Dažnai girdima, jog Eurolyga turėtų labai daug ko pasimokyti iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA), kuri generuoja milžiniškas pajamas ir yra populiariausia krepšinio lyga pasaulyje.
Vis dėlto yra dalykų, kurių iš Eurolygos turėtų pasimokyti NBA. Jūsų dėmesiui pagal „Sports.ru“ parengtą straipsnį sudarytas dešimtukas.
10. Eurolygoje krepšinis daug kietesnis ir su daugiau kontaktų
Turbūt ne kartą ir ne du įvairūs NBA apžvalgininkai ar buvę krepšininkai kalbėjo apie tai, jog dabar stipriausioje pasaulio lygoje žaidimas yra labai minkštas, o lyderių neįmanoma sustabdyti, kadangi kietesnė gynyba tiesiog netoleruojama. Priešingai yra Eurolygoje, kur kontaktai ir kietos grumtynės yra kasdienybė.
9. Baudžiama už žingsniavimą
NBA teisėjai leisdavo žaidėjams padaryti papildomą žingsnį arba jį žengti nesumušus kamuolio tam, jog atliktų galingą dėjimą, bet žaidėjai ėmė piktnaudžiauti tuo ir dabar pasaulis juokiasi, kai krepšininkai padaro po 4–5 ar net 6 žingsnius ir arbitrų švilpukai tyli.
8. Negalima bauduoti žmogaus, neturinčio kamuolio
„Hack-a-Shaq“ taktika neįmanoma, kadangi negalima pažeidinėti taisyklių prieš žaidėją, neturintį kamuolio. Tuo tarpu NBA galima tai daryti, todėl nuolat diskutuoja, ar nevertėtų šios taisyklės pakeisti, kadangi DeAndre Jordanas ar Dwightas Howardas tuoj pakartos dar vieną siaubingą antirekordą.
7. Po atkovoto kamuolio puolime lieka 14 sekundžių atakai
Eurolyga nusprendė padaryti pokytį ir po komandos atkovoto kamuolio po varžovų krepšiu atakai suteikiamas 14 sekundžių laikas, o ne 24, kaip kad yra NBA. Taip žaidimas tampa dar labiau dinamiškesnis ir matoma mažiau pozicinio puolimo.
6. Minutės pertraukėlės netrunka 3 minučių
Turbūt didžiausia rakštis televizijos žiūrovams tai NBA minutės pertraukėlės, kurios trunka po 3 minutes. Juolab, jog ir pasitarimų treneriai turi labai daug, tad mačai trunka labai ilgai – gerokai ilgiau nei Europoje.
Žalgirio arena
5. Sirgaliai padeda mylimai komandai
Tokią atmosferą, kokia tvyro per Belgrado „Crvena Zvezda“, Tel Avivo „Maccabi“ ar Kauno „Žalgirio“ rungtynes nesukuria nė vienas NBA klubas. Ir niekada nesukurs, kadangi Eurolygoje krepšinio mačas yra įvykis, o NBA – renginys, kuriame svarbiausias tikslas yra ne palaikyti mylimą ekipą, o gerai praleisti laiką.
4. Derbiai, turintys gilias tradicijas
NBA jau senokai išnyko toks terminas kaip derbiai. Senais laikais kovos tarp Bostono „Celtics“ ir Los Andželo „Lakers“ būdavo ypatingas įvykis, tačiau dabar jis praradęs savo prasmę ir atmosferą. Europoje „Real“ ir „Barcelona“ ar „Panathinaikos“ – „Olympiacos“ mūšiai visada yra aršūs ir emocingi.
3. Stengiasi krepšinį daryti dinamiškesnį
Eurolygoje viskas vyksta kur kas greičiau. Minutės pertraukėlės trumpesnės, jų mažiau, greitos epizodų peržiūros, mažiau asmeninių pražangų ir bandoma išvengti bet kokių pauzių, kad tik neatitraukti žiūrovo nuo ekrano. Tuo tarpu NBA viskas yra ištęsta, prailginta ir stengiamasi kaip įmanoma ilgiau žiūrovą išlaikyti arenoje.
2. Svarbios visos rungtynės
Na gerai, galbūt reguliariajame sezone arba „Top 16“ etape kažkam paskutiniai keli turai nieko nelemia, bet visumoje ekipos turi kovoti dėl kiekvieno taško ir jis yra labai brangus. Geriausiai tai iliustruoja šio sezono „Top 16“ F grupėje, kur viskas paaiškės tik paskutiniajame ture. Tuo tarpu NBA komandos žaidžia 82 susitikimus ir leidžia sau ilsinti lyderius, atsainiau pažiūrėti į vieną ar kitą susitikimą, kadangi mačų svarba yra kur kas mažesnė.
1. Trenerių kultas ir jų įtaka – milžiniška
NBA yra žvaigždžių lyga, kur LeBronas Jamesas gali atleisti trenerį, DeMarcusas Cousinsas gali sau leisti siųsti strategą labai toli, o vieną ar kitą žvaigždę norintis prisivilioti klubas privalo atsižvelgti į krepšininko norus, kokio stratego jis pageidautų. Taip pat NBA dažnai treneriais tampa asmenys, kurie neturi tinkamos patirties ar išmanymo. Puikiai tai iliustruoja šį sezoną Hjustono „Rockets“ situacija, kadangi tai yra komanda, kuri realiai neturi trenerio ir visam paradui vadovauja Jamesas Hardenas.
Eurolygoje taip pat yra žvaigždžių, bet jos paklūsta trenerių valiai. Željko Obradovičius, Pablo Laso, Dušanas Ivkovičius, Velimiras Perasovičius, Dimitris Itoudis ar Davidas Blattas – tie strategai, kurie yra vadinami žvaigždėmis Senajame žemyne. Čia nebūna, jog žaidėjas atleidžia trenerį arba krepšininkas liepia klubo vadovams pasamdyti vieną ar kitą specialistą. Taip pat Eurolygoje nedirba nė vieno abejotino lygio trenerio – visi jie per savo karjerą yra šį tą pasiekę.
Norėdami komentuoti prisijunkite.