Kauno „Žalgirio“ laukia didelis iššūkis šiame Eurolygos ketvirtfinalyje – nukauti geriausią lygos komandą ir iš aštuntosios pozicijos įšokti į geriausių ketvertą.
Pernai žalgiriečiai eliminavo trečią Eurolygos ekipą, kas jau buvo puikus pasiekimas, o dabar užduotis – dar sudėtingesnė. Krepsinis.net pasidairė į tai, kaip anksčiau kitoms komandoms sekėsi išstumti iš kovos gerokai aukštesnėje vietoje buvusias ekipas.
Kadangi Eurolygos sistema bėgant metams stipriai keitėsi, o tokia, kaip yra dabar, ji yra tik neseniai, dėmesį skyrėme pastarojo dvidešimtmečio lygai. Tiesa, būtent dėl sistemų skirtumų peržvelgėme ne tik ketvirtfinalio serijas, bet ir bendras tų sezonų eigas.
2013–2014 m. sezone ta pati Stambulo „Fenerbahče“ buvo tarp keturių reguliaraus sezono grupių lyderių, iškovojusi 8 pergales. Tačiau atėjus „Top 16“ etapui E grupėje ji liko vos šešta ir taip baigė kovą dėl titulo. Metais anksčiau visiškai identiška situacija ištiko „Žalgirį“, o 2007–2008 m. sezone grupę laimėjęs Vilniaus „Rytas“ taip pat kitame etape sukrapšė tik 2 pergales ir liko už borto.
2009–2010 m. pozityviai pasirodė Belgrado „Partizan“, kuri iš grupių etapo išėjo tik su 5 pergalėmis ir 3 vieta, tačiau „Top 16“ etape už savęs nustūmė Atėnų „Panathinaikos“, ketvirtfinalyje 3:1 nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ ir galiausiai kovoje dėl bronzos tik 88:90 nusileido Maskvos CSKA.
Beje, metais anksčiau ji taip pat iš grupės išėjo nelengvai – su 5 laimėjimais bei ketvirta pozicija, bet pasiekė ketvirtfinalį. Tiesa, jame 0:3 krito prieš CSKA.
2006–2007 m. Malagos „Unicaja“ pirmą etapą baigė su 7 pergalėmis ir tiek pat nesėkmių (4 vieta iš 8 grupėje), tačiau perkopė ir „Top 16“ barjerą, ir ketvirtfinalyje 2:1 nukovė katalonus, ir iškovojo trečią vietą, nugalėjusi iki tol per 23 mačus tik 3 nesėkmes patyrusią Vitorijos „Tau Ceramica“.
Tuo tarpu 2004–2005 m. „Tau Ceramica“ per plauką pateko į „Top 16“ etapą, nes buvo pasiekusi tik 6 pergales iš 14 reguliariajame sezone. Beje, su tiek pat laimėjimų toje pačioje C grupėje buvusi „Unicaja“ pasirodymą baigė. Tačiau Vitorijos ekipa netikėtai žengė iki pat finalo: 2:0 laimėjo prieš Trevizo „Benetton“, pusfinalyje nugalėjo Maskvos CSKA ir tik finale nusileido „Maccabi“.
2002–2003 m. Sienos „Montepaschi“ taip pat kaip paskutinė grupės komanda – šešta – įšoko į „Top 16“ traukinį. Bet savo naujoje grupėje liko pirma ir žengė į finalo ketvertą, ten iškovodama bronzą prieš CSKA.
1998–1999 m., kuomet „Žalgiris“ laimėjo Eurolygą, „Panathinaikos“ reguliariajame sezone fiksavo geriausią pergalių santykį ir vos 1 pralaimėjimą. Tačiau dar aštuntfinalyje ji 0:2 nusileido Bolonijos „Teamsystem“ komandai, kuri ketvirtfinalyje 2:0 nukovė Madrido „Real“ ir pasiekė finalo ketvertą.
1997–1998 m. vėl minėjimo verta „Partizan“, kuri savo grupėje finišavo ketvirta (4/6), antrą etapą taip pat perkopė kaip viena prasčiausių ekipų (6/10), bet pašalino iš kovos vieną lyderių „Olympiacos“ (2:0), o ketvirtfinalyje ir CSKA (2:1). Galiausiai „Partizan“ liko ketvirti.
Kadangi Eurolygos turnyro sistemos buvo įvairios, taip išskirti pirmą ir aštuntą komandas ir pan., kaip yra dabar, yra sudėtinga.
Daug pavyzdžių, kuomet ryškiai pajėgesnės komandos būtų eliminuojamos kitų – nėra daug, juolab – serijose, tačiau siurprizų būta, o vieną tokių gali šiemet sukurti ir žalgiriečiai.
Trečioji kova su „Fenerbahče“ – jau šiandien Kaune.
Norėdami komentuoti prisijunkite.