0
11-01, 20:00
0
0

„Žalgirio“ pažymiai: ketvirtų kėlinių didvyris iš Prancūzijos ir stulbinantis D.Giedraitis

(14)
Spalio 18 d. 09:10
D.Giedraitis sužaidė dar vieną fantastišką mačą (Žalgirio nuotr.)
Tautvydas Kubilius
Krepsinis.net

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos dvigubos savaitės metu sugebėjo iškovoti dvi pergales Italijoje.

Andrea Trinchieri auklėtiniai Milane padarė tai, kas jau atrodė neįmanoma. Žalgiriečiai antroje mačo pusėje panaikino 27 taškų skirtumą ir šventė dramatišką pergalę – 85:82.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų žalgiriečių pasirodymą šiame mače ir įvertino jį pažymiais. Įvertinimo negavo tik simboliškai aikštėje pasirodęs Brady Manekas.

#3 Sylvainas Francisco (22 min., 17 tšk., 6 rez. per., 3 kld., 23 naud. bal.). Įvertinimas – 10.

Pirmoje mačo pusėje Milano klubui buvo pavykę pristabdyti „Žalgirio“ atakų organizatorių ir nemažai prie to prisidėjo gerai su juo asmeniškai dirbęs Stefano Tonutas. Vis tik ketvirtajame susitikimo kėlinyje vėl visos šviesos buvo būtent į Sylvainą Francisco. Po jo tikslių perdavimų tritaškius smeigė E.Ulanovas, vėliau ir pats gynėjas pridėjo tikslų tolimą metimą, o jo darbas gynyboje virto išprovokuotomis varžovų pražangomis puolime. Galiausiai viską S.Francisco vainikavo dviem taškais su pražanga. Reaktyvinis Sylvainas galima sakyti ištraukė „Žalgirį“ ant savo pečių ir taip nutiko jau antrą kartą šiame sezone. Galima tik prisiminti, kad ir rungtynėse su „Barcelona“ lemiamu metu spindėjo būtent šis gynėjas.

#4 Lukas Lekavičius (10 min., 4 tšk., 1 rez. per., 1 per. kam., 2 kld., 2 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Gynėjas, įėjęs į rungtynes antrajame kėlinyje, iškart sugebėjo pasižymėti tiksliu tolimu metimu ir taip šiek tiek įpūtė gyvybės į sustabarėjusį „Žalgirio“ puolimą. Vėliau L.Lekavičius buvo išsivedęs perimetre „1 prieš 1“ Nikolą Mirotičių, tačiau užatakuoti varžovų puolėjo neįstengė. Galiausiai svarbų žodį L.Lekavičius tarė jau rungtynių pabaigoje, kai pakeitęs susižeidusį S. Francisco realizavo itin svarbų baudos metimą. Puolime Milano klubas praktiškai visose pozicijose ieškojo dydžio pranašumų ir bandė tai išnaudoti. Nenuostabu, kad taip atakuojamas buvo ir L.Lekavičius.

Žalgiris Žalgiris

#8 Ignas Brazdeikis (4 min., 0 tšk., -4 naud. bal.). Įvertinimas – 2.

Iš I.Brazdeikio pasirodymo atrodė, kad Milane vieši ne šio sezono „Žalgiris“, o praėjusio – Pirėjo „Olympiacos“ klubas. Iš pradžių žalgirietis neapsigynė prieš Leandro Bolmaro, žaidusį veidu į krepšį, vėliau argentinietis I.Brazdeikį tiesiog užcentravo ir pasiėmė du taškus su pražanga. To A.Trinchieri pakako, kad šio žalgiriečio rungtynės būtų baigtos.

#9 Dovydas Giedraitis (34 min., 21 tšk., 1 atk. kam., 4 rez. per., 23 naud. bal.). Įvertinimas – 10.

Vis dar sunku patikėti tuo, kokį D.Giedraitį matome šio sezono starte. Būtina pažymėti, kad net ir per pirmuosius 2 kėlinius, kuomet Kauno klubas išties atrodė prastai, vienintelis D.Giedraitis buvo šviesulys puolime. Gynėjas prasiveržimais draskė varžovų gynybą ir taip rinkosi taškus iš po krepšio. Vėliau žalgirietis pridėjo taiklius tolimus metimus ir galiausiai vėl gerino karjeros rezultatyvumo ir naudingumo rekordus Eurolygoje. Nenuvertinant to, ką D.Giedraitis ir vėl padarė gynyboje prieš Shavoną Shieldsą, tačiau matyti jo tokį progresą puolime išties džiugina.

#15 Laurynas Birutis (14 min., 9 tšk., 3 atk. kam., 9 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Dar vienas žaidėjas, kuris prisidėjo prie pagerėjusio „Žalgirio“ žaidimo antroje pusėje, buvo L.Birutis. Šįsyk „Žalgiris“ sėkmingai išnaudojo aukštaūgį „shortollo“ situacijose ir jis atakas baigdavo arba dėjimais iš viršaus, arba išprovokuotomis pražangomis. Vis tik lemtingoje keturių minučių atkarpoje centras nedalyvavo ir kauniečiai mačą nusilaužė žaisdami mobiliu penketuku.

#18 Alenas Smailagičius (17 min., 7 tšk., 3 atk. kam., 1 kld., 1 blk., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Kaip ir Bolonijoje, taip ir Milane A.Smailagičiaus energija ketvirtajame kėlinyje buvo išties naudinga. Jo pataikytas tritaškis, išrašytas blokas Nenadui Dimitrijevičiui ir susirinkti kamuoliai tapo svarbia pergalingos dėlionės dalimi. Viso mačo metu A.Smailagičiui tikrai nebuvo lengva gynyboje ir jis turėjo bėdų stabdydamas varžovų priekinės linijos žaidėjus, tačiau ir vėl kada to reikėjo labiausiai serbas žaidė užtikrintai.

Mitchellas Mitchellas

#21 Matthew Mitchellas (22 min., 4 tšk., 5 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Ginklas, kuriuo „Žalgiris“ sugebėjo nukauti Milano klubą, buvo spaudimas nuo galinės linijos. Čia didelę įtaką padarė M.Mitchellas. Nors amerikiečio žaidime dar tikrai nemažai broko abejose aikštės pusėse, tačiau tai jis dažnai kompensuoja kovingumu ir energija. Būtent dėl šių priežasčių M.Mitchellas ir vėl sugriebė net 3 kamuolius puolime ir nors šįsyk neišvydome jo perimtų kamuolių, tačiau jis nemažai prisidėjo prie to, kad Milano klubo puolimas lemiamoje atkarpoje užstrigo.

#42 Bryantas Dunstonas (9 min., 4 tšk., 1 rez. per., 1 kld., 1 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Nors poroje atakų B.Dunstonui pavyko pasižymėti taškais, tačiau šįkart veterano pasirodymas nebuvo per daug išskirtinis. Jau pirmajame kėlinyje aukštaūgis užsidirbo dvi greitas pražangas, vėliau matėme ir jo vėlavimus gynyboje. A.Trinchieri mačo metu ieškojo geriausiai funkcionuojančių žaidėjų ir šįkart B.Dunstonas nebuvo tarp jų.

#51 Arnas Butkevičius (16 min., 2 tšk., 6 atk. kam., 1 kld., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

A.Butkevičiaus pasirodymas buvo gana panašus į M.Mitchello. Puolime žalgirietis buvo nepastebimas, tačiau lemiamu metu atsistojęs prie baudų metimo linijos sugebėjo realizuoti dvi iš dviejų. Pirmoje mačo dalyje varžovai naudojosi savo puolėjų pranašumais arčiau krepšio ir N.Mirotičiaus metimai A.Butkevičiui buvo sunkiai uždengiami, tačiau kuomet žalgiriečiai ėmė spausti varžovus ir dvigubinti, tuomet sužibo ir A,Butkevičiaus žvaigždė gynyboje.

#91 Deividas Sirvydis (23 min., 11 tšk., 3 atk. kam., 1 per. kam., 1 kld., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Snaiperis viso mačo metu neišnaudojo net kelių labai gerų progų tolimiems metimams, tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje sugebėjo pataikyti tritaškį su pražanga. Galima teigti, kad tai buvo viena iš pirmųjų žiežirbų, kurios vėliau suliepsnojo į laužą. D.Sirvydis šįkart gana daug žaidė su kamuoliu ir atliko net 10 metimų „iš žaidimo“ . Vis tik tikslą pasiekė tik trys ir to procento norėtųsi geresnio. Galima atkeipti dėmesį ir į tai, kad D.Sirvydžiui būnant aikštėje „Žalgiris“ pelnė net 19 taškų daugiau nei varžovai.

Ulanovas Ulanovas

#92 Edgaras Ulanovas (28 min., 6 tšk., 5 atk. kam., 5 rez. per., 1 per. kam., 1 kld., 15 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Iki ketvirto kėlinio vidurio kapitonas buvo be taškų, tačiau tuomet pataikė du beprotiškai svarbius tritaškius, kurie galutinai sugrąžino Kauno komandą į kovą dėl pergalės. Daugiau iniciatyvos su kamuoliu E.Ulanovas nesiėmė, tačiau ir vėl darė nemažai kitų gerų dalykų. 5 rezultatyvūs perdavimai jo pozicijos žaidėjui yra išties solidu. Apsiginti prieš Sh.Shieldą vis tik lengva nebuvo – būtent pastarasis ėmėsi iniciatyvos varžovų komandoje ketvirtajame kėlinyje ir buvo momentų, kai atrodė, kad būtent jis ir gali ištraukti pergalę šeimininkams, tačiau taip nenutiko.

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose