Vėl pratęsime triumfavęs „Rytas“ – per pergalę nuo grįžimo į LKL čempionų sostą

FOTOGALERIJA (1000)
Birželio 7 d. 17:50
M.Normantas vedė vilniečius į antrąją pergalę (BNS nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įsįbėgėjo titaniška kova pažymėta titulo besivaikančių klubų finalo kova.

Vilniaus „Rytas“ antrajame serijos mače namie po pratęsimo 104:94 (19:30, 25:20, 27:17, 16:20, 17:7) laimėjo prieš Kauno „Žalgirio“ krepšininkus.

Pirmąsias serijos rungtynes Kaune taip pat per pratęsimą 89:88 laimėjo Giedriaus Žibėno auklėtiniai, kurie serijoje iki 3 pergalių šiuo metu pirmauja 2:0.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai (3:0), o pirmus Kauno komandos taškus rinko Laurynas Birutis – 2:3. Netrukus Kauno komandos centras vedė žalgiriečius į priekį (5:4), o Edmondas Sumneris pridėjo dvitaškį – 7:4. Gytis Radzevičius lygino rezultatą (7:7), bet ir vėl žalgiriečiai veržėsi į priekį – 11:7. Tomas Dimša smeigė tritaškį (14:7), o Edgaras Ulanovas pridėjo baudų metimus – 16:7. Po Luko Lekavičiaus dvitaškio skirtumas augo iki 11 (22:11), Justinas Gorhamas atsakė tiksliu metimu (13:22), bet Rolandas Šmitas smeigė tolimą metimą – 25:13. Žalgiriečiai po pirmo kėlinio pirmavo 30:19.

Antrą kėlinį geriau pradėjo „Rytas“ ir R.J.Cole’as tritaškiu mažino atsilikimą – 26:32. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis (30:36), o Javinas DeLaurier mažino atsilikimą dar labiau – 32:36. Margiris Normantas rinko taškus greitoje atakoje (34:36), o netrukus tarp komandų liko tik taškas – 38:39. L.Lekavičius didino skirtumą tritaškiu (42:38), netrukus tritaškį pridėjo Demetre'as Riversas (45:39), o Dovydas Giedraitis pasižymėjo dvitaškiu greitoje atakoje – 47:39. G.Radzevičius rinko taškus su pražanga (42:47), L.Lekavičius ir vėl pataikė tritaškį (50:42), o Martynas Echodas dar pataikė baudas – 44:50.

Puolime taisykles pažeidęs E.Sumneris užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą, trečiąją netrukus gavo ir J.Gorhamas, L.Birutis grąžino dviženklę persvarą „Žalgiriui“ – 57:46. Komandoms apsikeitus rezultatyviomis atakomis Kevarriusas Hayesas galingai krovė iš viršaus – 64:54. „Rytas“ surengė atsakomąjį spurtą ir po R.J.Cole’o dvitaškio jau pirmavo 69:65. Kėlinio pabaigoje metimais apsikeitė D.Giedraitis ir Marcusas Fosteris – 67:71.

E.Sumneris pražanga prieš M.Normantą eliminavo save iš rungtynių, Gytis Masiulis pataikė nelengva metimą atsilošus – 75:69. „Žalgiriui“ nepavyko pasižymėti greitoje atakoje, „Ryto“ kapitonas į tai atsakė tritaškiu – 78:72. Likus žaisti keturias minutes rezultatą lygino L.Lekavičius – 79:79. Po R.Šmito tolimo dūrio galingai krovė M.Echodas – 84:83. Likus minutei M.Echodas dar kartą kraudamas iš viršaus lygino rezultatą – 87:87. Likusiose atakose klubai nepasižymėjo ir rungtynės vėl kėlėsi į pratęsimą.

Papildomą atkarpą vilniečiai pradėjo penkiais taškais paeiliui – 92:87. R.J.Cole'o išprovokuota pražanga eliminavo iš rungtynių Arną Butkevičių, jo baudų metimai pakėlė skirtumą iki septynių taškų (98:91). M.Normantas „Žalgirio“ viltis daužė sudėtingu tritaškiu – 101:93. Per likusį laiką kauniečiai stebuklo jau nesukūrė.

Nugalėtojų gretose gausiausiai prie pergalės prisidėjo M.Normantas – 19 minučių, 26 taškai (7/8 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 6/7 baudų metimų), 2 atkovoti ir 2 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 3 pražangos bei 25 naudingumo balai.

Komandiniai statistikos rodikliai buvo itin panašūs. Abi ekipos tritaškius metė prastesniu nei 32 procentų tikslumu (7/22 ir 8/25), kovą dėl kamuolių minimaliai laimėjo žalgiriečiai (40:39), o didžiausias skirtumas fiksuotas dažnesnėse kauniečių klaidose (14:9).

Svečių neištempė ryškiai žibėjęs L.Birutis. Aukštaūgis per 33 minutes surinko 24 taškus (8/9 dvitaškių, 8/9 baudų metimų), 6 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 2 blokus, 8 išprovokuotas pražangas, 3 paties nuobaudas ir 36 naudingumo balus.

Trečiosios finalo rungtynės pirmadienį bus žaidžiamos „Žalgirio“ arenoje.

„Rytas“: Margiris Normantas 26 (7/8 dvitaškių), Martynas Echodas 18 (6/11 dvitaškių, 7 atk. kam.), R.J.Cole'as 16 (3/7 dvitaškių, 7 rez. perd.), Marcusas Fosteris 12 (4 rez. perd.), Gytis Masiulis 9, Gytis Radzevičius 8 (8 atk. kam.), Justinas Gorhamas 7 (7 atk. kam., 0/4 tritaškių).

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 24 (8/9 dvitaškių, 6 atk. kam., 2 blokai), Edgaras Ulanovas 18 (6 atk. kam., 10/13 baud. met.), Lukas Lekavičius 17 (3/8 tritaškių, 5 rez. perd., 5 klaidos), Rolandas Šmitas 8 (5 atk. kam.), Demetre'as Riversas (2/4 tritaškių) ir Dovydas Giedraitis (2/7 dvitaškių, 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.) po 6.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui

Gairės: lkl, Žalgiris, finalas, rytas