Žalgiris
0
Monaco
0

Š.Jasikevičiaus auklėtiniai į sėkmingą kelią grįžo išvargdami pergalę Berlyne (4) FOTOGALERIJA

Spalio 17 d., 22:40
B.Marjanovičius efektyviai prisidėjo prie pergalės (Scanpix nuotr.)

Eurolygoje į pergalingą kelią sugrįžti pavyko Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai Stambulo „Fenerbahče“ (3/1).

Lietuvio auklėtiniai išvykoje 78:71 (15:16, 23:15, 20:16, 20:24) triumfavo prieš Berlyno ALBA (1/3).

Šeimininkai rungtynes pradėjo spurtu 8:1, bet šio pranašumo ilgai neišlaikė. Antrasis kėlinys jau priklausė Turkijos klubui, o Nigelas Hayesas-Davisas prieš pat ilgąją pertrauką pataikė tritaškį per varžovo rankas – 38:31.

Dar vienu tritaškiu jis atidarė antrąją mačo dalį, sukraudamas „Fenerbahče“ dviženklę persvarą. Naują rekordinį pranašumą sukrovė Nicolo Melli dvitaškis (63:50).

Berlyno klubas atsakė savo spurtu ir po Timo Schneiderio taškų priartėjo 58:64. Svečiams dar kartą truktelėjus į priekį pasižymėti pavyko Louisui Olinde – 64:71. Apsikeitus baudų metimais T.Schneideris kietai sustabdė Arturą Žagarą ir pats buvo parblokštas ant žemės N.Hayeso-Daviso. Didesnis konfliktas neįsiplieskė, vokietis ir amerikietis pasidalino po nesportinę pražangą, o mačo baigties tai jau nepakeitė.

Pastarasis N.Hayeso-Daviso susitikimas su ALBA jam buvo itin sėkmingas – kovo 29-ąją į vokiečių krepšį jis sumetė 50 taškų ir pagerino visų laikų Eurolygos rezultatyvumo rekordą. Šį kartą toks trankus amerikietis nebuvo – 26 minutės, 14 taškų (1/1 dvitaškio, 3/6 tritaškių, 3/5 baudų metimų), 5 atkovoti, 2 perimti ir prarastas kamuolys, 3 išprovokuotos pražangos, viena paties nuobauda bei 17 naudingumo balų.

To užteko, kad jis taptų rezultatyviausiu mačo žaidėju – arčiausiai jo liko po 13 taškų surinkę Wade’as Baldwinas, Martinas Hermannssonas ir Matteo Spagnolo.

„Fenerbahče“ viso mačo metu strigo baudos aikštelėje, tad dažniau metė ir pataikė tritaškius nei dvitaškius (13/30, 43 procentai bei 11/29, 38 procentai).

Šių skaičių nepataisė net ir Bobanas Marjanovičius, nors savo laiką aikštėje ir išnaudojo efektyviai – 18 minučių, 8 taškai (2/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/4 baudų metimų), 6 atkovoti ir perimtas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, pražanga bei 13 naudingumo balų.

Kitame Eurolygos ture „Fenerbahče“ priims Eurolygos čempionus Atėnų „Panathinaikos“ (2/1), ALBA keliaus į Vitoriją.

ALBA: Matteo Spagnolo (6 atk. kam., 9 išpr. praž.) ir Martinas Hermannssonas (1/5 tritaškių, 5 rez. perd.) po 13, Trevionas Williamsas (8 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Louisas Olinde po 12, Timas Schneideris 8.

„Fenerbahče“: Nigelas Hayesas-Davisas 14 (3/6 tritaškių, 5 atk. kam.), Wade'as Baldwinas 13 (3/9 dvitaškių, 4 rez. perd., 3 klaidos), Nicolo Melli (5 atk. kam.) ir Tarikas Biberovičius (4/7 tritaškių) po 12, Bobanas Marjanovičius 8 (6 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose