Teisėjams kirtęs D.Songaila: visą KMT buvo apgailėtina žiūrėti
VIDEO interviu, FOTOGALERIJA (4)
„Šiauliai“ pirmąjį Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) etapą baigė 93:85 nugalėdami Utenos „Juventus“.
Vis dėlto šiauliečių toks rezultatas netenkino – jiems reikėjo laimėti bent 14 taškų, kad grupėje užimtų antrąją vietą.
Solidų pranašumą po ilgosios pertraukos išvystę „Šiauliai“ galėjo įgyvendinti savo tikslą, tačiau mačo pabaigoje persvaros neišlaikė, užleido į antrąją vietą uteniškius, o patys ketvirtfinalyje susitiks su Vilniaus „Rytu“.
Po rungtynių „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Darius Songaila įžvelgė daug pozityvių aspektų, bet turėjo daug kritikos teisėjų darbui.
„Bendrai – neblogas vaizdas buvo, gal truputėlį per daug tų elementarių klaidų, kur subauduojame tritaškio metiką. Keturi taškai. Didelis prašoka ant mažiuko iš po krepšio, neatsitveriame metimų, paima kamuolį, įmeta tritaškį. Visi po vieną elementarią klaidelę ir tas taškų skirtumas sumažėjo, nors mums buvo realu laimėti didesniu skirtumu. Iš tos pusės esu laimingas, patenkintas žaidėjais, tikrai stengėsi, kai kuriais momentais tikrai gera energija, rotacija pagaliau matosi didesnė. Žaidėjai įsivažiuoja, tad džiugu dėl jų“, – teigė strategas.
– Galima sakyti, kad visada norite matyti tokį žaidimą, kokį rodėte trečiojo kėlinio pabaigoje bei ketvirtojo pradžioje?
– Gerai vaikščiojo kamuolys ir pataikėme metimus. Daug lengviau žaisti, kai tie metimai laisvi yra pataikomis. Ketvirto kėlinio antroje pusėje tie metimai neįkrito ir buvo visai kitas vaizdas. Savo komanda esu visiškai patenkintas, yra kitų dalykų, teisėjavimų...
Viso sezono metu nieko nesakiau apie teisėjus, bet čia mums yra svarbios rungtynėms, Utenai – taip pat. Reikšmė yra didelė, antra, trečia ar ketvirta vieta yra labai svarbu. Taškų skirtumas yra svarbu ir tada tu gauni teisėjus, kurie pagal reitingą yra nežinau kur, bet tikrai negauni geriausio teisėjavimo. Elementarios klaidos gale, galiu prisikabinėti, video jiems nusiųsti, kur švilpukai turėjo būti padaryti ir kažkoks kitoks rezultatas būtų buvęs. Tas „atvažiuokite į KMT pasitreniruoti, kaip teisėjauti“... Man visą turnyrą buvo apgailėtina žiūrėti.
KMT: „Šiauliai“ – „Juventus“ (24 nuotraukos)
– Patekote į ketvirtfinalį, įgyvendinote šį tikslą, kaip vertinate visą pirmąjį etapą?
– Kaip amerikietiški kalneliai, pakilimai ir nuopuoliai. Tai gerai, tai prastai. Aišku, su tomis rotacijomis, žaidėjais, ligos, traumos... Visko daug praėjome. Tikslas buvo patekti į kitą etapą ir matome, kad visos komandos surenka beveik vienodai, po keturias pergales, skaičiuojasi tie taškeliai. Šiaip viskas kaip ir normalu. Aišku, žaisti su Kėdainiais, „Juventus“, Jonava ir Gargždais po keturis kartus per mėnesį... Yra kaip yra.
– Turite minčių apie ketvirtfinalį prieš Vilniaus „Rytą“?
– Apie tai dar negalvojau, noriu pasidžiaugti pergale. Komanda sužaidė, laimėjo. Patekimas yra svarbu, apie „Rytą“ galvosime rytoj.

Norėdami komentuoti prisijunkite.