„Wolves“ užtikrintai nugalėjo „Rytą“ ir išplėšė penktąjį pusfinalio mačą

FOTOGALERIJA (377)
Gegužės 30 d. 18:20
A.Žagaras tapo pagrindiniu pergalės kalviu („Betsafe-LKL“ nuotr.)
Šaltinis: LKL

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi pusfinalio etapas, o vienoje iš serijų prireiks maksimalaus kiekio rungtynių.

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ žaisdami šeimininkų teisėmis 97:86 (24:23, 28:15, 26:12, 19:36) nugalėjo Vilniaus „Rytą“ ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2:2.

Rungtynes geriau pradėjo „Rytas“ (7:2) ir nors Eigirdas Žukauskas pataikė tritaškį (5:7), tačiau tuo pačiu atsakė ir Marcusas Fosteris – 10:5. „Vilkai“ vėl šiek tiek priartėjo (11:14), o Regimantas Miniotas lygino rezultatą – 14:14. Netrukus būtent R.Miniotas išvedė Vilkus į priekį (16:14), o E.Žukauskas didino pranašumą – 19:14. „Vilkai“ pirmavo 24:19, bet Christianas Mekowulu užsidirbo techninę pražangą, o kėlinį įspūdingų tritaškiu iš už vidurio aikštės užbaigė Arnas Velička ir „Wolves Twinsbet“ turėjo minimalų pranašumą – 24:23.

A.Velička antrąjį kėlinį pradėjo dvitaškiu (25:24), tačiau jam tolimu metimu atsakė Arturas Žagaras – 27:25. E. Žukauskas skirtumą dar labiau padidino (30:25) ir nors „Rytas“ priartėjo (28:30), bet tritaškį realizavo R.Sulaimonas – 33:28. Tolimą metimą pataikė M.Fosteris (31:33), o R.Miniotas pasižymėjo taškais iš po krepšio – 35:31. „Wolves Twinsbet“ dar labiau tolo nuo varžovų (39:31), o netrukus skirtumas tapo dviženklis – 42:31. A. Žagaras smeigė tritaškį (45:33), o po V.Kariniausko sėkmingo epizodo skirtumas augo iki 14 taškų – 52:38.

„Rytui“ nepavyko iškart po ilgosios pertraukos suduoti greito atsakomojo smūgio, priešingai – skirtumas dar labiau ūgtelėjo. „Vilkams“ peržengus 20-ties taškų persvarą, grubiai Arturą Žagarą stabdęs Martynas Echodas nubaustas nesportine pražanga. Taip pat nusikalto ir Margirį Normantą atakavęs Tre’Shawnas Thurmanas (75:48). Iki ketvirčio pabaigos skirtumas išliko triuškinantis – 78:50.

„Rytui“ kiek aptirpdžius deficitą techninę pražangą už priekaištus arbitrams gavo M.Fosteris – 60:81. Dar vieno spurto Giedriaus Žibėno auklėtiniai jau nesurengė ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą, pačioje mačo pabaigoje dar apsižodžiavo A.Žagaras ir M.Normantas. Paskutinėmis minutėmis, kai nugalėtojas jau buvo aiškus, „Rytas“ dar sušvelnino rezultatą.

Šiame mače „Wolves Twinsbet“ vertėsi be vieno iš savo lyderių Jeffery Tayloro.

Mačo MVP tapo A.Žagaras, per 23 minutes surinkęs 18 taškų (1/7 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 2 atkovotus ir 2 prarastus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus, 6 išprovokuotas pražangas, vieną paties nuobaudą ir 22 naudingumo balus.

Nugalėtojai šiame mače demonstravo unikalų puolimą, tritaškius (15/24, 63 procentų taiklumas) realizuodami gerokai efektyviau nei dvitaškius (18/51, 35 procentų taiklumas). Tuo pačiu „vilkai“ perėmė daugiau kamuolių nei prarado (11 prieš 10), o „Rytas“ suklydo 15 kartų.

Serijos nugalėtojų finale jau laukia Kauno „Žalgiris“, dėl trečiosios vietos su kita Vilniaus komanda grumsis Panevėžio „7bet-Lietkabelis“.

„Wolves Twinsbet“: Arturas Žagaras 18 (4/6 tritaškių, 7 rez. perd., 6 išpr. praž.), Eigirdas Žukauskas 16 (3/4 tritaškių, 5 atk. kam.), Tre'Shawnas Thurmanas 14 (3/5 tritaškių, 4 atk. kam.), Regimantas Miniotas 11 (6 atk. kam., 5 per. kam.), Arnas Beručka ir Vaidas Kariniauskas (5/13 dvitaškių) po 10, Christianas Mekowulu 8 (10 atk. kam., 3 per. kam.), Rasheedas Sulaimonas 6 (2/4 tritaškių), Kristupas Žemaitis 4 (4 rez. perd.).

„Rytas“: Justinas Gorhamas 16 (4 atk. kam.), Arnas Velička 15 (4/5 tritaškių, 4 atk. kam.), Marcusas Fosteris 13 (3/5 tritaškių), R.J. Cole'as 11 (4 rez. perd.), Javinas DeLaurier 9 (7 atk. kam.), Margiris Normantas 8 (6 atk. kam., 4 klaidos), ... , Gytis Radzevičius 3 (0/4 tritaškių).

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui

Gairės: lkl, rytas, wolves