Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) reguliarusis sezonas pasiekė finišo tiesiąją – komandoms lieka sužaisti po aštuonerias rungtynes.
Klubai vasarą priėmė nemažai gerų sprendimų, bet pasitaikė ir tokių, kurie nuvylė tiek vadovus, tiek trenerius ar sirgalius. Apie kiekvienoje komandoje labiausiai vilčių nepateisinančius žaidėjus – Krepsinis.net straipsnyje. Pridedame, kad nekalbame apie žaidėjus, kurie jau paliko komandas, straipsnyje rašome apie tuos, kurie dar yra ekipose. Taip pat žaidėjai yra surikiuoti pagal dabar jų komandų užimamą vietą LKL turnyrinėje lentelėje.
26 metų 198 cm ūgio Mattas Mitchellas, Kauno „Žalgiris“. LKL: 16 min., 6 tšk., 2,6 atk. kam., 1 rez. perd., 5,7 naud. bal.
Žalgiriečių žaidėjus daugiausiai vertiname per Eurolygos pasirodymo prizmę, bet šį puolėją galima įvertinti ir žvelgiant į žaidimą vietinėje lygoje. Vėlgi, viska lemia jo atlyginimas – 400 tūkst. eurų per sezoną yra labai solidūs pinigai, bet M.Mitchellas neparodė, jog yra vertas jų. Eurolygoje tritaškius pro šalį mėtęs amerikietis tą patį daro ir LKL – vos 26,7 proc. (12/45) pataikymas, kur varžovai akivaizdžiai jam atiduoda laisvus metimus. Atrodytų, kad Eurolygoje galėtų turėti įtakos didesnė pramesto metimo ar klaidos kaina, bet M.Mitchellas toliau daužo lanką ir LKL, kur žalgiriečiai nejaučia tokios įtampos. Dar vienas įrodymas, kad šio krepšininko kitame sezone nereikia ir jo sudėtyje tikrai nebus.
27 metų 208 cm ūgio Stevenas Enochas, Vilniaus „Rytas“. LKL: 18 min., 8,5 tšk., 4,3 atk. kam., 10,3 naud. bal.
Šioje kategorijoje turbūt būtų Parkeris Jacksonas-Cartwrightas, bet jis kol kas sužaidė tik 8 LKL mačus ir užleido savo vietą S.Enochui. Brangiausias „Ryto“ žaidėjas iki atvykstant minėtam įžaidėjui, tačiau norimo rezultato jis nedavė nei LKL, nei FIBA Čempionų lygoje. Vėlgi, galima pasakyti, kad logiškas „Ryto“ ėjimas įsigyti žaidėją su Eurolygos patirtimi, kuri nebuvo prieš 10 metų, o vos prieš kelis, dar pridedant ir solidų pasirodymą Ankaros klube. Atrodė, kad S.Enochas bus didžiulė jėga LKL kovose, tačiau didžiausia jo problema, jog amerikietis renkasi rungtynes ir dažnai atrodo nemotyvuotas varžytis su žemesnėse vietose esančiomis komandomis. Stabilumas ir yra vienas iš meistriškumo požymių, ko S.Enochui kol kas stinga. Jeigu šis legionierius žaistų sėkmingiau, vargu, ar „Rytas“ būtų įsigijęs Artūrą Gudaitį.
Tayloras
35 metų 201 cm ūgio Jeffery Tayloras, Vilniaus „Wolves Twinsbet“. LKL: 24 min., 10,4 tšk., 3,4 atk. kam., 1,9 rez. perd., 10,1 naud. bal.
Blogiausia investicija per visą klubo istoriją – kiek daugiau nei 300 tūkst. eurų uždirbantis švedas per tris sezonus netapo nei komandos veidu, nei vedliu aikštelėje, nei sirgalių numylėtiniu. J.Tayloro pasirinkimas buvo keistokas. Taip, jis žaidė Madrido „Real“ ekipoje, kur buvo „vaidmens žaidėjas“ su gynybinėmis funkcijomis, todėl buvo naivoka tikėtis, kad jis taps vedliu puolime „Wolves“ gretose. Maža to, J.Tayloras nuolat buvo kamuojamas traumų ir per pirmus du sezonus praleido daugybę mačų. Tiesa, vienintelis teigiamas dalykas, kad šiame jis yra sveikas ir kol kas LKL praleido vos tris susitikimus bei jau yra sužaidęs daugiau dvikovų nei per visą praėjusį sezoną. Akivaizdu, kad J.Taylorui reikėtų padėkoti už darbą ir už panašią sumą galima įsigyti kur kas geresnį žaidėją.
24 metų 201 cm ūgio Martynas Arlauskas, Jonavos „CBet“. LKL: 17 min., 6,4 tšk., 1,8 atk. kam., 1,1 rez. perd., 4,9 naud. bal.
Po proveržio sezono Pasvalio „Pieno žvaigždėse“ atrodė, kad M.Arlauskas padėjo didelį žingsnį į priekį, tačiau Jonavoje jis toli gražu nerodo to, ko galima buvo tikėtis iš šio puolėjo. Skaičiai dar neatrodo taip blogai, bet žaidimo laikas atitinka krepšininko formą, kitaip jis tikrai būtų gavęs daugiau Manto Šerniaus pasitikėjimo. Sezono pradžioje M.Arlauskas gaudavo daugiau laiko pasireikšti, tačiau gerų pasirodymų jo kraityje stigo – per 26 mačus vos 4 sykius rinko dviženklį naudingumą. Tritaškius pataiko 35,4 proc. tikslumu, kas yra karjeros rekordas, bet tai vis dar žaidėjas, ties kuriuo varžovai ali rizikuoti, kadangi M.Arlauskas nėra metikas ir per rungtynes išmeta 1,9 tritaškio (pataiko 0,7). M.Arlausko nurašyti dar tikrai negalima, vasarą jam sukaks 25-eri, tad dar brandos nėra pasiekęs. LKL lietuvių trūkumas yra, tad M.Arlauskas darbą tikrai turės, tik reikės susimažinti lūkesčius arba keliauti laimės ieškoti svetur.
Kalaitzakis
26 metų 201 cm ūgio Georgios Kalaitzakis, Panevėžio „7bet-Lietkabelis“. LKL: 17 min., 7 tšk., 2,6 atk. kam., 1,1 rez. perd., 5,5 naud. bal.
Atmetus LKL jau palikusius legionierius, graikas yra vienas blogiausių ėjimų lygoje. Dar vasarą buvo raudonų vėliavų dėl G.Kalaitzakio veiklos už aikštės ribų, kuo jis pasižymėjo Vokietijoje, bet Nenadas Čanakas nutarė vis tiek pasikviesti jį į savo auklėtinių gretas. G.Kalaitzakis daugiau rodo neigiamų emocijų aikštelėje ir ginčų su teisėjais nei duoda naudos komandai. Tragiškas 21,7 proc. tritaškių pataikymas leidžia jam iš toli mėtyti būnant visiškai laisvam, o varžovai dažnai net atsuka nugaras G.Kalaitzakiui, taip leisdami jam atakuoti bei koncentruodamiesi kovai dėl atšokusio kamuolio. Žemiau kritikos yra ir 56,3 proc. baudų pataikymas. Prie viso šito reikia pridėti, kad per 17 min spėja susirinkti ir 2,8 pražangos. Kai Panagiočio Kalaitzakio karjera nuėjo į viršų ir dabar jį matome Eurolygos atkrintamosiose, tai iš G.Kalaitzakio kažkas pavogė talentą. Tas kažkas – jis pats ir jo požiūris į darbą. Sunku suprasti, kaip G.Kalaitzakis sugebėjo išbūti Panevėžyje iki sezono pabaigos, nes kitoje komandoje jis jau seniai būtų atleistas.
27 metų 195 cm ūgio Karolis Lukošiūnas, Utenos „UniClub-Bet Juventus“. LKL: 15 min., 4,6 tšk., 1 atk. kam., 1,2 rez. perd., 2,4 naud. bal.
Prieš šį sezoną buvo didelė intriga, kaip K.Lukošiūnas atrodys uteniškių gretose, nes snaiperį prieš tai matėme tik „Žalgiryje“, o praėjęs sezonas jam apskritai nuėjo šuniui ant uodegos, nes G lygoje projektas nepasiteisino, tada grįžo į Kauną ir nugaros problemos galiausiai paliko jį užribyje ilgam. Atrodė, kad „Juventus“ priėmė logišką ir gerą sprendimą pasikviesti K.Lukošiūną, bet vargu, ar tiek pats žaidėjas, tiek klubo vadovai galėjo košmaruose sapnuoti, jog susiklostys toks scenarijus, kad jis visiškai nepritaps ir taps eiliniu suolo žaidėju. Dėl sveikatos problemų K.Lukošiūnas praleido 7 LKL mačus, bet per kitus visiškai nieko neparodė, nors Kęstutis Kemzūra jam ne viename susitikime leido išsimesti visą aibę tritaškių. 32,1 proc. pataikymas iš toli nėra geras tokiam snaiperiui, o jeigu jis nepataiko į krepšį, aikštelėje daugiau nelabai ką gali duoti. Labai įdomu, kur po tokio blankaus sezono vasarą nutūps K.Lukošiūnas.
Stankevičius
27 metų 192 cm ūgio Eimantas Stankevičius, „ŠIauliai-Admiral Casino“. LKL: 18 min., 7 tšk., 3,1 atk. kam., 1 rez. perd., 7,7 naud. bal.
E.Stankevičiui šiam sezonui lūkestis buvo didesnis, kadangi atėjus Žydrūnui Urbonui jis rungtyniavo lyg ant sparnų, tačiau tada žaidėją sustabdė trauma. Galima buvo tikėtis, kad 2024–2025 m. sezone E.Stankevičius parodys didelį proveržį, tačiau dabar jis fiksuoja 3 taškais ir 2 naudingumo balais prastesnę statistiką nei pernai. Tiesa, rungtyniauja 4 minutėmis mažiau. „Šiauliai“ susikomplektavo taip, kad lietuvio pozicijoje turi pajėgius amerikiečius, kurie daug laiko turi kamuolį savo rankose bei valdo visą žaidimą. E.Stankevičius kyla nuo suolo ir turi įnešti energijos puolime bei intensyvumo gynyboje. Savo progas iš toli jis išnaudoja sėkmingai (38,7 proc.) ir galima jį vadinti patikimu atsarginiu žaidėju.
34 metų 198 cm ūgio Mylesas Hessonas, Klaipėdos „Neptūnas“. LKL: 22 min., 8,1 tšk., 2,7 atk. kam., 1,5 rez. perd., 6,4 naud. bal.
Legionierius atvažiavo į Klaipėdą už solidų atlyginimą – 10 tūkst. eurų per mėnesį. Pagal šį rodiklį jis yra vienas brangiausių komandoje, bet pagal atnešamą naudą – toli gražu nuo geriausių. Labai keistas sprendimas buvo pasikviesti tris veteranus turinčiai komandą ir ketvirtąjį. Britas lengvuoju kraštu jau vargiai gali rungtyniauti, o sunkaus krašto puolėjo pozicijoje yra pernelyg minkštas gynyboje. Apskritai prie savojo krepšio M.Hessonas atrodo tyčia vengia kontakto, jau nekalbant apie jo fiziškumo trūkumą. Prasta „Neptūno“ investicija labai gerai atspindi ir dabartinę vietą LKL turnyrinėje lentelėje. Galbūt 7, 8 ar net 9 pozicija bus gera pamoka Klaipėdos klubo vadovams ateičiai, nes su turimais ištekliais tokie pasirodymai yra nepateisinami.
Vaitkus
32 metų 196 cm ūgio Ignas Vaitkus, Kėdainių „Nevėžis-Optibet“. LKL: 17 min., 5,6 tšk., 3,5 atk. kam., 1,2 rez. perd., 8,4 naud. bal.
Kai komanda rungtyniauja geriau nei iš jos tikėtasi, sudėtinga rasti žaidėją, kuris neparodo tai, kas iš jo buvo tikimasi. Vis dėlto antrą sezoną Kėdainiuose iš eilės žaidžiantis I.Vaitkus fiksuoja dvigubai prastesnį rezultatyvumą nei buvo pernai. Taip pat ir jo žaidimo laikas nuo 27 minučių smuko iki 17-os. Sunku pasakyti, kas lėmė tokį nuosmukį, kadangi sezono pradžioje I.Vaitkus apskritai rungtyniaudavo itin mažai, vėliau turėjo įspūdingą atkarpą KMT pirmojo etapo ir LKL kovose, tačiau vėliau forma vėl smuktelėjo žemyn. Atrodo, kad gavęs daugiau laiko ant parketo I.Vaitkus galėtų parodyti geresnį žaidimą, ką byloja 14 taškų ir 22 balai prieš panevėžiečius antradienį. Net 41,8 proc. tritaškius pataikantis I.Vaitkus per rungtynes išmeta tik po 2,1 metimo.
22 metų 191 cm ūgio, Kristenas Kasemetsas, Mažeikių „M Basket-Delamode“. LKL: 17 min., 4,4 tšk., 1 atk. kam., 1,8 rez. perd., 3,3 naud. bal.
Ar kažkas pastebėjote, kad mažeikiškiai dar turi vieną legionierių? Taip, tai yra šis estas. Jis gal nelabai tinka rubrikai „labiausiai nuvylę“, bet puikiai tiktų kategorijai „ką jis čia veikia?“. Seniai LKL nebuvo žaidėjo iš užsienio, kuris rinktų tokių varganus skaičius. Dar galima būtų suprasti, jeigu K.Kasemetsas būtų patekęs į pajėgią komandą, bet dabar jis rungtyniauja visiškai subyrėjusioje ekipoje ir visiškai nieko neparodo. Sunku suprasti, kaip „M Basket“ apskritai pasirinko šį žaidėją į savo gretas ir dar sunkiau suvokti, kaip jis liko iki sezono pabaigos. Geriau jau tas minutes ir vietą atiduoti kažkuriam jaunam lietuviui iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) nei ugdyti gynėją iš Estijos.
Norėdami komentuoti prisijunkite.