0
11-01, 20:00
0
0

KMT titulas lieka Kaune – „Žalgiris“ trofėjų nuskynė užtikrintai nugalėjęs panevėžiečius (237) FOTOGALERIJA

Vasario 18 d., 18:15
Kauniečiai apgynė KMT titulą („Betsafe-LKL“ nuotr.)

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finale susitiko Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ komandos, o likimas intrigos šiose rungtynėse pašykštėjo.

Žalgiriečiai savo arenoje Nenado Čanako auklėtinius užtikrintai pranoko 86:70 (23:19, 29:19, 18:18, 16:14).

Panevėžio komandai pirmuosius taškus pelnė Džordže Gagičius (2:0), o rezultatą lygino Laurynas Birutis – 2:2. Žalgiriečiai surengė pora sėkmingų atakų ir veržėsi į priekį (6:3), o po Keenano Evanso tritaškio komandas skyrė 5 taškai – 9:4. Tolimu metimu atsakė Deividas Sirvydis (7:9), o netrukus ir lygino rezultatą – 9:9. Kauno klubas vėl rengė sėkmingas atakas (15:11), bet Nenado Čanako auklėtiniai vėl lygino rezultatą – 15:15. Pirmojo ketvirčio pabaigoje žalgiriečiai surengė spurtą ir susikūrė 4 taškų pranašumą – 23:19.

Antrąjį kėlinį taip pat geriau pradėjo Kauno klubas ir po Tomo Dimšos tritaškio žalgiriečiai jau turėjo dviženklę persvarą – 30:19. Netrukus T.Dimša pridėjo dar vieną tolimą metimą (35:21) o K.Evansas pasižymėjo dvitaškiu – 37:21. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis (44:27), tačiau netrukus Panevėžio klubas šiek tiek priartėjo – 31:44. Kauno ekipos gerbėjai aplodismentais sutiko sugrįžusį Karolį Lukošiūną, o po dviejų kėlinių Andrea Trinchieri auklėtiniai pirmavo 52:38.

Po pertraukos „Žalgiris“ mažinti apsukų neketino ir startavo B.Maneko tritaškiu. Netrukus žalgiriečiai kiek įstrigo puolime, tris atakas paeiliui užbaigdami pražangomis, bet skirtumas tarp komandų nepakito – 57:43. Gabrielius Maldūnas pasižymėjo taškais iš baudos aikštelės, T.Dimša pataisė netaiklų Brady Maneko tritaškį, dar po vieną pražangą puolime skirta K.Evansui ir Gediminui Orelikui (59:45). Dž.Gagičius ant parketo grįžo subintuota ranka ir gavo Kevarriuso Hayeso bloką, baudų metimus realizavo Vytenis Lipkevičius – 49:61. Karolis Lukošiūnas pramušė ledus iš toli, Diante Baldwinas kėlinį uždarė sudėtingu vidutinio nuotolio metimu – 56:70.

Ketvirtasis kėlinys startavo L.Biručio dėjimu, „7bet-Lietkabelio“ ataka baigėsi neparengus metimo per 24 sekundes. B.Manekas kaldamas iš viršaus greitoje atakoje suapvalino skirtumą iki 20 taškų (76:56). Ketvirčiui įpusėjus amerikietis skirtumą vėl augino metimu iš vidutinio nuotolio (80:61). Panevėžiečiai atsakė aštuoniais taškais paeiliui, iššaukdami šeimininkų minutės pertraukėlę (69:80). K.Evansas paskutinius klausimus atsakė išprovokuodamas G.Oreliko pražangą metant iš toli, svečių veteranas gavo dar ir techninę nuobaudą. „7bet-Lietkabelis“ stebuklo per likusią minutę jau nesukūrė.

Nuo 2020-ųjų sosto neužleidžiantis „Žalgiris“ KMT triumfavo penktą kartą paeiliui, tris kartus šioje serijoje finaluose buvo nugalėtas „7bet-Lietkabelis“, po kartą įveikti Vilniaus „Rytas“ ir Jonavos „CBet“.

Tuo tarpu „Žalgirio“ strategui Andrea Trinchieri tai tapo pirmuoju titulu Lietuvoje. Italas taip papildė gausią kolekciją, analogiškus turnyrus jau laimėjęs gimtinėje, Rusijoje, Vokietijoje ir Serbijoje.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 16 (4 rez. perd., 4 klaidos), Laurynas Birutis (5 atk. kam.), Brady Manekas ir Tomas Dimša po 12, Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Rolandas Šmitas 8, Arnas Butkevičius ir Edgaras Ulanovas po 6.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 15, Gediminas Orelikas 13 (2/7 tritaškių, 5 atk. kam., 8 rez. perd.), Džordže Gagičius 11, Vytenis Lipkevičius 10 (7 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8 (4/4 dvitaškių).