„Žalgiris“ triuškinamai susigrąžino KMT trofėjų

FOTOGALERIJA (432)
Vasario 16 d. 16:50
„Žalgiris“ švenčia (BNS nuotr.)

Citadele Karaliaus Mindaugo taurė (KMT) pasiekė nuvylusią kulminaciją. Po ilgosios pertraukos intrigos pristigusiame finale Kauno „Žalgiris“ Klaipėdoje 80:60 (24:21, 15:15, 21:7, 20:17) sutriuškino Vilniaus „Rytą“.

Rungtynes abi komandos pradėjo geriau puldamos nei gindamosis, o tai parodė ir du Pauliaus Jankūno tritaškiai. Tuo tarpu teisėjai iškart parodė nenuolaidžiausiantys, technines pražangas dar pirmame kėlinyje skyrę Artūrui Milakniui ir Šarūnui Jasikevičiui. „Žalgiris“ kėlinio pabaigoje surengė spurtą 9:0, tačiau tritaškiu ketvirtį uždarė Francisco Cruzas – 21:24.

Antrajame kėlinyje komandos suaktyvino gynybą, kurią tritaškiu nuskriaudė Jockas Landale‘as – 31:26. Vis dėlto australą jau netrukus įspūdingu bloku užgesino Marekas Blaževičius. Zacho LeDay‘aus taškai suteikė „Žalgiriui“ rekordinį pranašumą – 37:29. „Rytas“ tada ėmė artėti, o Tu Holloway‘aus baudų metimai prieš pat ilgąją pertrauką skirtumą sumenkino iki 36:39.

„Žalgiris“ trečiajame kėlinyje startavo Luko Lekavičiaus tritaškiu ir Edgaro Ulanovo dvitaškiu su pražanga, o vėliau į priekį stūmėsi geros gynybos vedini. Kėlinio eigoje techninę pražangą gavo ir Dainius Adomaitis, tačiau jo auklėtinių tai neužvedė. F.Cruzas paskutinėje „Ryto“ atakoje gavo net tris blokus, o žalgiriečiai nutolo net 60:43.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui Z.LeDay‘us įrėmino Mareką Blaževičių į „plakatą“, skirtumas netrukus tapo triuškinančiu, o intriga iš rungtynių išgaravo vos ketvirtajam kėliniui įpusėjus.

Lietuvos didžiųjų klubų tarpusavio kovos šį sezoną jau ketvirtąjį kartą baigėsi taip pat. „Žalgiris“ jau tris kartus principinius varžovus parklupdė LKL (88:70, 78:72 ir 71:61).

Abi komandos pusfinalius peržengė skirtingai – kauniečiai 82:72 eliminavo Panevėžio „Lietkabelį“, „Rytas“ net 96:71 sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“. Savo ruožtu „Žalgiris“ gerokai užtriktinčiau įveikė ketvirtfinalio etapą.

„Žalgiris“ šiame susitikime atsilygino vilniečiams už pralaimėtą pernykštį finalą. Nugalėtojai vadinasi ir geriausia visų laikų KMT komanda, nes iki šio mačo abu klubai turėjo po du titulus.

Kauniečiams šios rungtynės nebuvo idealios – tritaškiai sukrito vos 26 procentų taiklumu (7/26), kova po krepšiais buvo pralaimėta 34:37, leidus varžovams net 15 kamuolių nusiimti puolime.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas (0/4 tritaškių) ir Zachas LeDay‘us (4 atk. kam.) po 13, Jockas Landale‘as 11, Lukas Lekavičius 10 (1/6 dvitaškių), Paulius Jankūnas 8 (7 atk. kam., 17 naud. bal.), Nigelas Hayesas 6, Artūras Milaknis (1/6 tritaškių) ir Thomasas Walkupas (8 rez. perd.) po 5.

„Rytas“: Francisco Cruzas 14 (6 atk. kam.), Eimantas Bendžius 13 (6 atk. kam.), Tu Holloway‘us 9 (4 rez. perd., 0/3 tritaškių), Arnas Butkevičius ir Evaldas Kairys (4 atk. kam.) po 8.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui

Gairės: Žalgiris, finalas, rytas