0
10-20, 19:00
0
0

Apkartęs finišas: I.Brazdeikio netekusi Lietuvos rinktinė beviltiškai krito prieš latvius (613) FOTOGALERIJA

Rugsėjo 9 d., 14:30
I.Brazdeikis patyrė kelio traumą (BNS nuotr.)

Lietuvos rinktinė užbaigė pasirodymą Pasaulio taurėje, kur liko šeštoje vietoje.

Kovoje dėl penktosios pozicijos lietuviai 63:98 (20:28, 18:21, 9:28, 16:21) nepasipriešino Latvijai, kuri pirmąsyk žaidė pasaulio čempionate.

Maža to, prieš rungtynes paaiškėjo, kad lietuviams nepadės sunegalavęs Vaidas Kariniauskas, o mačo metu Lietuva neteko Igno Brazdeikio, kuris patyrė kelio traumą.

Latviai iškart ėmė demonstruoti taiklumą iš toli bei atitrūko 8:2. Lietuvių puolimas kūrėsi dėka Jono Valančiūno, tiesa, atsakymą vis turėjo ir varžovai – 14:4. Ignas Brazdeikis ir Rokas Jokubaitis pridėjo po vieną baudos metimą (9:16), o J.Valančiūnas skirtumą mažino iki penkių (11:16), vis tik Latvija greitai atgavo dviženklį pranašumą – 25:15. R.Jokubaitis po puikios atkarpos privertė latvius prašyti pertraukėlės (20:26), o po pirmo kėlinio lietuviai atsiliko 20:28.

Latvijos rinktinė toliau išlaikė solidų atotrūkį. Skirtumas epizodiškai apmažėdavo (30:36), kol Klavas Cavaras ar Artūras Strautinis nepataikė dviejų metimų paeiliui – 40:30. Svarbius taškus pelnė I.Brazdeikis (34:43), tačiau po pusės mačo lietuviai situacijos nepagerino – 38:49.

Lietuviai tragiškai pradėjo trečią kėlinį, praleido latvių spurtą ir taip tapo triuškinami – 63:41. Maža to, traumą patyrė I.Brazdeikis, susižeidęs kelį ir palikęs aikštelę. Taip lietuviai liko tik su devyniais žaidėjais rotacijoje. Latviai nestabdė tritaškių (66:41), o A.Žagaras įspūdingai organizavo varžovų puolimą. Lietuvos situacija tapo tragiška (42:70), o po trijų kėlinių atsilikome 47:77.

Paskutinis kėlinys teliko formalumu. Lietuviai situacijos nebepakeitė ir latviai toliau dominavo – 89:52. Lietuviai tragiškai nepataikė tritaškių ir labiau rezultato nebesušvelnino.

Per visas rungtynes lietuviai pataikė 5 iš 26 tritaškių.

Latvių vedlys A.Žagaras atliko net 17 rezultatyvių perdavimų, o tai yra naujasis pasaulio čempionatų rekordas.

Latvija: Artūras Kurucas 20 (6/10 trit.), Rolandas Šmitas 17, Andrejus Gražulis 12, Rodionas Kurucas 11, Artūras Strautinis ir Klavas Cavaras – po 8.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 16 (6/15 metimai, 1 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 15 (8 atk. kam.), Tomas Dimša 13, Deividas Sirvydis 6, Ignas Brazdeikis 5, Donatas Motiejūnas 4.