.
– Aleksandras Vezenkovas iki ilgosios pertraukos surinko tik penkis taškus. Kas veikė prieš jį?
– Geras klausimas. Praradome susitelkimą ketvirtajame kėlinyje, keturis lengvus metimus jis atliko dėl mūsų kaltės. Nespaudėme kamuolio, jis Vezenkovą pasiekdavo labai lengvai. Kostas kelis kartus užsibuvo baudos aikštelėje... Kai turi žaidėją baudos aikštelėje daugiau nei tris sekundes, tai sutraukia gynybos pagalbą iš silpnosios pusės. Tada reikia tai pridengti ir atsiranda nematomas pranašumas. Kartais teisėjai to nešvilpia, nes nemato taip sukuriamo pranašumo. Žaidėjo dengimas baudos aikštelėje išderina gynybą, o jie daug metimų susikūrė po gerai nusimestų kamuolių. Manau, kad buvome blogi, praradome susitelkimą ir tai yra patirties klausimas.
„Olympiacos“ yra labiausiai patyrusi komanda. Mano žaidėjai žaidė kietai, Lonnie Sylvainas dirbo kietai, bet jų fiziškumo tiesiog buvo per daug. Net ir dalykų, kuriuos darėme, neliko, nes viskas prasideda nuo emocijų. Jei atmosfera yra gera, žinai, ką darai, gauni baudų metimų už savo darbą, viskas supaprastėja. „Olympiacos“ pasižymi gynyba, kuri atima visą malonumą iš žaidimo. Smūgiai, laikymas, tempimas. Pirmas 20 minučių buvome labai geri, o vėliau tai daug kainavo. Neturėjome reikiamos energijos, bet patikėkite manimi, nėra lengva laimėti nemetant baudų metimų. Tai – neįmanoma.
– Jūsų oponentas Georgios Bartzokas gyrė „Žalgirio“ pasirodymą šį sezoną, ko reikia iš žaidėjų, kad tai tęstųsi?
– Mums reikia tik pergalių, nieko daugiau. Šiandien buvo gera proga. Prieš „Maccabi“ sužaidėme prasčiausias savo rungtynes. Šiandien buvome geri, nors nepasakyčiau, kad puikūs. Turėjome šansą laimėti, bet to neužteko. Reikia persigrupuoti, bandyti vėl, sunkiai dirbti ir tikėtis, kad gera pergalė pakeis mūsų jausmus.
– Paminėjote Ch.Darwiną, kokio evoliucinio žingsnio „Žalgiriui“ reikia po šių rungtynių?
– Reikia išmokti žaisti prieš tokias fiziškas komandas, laikyti rungtynes tokias, kokių norime mes ir neiti ten, kur vedasi kita komanda.
– Bryantas Dunstonas ir A.Smailagičius šiandien kartu surinko 21 tašką, atkovojo aštuonis kamuolius. Esate patenkintas jų pasirodymu, o gal norėtume papildyti priekinę liniją?
– Taip nedarau. Nesidžiaugiu nė vienu pasirodymu, kai pralaimime. Tik tiek. Visi žaidėjai stengėsi ir žaidė kietai, bet mums moka ne už bandymus. Arba atlieki darbą, arba ne. Jei neatlieki, reikia analizuoti, kas nepavyko. Tada evoliucionuoji ir atlieki. Veltis į individualių žaidėjų pasirodymus... Esu treneris ir dirbu su šiais žaidėjais. Jie mane tiek džiugina, tiek pykdo, tiek virkdo. Tai yra sezono karuselė. Lieku su jais. Pradėjus badyti pirštais į priekinę liniją ar atskirus žaidėjus, besti būtų galima į daugelį.
Norėdami komentuoti prisijunkite.