Pasibaigęs. 11-18 01:00
NBA
Wizards
104
Pistons
124
Pasibaigęs. 11-18 02:00
NBA
Bulls
107
Rockets
143
Pasibaigęs. 11-19 02:00
NBA
Pistons
112
Bulls
122
Pasibaigęs. 11-19 02:30
NBA
Knicks
134
Wizards
106
Pasibaigęs. 11-19 05:05
NBA
Kings
108
Hawks
109
Pasibaigęs. 11-21 02:30
NBA
Bucks
122
Bulls
106
Pasibaigęs. 11-22 20:00
Eurolyga
Žalgiris
84
Panathinaikos
77
Pasibaigęs. Vakar 02:00
NBA
Wizards
96
Celtics
108
Pasibaigęs. Vakar 03:00
NBA
Bulls
136
Hawks
122
Pasibaigęs. Vakar 05:30
NBA
Clippers
104
Kings
88
Šiandien, 03:00
NBA
Bulls
0
Grizzlies
0
Rytoj, 00:00
NBA
Pacers
0
Wizards
0
Rytoj, 04:00
NBA
Kings
0
Nets
0
11-26, 05:00
NBA
Kings
0
Thunder
0
11-27, 02:00
NBA
Wizards
0
Bulls
0
11-27, 18:00
KMT
M Basket
0
Nevėžis-Optibet
0
11-27, 18:30
KMT
CBet
0
Uniclub Bet-Juventus
0
11-27, 19:00
KMT
Neptūnas
0
Šiauliai
0
11-28, 02:00
NBA
Magic
0
Bulls
0
11-28, 02:00
NBA
Wizards
0
Clippers
0
11-28, 03:00
NBA
Timberwolves
0
Kings
0
11-28, 19:00
Europos taurė
7bet-Lietkabelis
0
Umana Reyer
0
11-28, 20:00
Eurolyga
Žalgiris
0
Baskonia
0
11-29, 20:00
Europos taurė
Budučnost
0
Wolves Twinsbet
0
11-30, 03:00
NBA
Bulls
0
Celtics
0
11-30, 05:00
NBA
Trail Blazers
0
Kings
0
11-30, 16:50
Betsafe-LKL
M Basket
0
Rytas
0
11-30, 19:00
Betsafe-LKL
Neptūnas
0
Uniclub Bet-Juventus
0
12-01, 03:00
NBA
Bucks
0
Wizards
0
12-01, 16:50
Betsafe-LKL
Žalgiris
0
CBet
0
12-01, 19:00
Betsafe-LKL
7bet-Lietkabelis
0
Nevėžis-Optibet
0
12-02, 04:00
NBA
Kings
0
Spurs
0
12-03, 03:00
NBA
Bulls
0
Nets
0

Trys dalykai, kuriais gali nustebinti atsinaujinęs „Lietuvos rytas“

(49)
Rugsėjo 10 d., 08:00
D.Loganas yra tai, ko sostinės komanda seniai neturėjo (Fotodiena.lt)
D.Loganas yra tai, ko sostinės komanda seniai neturėjo (Fotodiena.lt)
Šaltinis: Krepsinis.net

Vilniaus „Lietuvos rytas“ kardinaliai pasikeitė ir 2016–2017 m. sezoną turi pagrindo pasitikti optimistiškai. Komandos pirkiniai šią vasarą suteiks jai tris savybes, kuriomis sostinės ekipa nepasižymėjo jau kurį laiką.

1. Specialistai. „Lietuvos rytas“ pagaliau atsisakė pastaruosius keletą metų puoselėtos nacionalistinės idėjos rinkti išskirtinai tik lietuvišką sudėtį. Sostinės klubo vadovai galbūt dėl žinių bei rinkos pažinimo stokos, o galbūt dėl noro parduoti daugiau abonementų mėgino surinkti konkurencingą komandą iš Lietuvos krepšininkų, tačiau rezultato tai neatnešė. Priešingai, šis sumanymas virto visišku fiasko, kai praėjusiame sezone „Lietuvos rytas“ pirmą kartą klubo istorijoje pasirodymą baigė Europos taurės grupės etape, o Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) liko kovoti dėl bronzos medalių.

Pasimokę iš savo klaidų ir atrišę rankas komplektacijos klausimais komandos strategui Tomui Pačėsui, „Lietuvos ryto“ vadovai tuo pačiu ir leido komandai tapti ne pilietybių, o galimybių aikštelėje dariniu. Kitaip tariant, krepšininkai pradėti pirkti pagal tai, ką jie gali, o ne pagal tai, kokios jie tautybės. Tai yra protingas kiekvienos išskirtiniu biudžetu nedisponuojančios, stiprios krepšinio piramidės neturinčios, tačiau rezultatų siekiančios komandos pasirinkimas. Geriausi Lietuvos krepšininkai „Lietuvos rytui“ yra neįperkami arba neprieinami, o vidutiniai klubui kainuoja tiek pat, kiek kur kas pajėgesni užsieniečiai.

„Lietuvos rytas“ šią vasarą įsigijo užsieniečius ne tik pagal jų kokybę, tačiau ir pagal jų galimybes aikštelėje. T.Pačėsas gavo tai, ko jam reikia labiausiai, kad galėtų įgyvendinti savo taktinius sumanymus.

Praėjusiame sezone buvo dažnai baksnojama į T.Pačėso įdiegtą gana statišką ir nuspėjamą žaidimo braižą, kuris labai orientavosi į baudos aikštelę. Ten nuolat buvo ieškomi vidurio puolėjai. Aiškėja, kad taip buvo dėl dviejų priežasčių: pirmoji – T.Pačėsas neturėjo reikiamų išpildytojų kur kas įvairesniam žaidimo braižui, antroji yra susijusi su pirmąja – „Lietuvos ryto“ komandos vienintelė stiprybė ir pranašumas prieš tokius oponentus kaip Klaipėdos „Neptūnas“ buvo ūgio ir jėgos persvara aukštaūgių grandyje. Taigi natūralu, kad T.Pačėsas stengėsi žaisti savo komandos stiprybėmis.

Sudėtis, kuri yra renkama 2016–2017 m. sezonui, išsiskiria tuo, kad joje yra aibė specialistų su skirtingomis kvalifikacijomis. Pradedant Davidu Loganu, kuris yra atsakingas už žaidimo kūrimą perimetre („du prieš du“ situacijomis), tęsiant Artūru Jomantu, kuris yra labai fiziškai tvirtas gynybinio plano „trečiasis“ numeris, Deividu Gailiumi (kuriančiu „trečiuoju“ numeriu), Kenny Kadji (itin mobiliu ir universaliu „ketvirtuoju“ numeriu), Drew Gordonu (tvirtu fiziškai „ketvirtuoju–penktuoju“ numeriu, statančiu puikias užtvaras ir galinčiu išplėsti aikštelę metimu iš toli), Adamu Lapeta (krepšio saugotoju, atsakingu už gynybą baudos aikštelėje ir kovą dėl kamuolių) bei Artūru Gudaičiu (jėgos „centru“, keliančiu grėsmę puolime šalia krepšio).

Kol kas vis dar neaišku, kas užims pagrindinio komandos įžaidėjo vaidmenį, o taip pat, ar joje liks antsvorio turintis amerikietis Corey Fisheris. Jeigu pastarasis įgytų gerą sportinę formą, jis taptų tuo žmogumi nuo atsarginių žaidėjų suolelio, kuris galėtų įpūsti energijos žaidimui savo įvairiais gebėjimais pelnyti taškus.

Didelis skaičius skirtingo plano specialistų leis „Lietuvos rytui“ puolime žaisti labai įvairiai – kelti grėsmes skirtingose situacijose. Kol kas pasirengimo sezonui pradžia rodo, kad vilniečių puolimas turi tikrai nemažai potencialo: įmesti 97 taškai į Alytaus „Dzūkijos“, 96 ir 95 – į Rimo Kurtinaičio vadovaujamos Kantu „Pallacanestro“ krepšį.

Loganas Loganas

2. Kūrėjai. Gilinantis labiau į šią „Lietuvos ryto“ sudėtį, būtina atkreipti dėmesį į D.Loganą. 33 metų 185 cm ūgio buvusiam savo auklėtiniui Gdynės „Asseco Prokom“ komandoje T.Pačėsas iškart parodė maksimalų pasitikėjimą. D.Loganas tapo „Lietuvos ryto“ kapitonu. Daugeliui galbūt keista, kad kapitonas nėra lietuvis, tačiau panašu, kad T.Pačėsas kapitonu nori matyti žmogų, kuriuo gali labiausiai pasitikėti aikštelėje. Toks yra D.Loganas.

Jau pirmosiomis pasirengimo sezonui rungtynėmis galima buvo įsitikinti, kad D.Logano krepšinio suvokimas gerokai viršija visų kitų „Lietuvos ryto“ dabartinių žaidėjų. Amerikietis tiesiog idealiai skaito situacijas puolime, priima elitinio lygio sprendimus ir su kamuoliu rankose turi galimybę iš esmės pakeisti visą žaidimo eigą.

Nuo Chucko Eidsono laikų (Tyrese'as Rice'as savo laiku „Lietuvos ryte“ dar nebuvo toks, koks yra dabar) „Lietuvos rytas“ neturėjo panašaus lygio kūrėjo kaip D.Loganas. Jeigu pasižiūrėtume į praėjusių metų komandos sudėtį, tai kūrėjų joje išvis nebuvo. Ironiška, tačiau vienintelis D.Gailius toje komandoje pasižymėjo gebėjimais kelti rimtesnę grėsmę „du prieš du“ situacijose – žaidimo elemente, kuris laikomas pagrindiniu įrankiu kurti.

Šioje „Lietuvos ryto“ komandoje yra D.Loganas, kuris labai gerai skaito „du prieš du“ situacijas ir kelia įvairų pavojų gynybai – jeigu gynyba suteikia jam erdvės, jis gali sėkmingai bausti metimais po driblingo ir iš toli, ir iš vidutinio nuotolio. Jeigu gynyba leidžia amerikiečiui judėti į baudos aikštelę, jis geba sutraukti dviejų žaidėjų dėmesį ir įkišti kamuolį aukštaūgiui. Jeigu varžovai naudoja pagalbos veiksmus, D.Loganas geba tai įvertinti ir laiku atiduoti perdavimą ten, kur reikia. Jeigu gynyba amerikietį agresyviai atakuoja, jis nepanikuoja ir kamuolį nusimeta.

Jeigu „Lietuvos rytas“ įsigis pajėgų atakų organizatorių, kuris pasižymės panašiais gebėjimais žaisti „du prieš du“, varžovams bus dar daugiau galvos skausmo.

Svarbu pabrėžti, kad skirtingai nei praėjusiame sezone, kai Denisas Lukašovas ir Kendrickas Brownas iš esmės nekėlė rimto pavojaus prie tritaškio linijos, dabar šioje zonoje negalima be priežiūros palikti nei D.Logano, nei C.Fisherio. Jeigu gandai apie Jacobo Pulleno atvykimą pasitvirtintų, tai būtų dar vienas rimtas ginklas prie tritaškio linijos.

Kadji Kadji

3. Universalumas. K.Kadji yra sunkusis krašto puolėjas, kuris puolimui suteikia aibę pasirinkimų. Rungtynėse su Kantu ekipa galima buvo ne kartą išvysti, koks K.Kadji yra pavojingas „du prieš du“ situacijose, kas galėtų tapti ateinančio sezono vilniečių žaidimo puolime arkliuku.

D.Loganas sugeba sutraukti gynybą, o K.Kadji geba labai staigiai „popinti“ ir atakuoti iš toli. Jeigu tokioje situacijoje prie K.Kadji varžovas spėja, šis aukštaūgis savo kamuolio valdymo gebėjimais gali sėkmingai atakuoti varžovą prasiveržimu ir išmušti jį iš pusiausvyros.

K.Kadji universalumas, o jei tiksliau – įgūdžiai atakuoti krepšį iš tolimų distancijų, suteikia kur kas daugiau erdvės baudos aikštelėje A.Gudaičiui. Jeigu pastarasis priima kamuolį, jis turi labai daug erdvės žaisti nugara į krepšį. Jeigu varžovas dvigubina, ties tritaškio linija „Lietuvos rytas“ turės išdėstęs keturis žaidėjus, galinčius tritaškiu pasinaudoti gynybos deficitu „3 prieš 4“.

Gynyboje K.Kadji išsiskiria gebėjimais agresyviai „stepoutinti“. Tai reiškia, kad su šiuo aukštaūgiu „Lietuvos rytas“ gali agresyviai gintis prieš „pikenrolą“, pernelyg neaukojant erdvės baudos aikštelėje. K.Kadji gali staigiai iššokti prieš varžovą su kamuoliu ir taip pat staigiai sugrįžti prie savo tiesioginio oponento. Jis yra apdovanotas koordinacija ir greitomis kojomis.

Šiuolaikiniame krepšinyje komandos vis dažniau remiasi žemais penketais, kai sunkiojo krašto poziciją užima „trečiasis“ numeris, suteikiantis daugybę pranašumų puolime. Labai dažnai tada tos komandos kenčia gynyboje, nes žemesni lengvieji krašto puolėjai nesusitvarko su varžovų „ketvirtaisiais“ numeriais. K.Kadji yra „trečiasis“ numeris su idealių duomenų sunkiojo krašto puolėjo kūnu. Taigi tokio deficito „Lietuvos rytas“ neturėtų pajusti. Tai yra unikalus krepšininkas ir nuostabus vilniečių pirkinys.

Grįžtant šiek tiek prie universalumo, kurį „Lietuvos ryto“ puolimui suteiks legionieriai aukštaūgiai, verta išskirti D.Gordoną. Kai jis rungtyniaus vidurio puolėjo pozicijoje, „Lietuvos rytas“ aikštelėje turės penkis krepšininkus, galinčius pataikyti iš toli. Tai reiškia, kad kiekvienas tarkime D.Logano ar D.Gailiaus prasiveržimas į baudos aikštelę, kuris sutrauks gynybos pagalbos dėmesį, gali būti labai paprastai išnaudojamas kamuolio numetimu į perimetrą ir tolimu šūviu.

Atgimimas

„Lietuvos ryto“ sprendimas pirkti krepšininkus pagal jų sugebėjimus, o ne pagal jų pilietybę ir suteikti galimybę tai daryti treneriams, kurie tiksliai žino, ko nori, bei geba tai rasti, yra teisingiausias šios komandos vadovybės sprendimas per eilę metų. Pagaliau „Lietuvos ryte“ atsirado toks techniškai pajėgus perimetro žaidėjas kaip D.Loganas ar toks kūno proporcijų ir technikos mišinys kaip K.Kadji.

Sulig šių žaidėjų įsigijimu „Lietuvos rytas“ taip pat nusipirko ir pasirinkimus puolime. Dabar T.Pačėsas galės įgyvendinti aibę skirtingų sumanymų, nes tam turi reikiamus išpildytojus. Kur kas įvairesnį žaidimą žaisti galintis „Lietuvos rytas“ natūraliai taps ir pavojingesniu varžovų gynybai.

Visa tai nereiškia, kad „Lietuvos rytas“ jau dabar yra pajėgus po labai ilgos pertraukos susigrąžinti LKL čempionų titulą iš Kauno „Žalgirio“, kuris taip pat atliko puikų darbą šią vasarą. Tai tik reiškia, kad „Lietuvos ryto“ sudėtis pagaliau surinkta remiantis racionaliu protu, o ne neaiškiais kriterijais.

„„Ilgoji pertrauka“: įtakingiausių Lietuvos krepšinio asmenų „Top 15“: krepšininkai, esami ir buvę treneriai, funkcionieriai, klubų vadovai, agentai ir net podkasteriai.

49 komentarai
Naujausi komentarai (49)
Geriausiai ivertinti (49)
PRO komentarai (19)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
MISsMATCH