Penkiolika dienų trukęs Rio de Žaneiro olimpiados turnyras baigėsi amerikiečių pergalės šokiu. Labai neliūdėjo sidabrą laimėję serbai, o Ispanija džiaugėsi bronza. Tuo tarpu Australija ir vėl liko su mediniu medaliu.
Brazilijoje buvo krepšininkų, kurie spindėjo geru žaidimu, bet buvo ir tokių, kurie nuvylė visus. Su 10 iš jų jus supažindina portalas Krepsinis.net.
Jonas Valančiūnas, Lietuva (24 min., 6,7 tšk., 7 atk. kam., 8,5 naud. bal.)
Rinktinės treneriai ir gerbėjai iš vidurio puolėjo tikėjosi kur kas daugiau, bet „centras“ taip ir nesužaidė nė vieno mačo pagal savo galimybes. Vos 39 proc. dvitaškių pataikymą lėmė tai, kad JV nevengdavo mesti iš vidutinio nuotolio, nes arčiau krepšio tiesiog nesugebėdavo prasibrauti. 2,2 klaidos per susitikimą yra antras rezultatas – dažniau klysdavo tik įžaidėjas Mantas Kalnietis, bet labai nežymiai – 2,5. Dar ilgai pats Jonas ir rinktinės gerbėjai su dideliu kartėliu prisimins šią olimpiadą.
Nicolas Batumas, Prancūzija (23 min., 7 tšk., 2,8 atk. kam., 2 rez. perd., 8,5 naud. bal.)
Blankus pernai Europos čempionate, blankus ir olimpiadoje. Beveik 21 mln. JAV dolerių kitą sezoną uždirbsiantis Šarlotės „Hornets“ puolėjas savo veido taip ir neparodė, kadangi šis žaidėjas gali rungtyniauti tikrai geriau nei tai darė nacionalinėje komandoje per pastaruosius dvejus metus. Prancūzų gretose nebematysime Tony Parkerio, tad N.Batumo pečius ateityje slėgs didesnė atsakomybė ir jis privalės parodė geresnį žaidimą.
Mačiulis
Jonas Mačiulis, Lietuva (25 min., 9,5 tšk. (36,4 proc. pataikymas), 4 atk. kam., 1,7 rez. perd., 8 naud. bal.)
Po praėjusių metų Europos čempionato vėl tikėjomės, kad Madrido „Real“ puolėjas bus svarbus žaidėjas puolant, bet Jonas daugiau svaidė pro šalį nei į tikslą. Prieš Nigeriją 21 pelnytas taškas ir 21 naudingumo balas buvo tas vienintelis sėkmingas susitikimas olimpiadoje. Prastą pataikymo procentą lėmė tai, kad Mačiulis dažnai rinkdavosi mesti iš nepatogių padėčių ir per rankas. Krepšininkas atrodė pavargęs, apie ką kalbėjo ir TV3 reportaže rungtynių pertraukoje. Trūko šviežumo ir taiklumo, o kartais per daug energijos buvo skiriama ginčams su arbitrais dėl neužfiksuotų pražangų.
Draymondas Greenas, JAV (10 min., 1,9 tšk. (22,7 proc. pataikymas), 2,1 atk. kam., 1,2 rez. perd., 2,9 naud. bal.)
Dar NBA finale D.Greenas buvo vienas tų, kuris padėjo „Warriors“ pasiekti tris pergales serijoje su „Cavaliers“, bet olimpiadoje puolėjas pataikė vos 1 tritaškį iš 11 ir 4 dvitaškius iš 11. Apskritai amerikietis ir gynyboje nežibėjo, nors buvo vertinamas už tai. Treneris žaidynių pradžioje labiau pasitikėjo D.Greenu, bet pamatęs jo prastą sportinę formą galiausiai paliko Draymondą kaip 11-ą ar 12-ą žaidėją. JAV žiniasklaida prastą D.Greeno žaidimą aiškina nuovargiu po NBA sezono.
Rubio
Ricky Rubio, Ispanija (17 min., 5 tšk. (36 proc. pataikymas), 2,8 atk. kam., 2,9 rez. perd., 7,1 naud. bal.)
Daug blankių rungtynių ir keli geri mačai – prieš Lietuvą ir Nigeriją. Lemiamose kovose prieš JAV ir Australiją R.Rubio vėl buvo nepastebimas – iš viso pelnė 3 taškus ir surinko 3 naudingumo balus. 3 tritaškius Ricky pataikė į lietuvių krepšį, o per likusias septynerias rungtynes pridėjo dar vieną – mače su Prancūzija. Iš viso vos 4 tolimi metimai iš 15 (26,7 proc.). Sergio Rodriguezas atrodė užtikrinčiau už R.Rubio, kuriam rinktinėje dar viskas prieš akis. Tiesa, laikas pagaliau pagerinti metimą, nes tarptautiniame krepšinyje ir vėl bus susiduriama su daug bėdų.
Raulis Neto, Brazilija (18 min., 4,8 tšk. (31,8 proc. pataikymas), 1,4 atk. kam., 2,6 rez. perd., 4,4 naud. bal.)
Jutos „Jazz“ įžaidėjas turėjo būti lygiavertis konkurentas Mercelinho Huertui, bet 14 taškų ir 15 naudingumo balų prieš Lietuvą buvo pirmas ir paskutinis geras šio brazilo pasirodymas. Prastas pataikymas, neužtikrintas vadovavimas komandai ir visiškas nublankimas pieš veteraną Huertą. Šis veikiausiai trauksis iš rinktinės, o 24-erių R.Neto taps pagrindiniu nacionalinės komandos atakų organizatoriumi.
Delfino
Carlosas Delfino, Argentina (17 min., 4 tšk. (23,7 proc. pataikymas), 2 atk. kam., 0,5 naud. bal.)
Dvejus metus profesionaliai krepšinio nežaidęs puolėjas sugrįžo ir tai padarė ne šiaip sau, kadangi pareiškė norintis grįžti į NBA. Su tokiu pasirodymu, kokį C.Delfino surengė olimpiadoje, jis negautų darbo net Europoje. Akivaizdu, kad 33-ejų atletas yra prastos sportinės formos ir galbūt net jaučia traumos padarinius. Įdomu, ar C.Delfino sugrįš į krepšinį ar tai buvo jo paskutinis pasispardymas.
Chamberlainas Oguchi, Nigerija (25 min., 8 tšk. (27,9 proc. pataikymas), 3 atk. kam., 2,6 rez. perd., 6 naud. bal.)
30-metis gynėjas įstrigo Lietuvos rinktinės gerbėjams iš 2012 metų olimpiados ir jos atrankos, kur snaiperis prišaudė nemažai tritaškių į mūsiškių krepšį. Nukraujavusi Nigerija nemažai tikėjosi iš šio žaidėjo, kuris neretai buvo vadinamas neįvertintu, bet ir šį kartą Ch.Oguchi sužibėti nepavyko. Vroclaveko „Anwil“ žaidžiantis nigerietis skautų nesužavėjo.
Coxas
Johnas Coxas Venesuela (28 min., 9 tšk. (25,4 proc. pataikymas), 2,2 atk. kam., 1,6 rez. perd., 3 naud. bal.)
35-erių gynėjas turėjo tapti komandos lyderiu, kai dėl traumos atsisakė padėti rinktinei Greivisas Vasquezas. Veteranu pasitikėjo ir treneris, suteikdamas jam daug laiko ant parketo, bet J.Coxas taip nieko ir neparodė. Dvikovoje su JAV jis įmetę 19 taškų, bet realizavo vos 6 metimus iš 20 ir surinko 5 naudingumo balus. Su rinktine šis krepšininkas atsisveikinti norėjo tikrai ne taip.
Pengas Zhou, Kinija (25 min., 3,6 tšk. (25,9 proc. pataikymas), 1,8 atk. kam., 1,6 rez. perd., 1,6 naud. bal.)
26-erių puolėjas labai jaunoje rinktinėje buvo vienas labiausiai patyrusių ir turėjo tapti rimtu faktoriumi puolant, bet taip nieko ir nenuveikė per visą olimpiadą. Vos 25,9 proc. pataikymas ir 1,6 naudingumo balo vidurkis per 25 žaidimo minutes yra tikras košmaras. Tiesa, nusivylimu tapo ne tik P.Zhou, bet ir visa Kinijos rinktinė, kuri nors iš žaidynių nieko ir nesitikėjo, tačiau norėjo pasirodyti garbingiau nei pralaimėti vieną susitikimą vidutiniu 29,6 taškų skirtumu.
Norėdami komentuoti prisijunkite.