Ukraina nusileido Kroatijai abi rinktines tenkinančiu rezultatu

FOTOGALERIJA (51)
Rugsėjo 8 d. 16:58
B.Bogdanovičius nukalė pergalę (FIBA Europe nuotr.)

Kovingumo simboliu Europos čempionate jau tapusi Ukrainos rinktinė (3/2) šį kartą nelaimėjo.

Ainaro Bagatskio auklėtiniai Milane 85:90 (21:21, 21:24, 25:22, 18:23) nusileido Kroatijai (3/2).

Kroatai dviženkliu skirtumu pabėgę buvo jau antrajame kėlinyje (45:34), tačiau varžovai prieš ilgąją pertrauką spėjo surengti savo spurtą ir priartėjo iki vieno metimo – 42:45.

Lygi kova laikėsi iki ketvirtojo kėlinio vidurio, kai Issufas Sanonas dviem tritaškiais suteikė ukrainiečiams pranašumą – 79:75. Vis dėlto Krunoslavas Simonas užkūrė kroatų spurtą, o Artiomo Pustovijaus iš po krepšio pramestas metimas šio sustabdyti nepadėjo.

Kroatų atkarpa 11:0 sustojo tik Bojanui Bogdanovičiui nesportiškai prasižengus prieš Bogdaną Blizniuką. Pastarasis sumetė baudų metimus, vėliau dvitaškiais apsikeitė su B.Bogdanovičiumi – 83:88. Rezultato ukrainiečiai jau nepersvėrė.

Ryškiausiai rungtynėse žibėjo B.Bogdanovičius – 36 minutės, 27 taškai (4/11 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 7/9 baudų metimų), 7 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, po 2 klairdas ir pražangas bei 28 naudingumo balai.

Mačas pasižymėjo kokybe, nes abi rinktinės tritaškius metė geresniu nei 40 procentų taiklumu (kroatai – 13/28, ukrainiečiai – 12/28), o kartu suklydo tik 21 kartą.

Toks rezultatas išsprendė beveik visus C grupės reikalus. Nepriklausomai nuo paskutinių Italijos (2/2) rungtynių, ši ekipa lieka ketvirta ir aštuntfinalyje veikiausiai kausis su Serbija (4/0) (jei ši nugalės Lenkiją). Ukraina ir Kroatija pasidalins antrąją ir trečiąją vietas. Įdomu tai, kad savo likimo nebepakeisiantys italai gali nulemti antrosios vietos savininkus – jų pergalė prieš Didžiąją Britaniją (0/4) aukštyn pakeltų ukrainiečius, pralaimėjimas – kroatus.

Būtent trečioji vieta yra Kroatų siekiamybė, tikintis ketvirtfinalyje išvengti Slovėnijos, todėl rungtynių pabaigoje jie ir nesistengė auginti skirtumo. Pagal jų norima scenarijų, ketvirtfinalyje kroatai turėtų susitikti su Lietuva arba Ispanija.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 27 (4/5 tritaškių, 7 atk. kam.), Dominikas Mavra 13, Krunoslavas Simonas 11 (6 atk. kam.), Karlo Matkovičius (6 atk. kam.) ir Ivica Zubacas (8 atk. kam.) po 10.

Ukraina: Volodymyras Herunas 21 (6 atk. kam., 9/10 dvitaškių), Bogdanas Blizniukas 16 (8 atk. kam.), Sviatoslavas Michailiukas 14 (5 atk. kam., 4 klaidos), Issufas Sanonas 11, Viačeslavas Bobrovas 8.