Pasibaigęs. 05-17 18:50
Betsafe-LKL
Uniclub Casino-Juventus
99
7bet-Lietkabelis
100
Pasibaigęs. 05-18 17:20
Betsafe-LKL
Wolves Twinsbet
91
Neptūnas
80
Pasibaigęs. 05-21 18:50
Betsafe-LKL
Žalgiris
93
7bet-Lietkabelis
72
Pasibaigęs. 05-22 18:50
Betsafe-LKL
Rytas
85
Wolves Twinsbet
96
Pasibaigęs. Vakar 18:50
Betsafe-LKL
7bet-Lietkabelis
89
Žalgiris
90
Pasibaigęs. Šiandien 18:50
Betsafe-LKL
Wolves Twinsbet
75
Rytas
113
Pasibaigęs. Šiandien 19:00
Eurolyga
Panathinaikos
73
Fenerbahče
57
GYVAI. II kėlinys, 6 min.
Eurolyga
Real
42
Olympiacos
24
05-26, 17:20
Betsafe-LKL
Žalgiris
0
7bet-Lietkabelis
0
05-27, 18:50
Betsafe-LKL
Rytas
0
Wolves Twinsbet
0

Skolas srebiantis ir Prienų klubo atgimimo su Šeškais trokštantis M.Milaševičius: grįžti į LKL būtų kilpa ant kaklo

interviu (22)
Balandžio 23 d. 11:27
M.Milaševičius svajoja grąžinti namo V.Šeškų („Betsafe-LKL“ nuotr.)
M.Milaševičius svajoja grąžinti namo V.Šeškų („Betsafe-LKL“ nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė
Krepsinis.net

Per pastaruosius metus Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“) išvydo du bankrotus, tačiau jie pasirodė skirtingi.

Po praeito sezono duris užvėrė Prienų klubas, o šiemet sezono viduryje iš lygos traukėsi „Gargždai“. Vis tik kol pastarieji su milžiniškomis skolomis tiesiog pasitraukė ir tiek, Prienus gelbėjęs, vis tik nesugebėjęs padaryti Marius Milaševičius iki šiol tęsi savo pažadus.

Jis vos prisijungęs prie klubo teigė, kad darys viską, kad skolos būtų grąžintos. Praėjus beveik metams nuo praeito sezono pabaigos M.Milaševičius tyliai laikosi savo žodžio ir moka pinigus buvusiems Prienų komandos žaidėjams.

„Atiduodu didžiausią pagarbą Mariui Milaševičiui. Klubas bankrutavo, bet jis toliau moka mums pinigus: kartais gauname po tūkstantį, kartais po 500 eurų, kartais – kas kelis mėnesius, bet po truputį mums skolos grąžinamos. Čia suprantu Mariaus atsidavimą, tokiems žmonėms ir toliau seksis krepšinyje, čia yra vyras“, – neseniai Krepsinis.net sakė Tauras Jogėla.

Susisiekus su M.Milaševičiumi jis buvo atviras – tiki karma ir nori laikytis savo pažadų. Vyras praeito sezono žaidėjams dar išmokės apie 16 tūkst. eurų, nors jau paklojo kone keturis kartus tiek. Iš savo paties kišenės. Apie tai garsiai nesigirdamas, nors paskelbus bankrotą galėjo drąsiai pamiršti skolas.

M.Milaševičius neslepia sentimentų Prienų krepšiniui, kuriuos stengsis realizuoti ateityje. Šiuo metu jis remia Regionų krepšinio lygos (RKL) komandą „Mačiūnai-KKSC“ ir puoselėja viltį kitąmet turėti ekipą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

Pasak M.Milaševičiaus, prie didelių norų prieniečiai gal net galėtų svajoti apie sugrįžimą į LKL, tačiau dar ne dabar.

„Tai būtų kilpa ant kaklo. Žinau, kad yra tokių šnekų ir padrąsinimų, ir aš dalyvauju diskusijose, bet matau tai kaip trumpalaikę avantiūrą. Dėl ko viskas sugriuvo – nes buvo daroma į orą ir skaičiuojama į orą. Niekam iš tikrųjų nerūpėjo ir neskaudėjo. Dėl to nuėjome, kur nuėjome. Norime viską atstatyti nuosekliai“, – sako jis.

M.Milaševičiaus artimiausias tikslas – išplauti miesto reputaciją ir kitąmet su trimis Šeškais priešakyje žengti į NKL. „Ar ne simboliška būtų?“, – šypsosi jis.

Krepsinis.net – pokalbis su Prienų krepšinį gelbėti ėmusiu verslininku apie planus žaisti NKL, skolų likvidavimą ir Šeškų sugrįžimą namo. 

– Matome, kad Prienų krepšinis – vis dar gyvas ir traukia žmones. Kaip šiuo metu atrodo prieniečių krepšinio gyvenimas?

– Turime Prienų komandą RKL, esu joje tik rėmėjas ir prisidedu tuo, kuo galiu. Mano dėka ten žaidžia Domantas Šeškus, kurio prašiau grįžti į Prienus ir dėti pamatus mūsų ateičiai, kitaip jis būtų rungtyniavęs kitur. Dabar darysime viską, kad būtume NKL.

Žmonės labai pasiilgę krepšinio, Prienuose krepšinis visada buvo populiarus, viskas buvo gerai, tik per tą valdymą, Šeškaus išėjimą prasidėjo griūtis. Tada žmonės matė, kas vyksta, ir pyko. Per tuos metus, kuriuos čia praleidau, dėjau pastangas, kad sugrąžinčiau žmones, atkurčiau VIP‘ą (Juokiasi). Bet daug nepadarysi. Kaip įsinėriau į klubo reikalus, taip ir srėbiau mėšlą, ką darau iki šiol dėl bankroto.

– Minite galimą žingsnį į NKL čempionatą. Kokiu principu jis gali įvykti?

– Viskas yra sprendžiama, tai priklausys nuo administracijos ir t.t. Yra keletas momentų, laukiame, kol baigsis sezonas ir tada bus aiškiau. Galima į lygą patekti, jei bus didinamas komandų skaičius, kas planuojama. Manau, jog visiems atrodo neteisinga, kad toks miestas su tokia arena nėra NKL lygoje. Plius, aš pats esu suinteresuotas komanda NKL, nes noriu, jog miestas bandytų valytis dėmę ir skolų šleifą. Kad būtų randami susitarimai su krepšinio bendruomene, nes ištikus bankrotui, nusisukus rėmėjams nepasidaviau, radau susitarimus ir toliau juos vykdau. Esu vedamas to, kad kiek įmanoma atstatyčiau miesto reputaciją. O ir pats planuoju būti šalia krepšinio – reputacija man svarbi, tikiu ir karma.

– T.Jogėla gyrė jūsų tylų skolų grąžinimą. Kaip sekasi drėbti bankroto pasekmes?

– Yra reikalų. Kaip ir viskas gyvenime: atsikeli, eini ir darai. Po truputį kažkaip darosi. Man tiesiog be proto neteisinga, kad žmonės dirbo, stengėsi, darė, niekas nenorėjo eiti į Prienus, bet mano charizmos ar kažko būdu žaidėjai buvo įtikinti ateiti. Ir galiausiai gavosi, kad gavome košmarą, kurio net sapnuoti negalėjome. Negalėjau žinoti, kad ten skolos, kurių neįmanoma išmokėti. Kad ir nutiko tokia situacija, sėdau ir šnekėjau su vyrais: darome, tariamės, viską darysiu, kad išmokėčiau, kitaip būti negali. Aš ne toks žmogus, per daug tikiu karma.

– Kaip suprantu, pinigus žaidėjams grąžinate iš savo kišenės?

– Iš principo, taip. Šiuo metu neatidavinėju senų skolų. Nemažai skolų atidaviau iš einamo biudžeto ir kadangi nuo manęs nusisuko rėmėjai, pinigų nedavė savivaldybė, aiškėjant bankrotui, biudžete atsirado skylė. Kad ir klubas bankrutavo, visos skolos mirė, to aš nepalikau, einamas praeito sezono skolas ir atsiskaitinėju.

– Dar daug vargo liko?

– Ne, iš praeito sezono liko apie 16 tūkstančių eurų. Nuo rugsėjo mėnesio išmokėta buvo praktiškai 4 kartus tiek.

Milaševičius Milaševičius

– Ar po praeito sezono atsirado žaidėjų, kurie Prienuose žaidė dar anksčiau, ir liko nepatenkinti, kad jie pinigų nebeatgaus?

– Aš nenumoju ranka į senas istorijas ir skolas. Nuolat bendrauju su žaidėjų asociacija ir pasirinkau vedlio vaidmenį. Nuolat bendraujame su Domarku, ieškome kelių, kaip ateityje tas skolas vis tiek grąžinti. Jei Prienai grįžta į krepšinį, aš būsiu prie klubo vairo ir dalis biudžeto bus skirta skolų grąžinimui. Mano skaičiavimu, tą būtų galima padaryti per 3 sezonus. Taip būtų galima miestui išsiplauti mundurą. Prienai yra labai sportiškas miestas, jis nenusipelnė būti mindomas. Aš dėl to atėjau – grąžinti skolą miestui. Pats čia žaidžiau ir sportavau. Jei viskas gerai ir grįžtame į NKL, per 3 metus atiduosime skolas.

– Net neabejoju, kad jūsų ambicijos neapsiriboja sugrįžimu vien į NKL. Tiesa?

– Mano ambicija kol kas yra viena – nuplauti miesto reputaciją. Kai esame lyginami su „Gargždais“, man yra žiauru. Negalime būti lyginami. Aš lygiai taip pat sausio 4 dieną turėjau skelbti bankrotą, bet kišau savo pinigus, jog nepasidarytume tokios gėdos, nenumuštume prestižo nei LKL, nei miestui.

Iš savo lėšų ir su papildoma rėmėjų pagalba kapanojomės, kad užbaigtume sezoną. O „Gargždai“ padarė kitaip. Jei liksiu čia toliau prie krepšinio, jei niekas geresnis nepakeis manęs, bandysime valytis. Reputacija man pats pagrindinis dalykas, o jau po to galime kalbėti apie tikslus.

– Kaip reagavote į „Gargždų“ situaciją, kuomet pats puikiai supratote, kas yra bankrotas?

– Nenustebau, nes šiokių tokių diskusijų buvo dar rugsėjį. Man tik apmaudu, kad jie nepabaigė sezono.

Šeškus Šeškus

– Kadangi 12-tos komandos vieta LKL yra laisva, nėra jokio šanso bandyti grįžti į pajėgiausią šalies lygą?

– Tai būtų kilpa ant kaklo. Žinau, kad yra tokių šnekų ir padrąsinimų, ir aš dalyvauju diskusijose, bet matau tai kaip trumpalaikę avantiūrą. Dėl ko viskas sugriuvo – nes buvo daroma į orą ir skaičiuojama į orą. Niekam iš tikrųjų nerūpėjo ir neskaudėjo. Dėl to nuėjome, kur nuėjome. Norime viską atstatyti nuosekliai. Svarbu, kad miesto žmonės užsivedę, domisi, pradžia yra. Labiausiai norėčiau, kad ateityje visi sakytų – Prienuose algos mokamos kaip pagal laikrodį. Įsivaizduojate? To momento laukiu.

– Teko girdėti gandų, apie esą bendrą Prienų ir Alytaus miestų projektą ir klubą pastarajame mieste. Ką galite pakomentuoti apie tai?

– Visiškai nieko nežinau, nesu gyvenime turėjęs diskusijos apie tai. Neįsivaizduoju tokio modelio Prienuose, žinant mūsų mentalitetą ir savivaldybės požiūrį. Niekada netikėčiau tokiu variantu.

Jei Prienų krepšinis atgimtų, savivaldybė yra pažadėjus patikėti ir remti jį vėl?

– Mano pastaroji diskusija su meru buvo būtent po pastarojo sezono, kai nusprendėme daryti atšalimą ir nedėti pastangų iškart eiti į NKL. Mane patikino, jog padės, rems ir palaikys mane, nes pasirinkau šio vedlio vaidmenį. Iki šios dienos nesu nieko numetęs ir tvarkau viską Prienų klubo vardu: su bankroto administratoriumi, krepšinio bendruomene, LKF, žaidėjų asociacija. Žinau, kad savivaldybės palaikymą turiu. Savivaldybė klubą NKL remtų, o aš daryčiau viską, kad atstatinėčiau viską su rėmėjų pagalba.

– Matant, kaip Virgis vargsta su Vaidu Vaškevičiumi Jonavoje, gal kviestumėte jį padėti prikelti Prienus iš NKL į LKL lygį?

– Su juo bendraujame kasdien po penkis kartus, visokiais klausimais, ir šiais taip pat pasijuokiame. Ar ne simboliška būtų kitąmet NKL turėti visus tris Šeškus? Galėtų pereiti į miesto patriotų vaidmenį. Neabejoju, kad Domantas, RKL mesdamas po 30–40 taškų, gerai atrodytų ir NKL, o tėvas grįžtų pagaliau namo, gana valkiotis po Lietuvą (Juokiasi).

„Ilgoji pertrauka“: Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas, diskusijos dėl gynėjų grandies, dvyliktuko pasirinkimas ir „M Basket“ pirmieji tarpsezonio darbai

22 komentarai
Naujausi komentarai (22)
Geriausiai ivertinti (22)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti