Sugrįžimo negalėjęs paaiškinti G.Žibenas: pralenkėme logiką
VIDEO interviu (10)
Vilniaus „Ryto“ komanda padovanojo įspūdingą šeštadienio vakarą, kai FIBA Čempionų lygos finale po pratęsimo 92:86 palaužė Atėnų AEK.
Vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas po mačo dar negalėjo paaiškinti, kaip jo auklėtiniai sugebėjo išlipti iš 20 taškų duobės ir džiaugėsi, kad komanda nepalūžo bei išlaukė vienos sėkmingos atkarpos, kuri ir padėjo sugrįžti į kovą dėl pergalės.
„Neturiu atsakymo ir nežinau, kada jį turėsiu. Reikės atsikelti ryte ir suprasti, ar viskas taip ir baigėsi. Gal įsižnybti, gal dar kažką padaryti. Medalis kabo, o „Ryto“ vardas vėl skamba Europoje garsiausiu būdu po 17 metų pertraukos. Visų žaidėjų pavardės bus įrašytos auksinėmis raidėmis. Didžiuojuosi jais ir tokia patirtimi, kai laimėjome titulą iš pirmo karto patekus į finalo ketvertą. Pirmajame kėlinyje gal atrodėme išsigandę, bet šiandien buvo viso sezono paveikslas – kai mums sunku, mes nesulūžtame. Kai nesiseka mūsų lyderiams, kažkas kitas perima estafetę. Svarbu, kad niekas nerodė panikos. Mes pasidarėme grotas, kur neleidome niekam įeiti, kas panikuoja. Šiandien tas paveikslas ir buvo tinkamiausioje scenoje“, – dėstė strategas.
– Ką 7 tritaškiai finale sako apie S.Lukošių?
– Sako apie mus šiemet. Pusfinalyje neradome jo, gal dėl gynyboje, gal dėl dar kažko. Šiandien pajautė metimą, žaidėjai ėmė jo ieškoti. Šiemet esame tokia komanda, kad tikėkis netikėto. Lukošiaus tokios jau trečios rungtynės. Nenoriu apie vieną žaidėją kalbėti, nes niekas nepanikavo, o jeigu ji buvo sezono metu, apsitvėrėme ir neleidome niekam ten patekti.
– Trečias titulas jums su „Rytu“.
– Daug (juokiasi). Niekas jo neatims. Čia net nėra, ką lyginti su LKL titulu. Visi jie brangūs ir įsiminti, bet ką padarėme Europoje tarp tokių komandų... Šiurpas eina per kūną, reikės laiko suvirškinti tai, kas nutiko.
– Ką jūs akcentavote, kai perėmėte „Ryto“ vairą, kad klubas augtų?
– Tada dar plaukų daugiau turėjau, mažiau buvo žilų. Seniai tai buvo, nes labai pasikeitė viskas. Pradėjome nuo tikėjimo vietiniais žaidėjais, kitokios emocijos. Žingsnis po žingsnio, kantrybė. Radzevičius užvakar pasveikino, nes jis labai prisidėjo prie to statymo, daug plytų pridėjo. Dar ir Normantas bei Dedas. Daug kas buvo su mumis ir kantriai statė viską. Gaila, kad kartais tas juodas darbas sprendžiamas pagal rezultatus, bet darome kasdien tokį patį darbą ir darysime jį toliau. O kaip bus – matysime – trečiadienį laukia mačas su „Nevėžiu“.
– Kaip augo „Ryto“ bendruomenė?
– Augo atributikos pardavimai, kvapukų ant veidrodėlių skaičius. Po šitos pergalės matau, kad ant veidrodėlių kvapukai jau dominuos.
– Kaip atrodė pasitarimas per ilgąją pertrauką?
– Šiandien buvo kaip filmas. Nedarėme taktinių didelių ėjimų. Žinojome, kad negalime pralaimėti dėl neatkovotų kamuolių, kai veteranas Nunnally ima kamuolius nuo galvų. Mes negalime taip pralaimėti. Galime kautis, griūti, gauti alkūnių ar pralieti kraujo, bet turime padaryti viską. Toks buvo mentalitetas buvo. Ketvirtojo ketvirčio pradžioje padarėme tik vieną mažą pakeitimą gynyboje prieš Nunnally, bet nenoriu čia prisiimti tų laurų – žaidėjai tai padarė. Nulaužė rungtynes per tempą, reikėjo vienos geros atkarpos ir ji atėjo. Žinojome, kad kol jie žaidžia ta įmantrų krepšinį, tol gerai sekasi, bet išlaukėme momento, kada jiems nepasiseks ir AEK lūžo.
– Ką jaučiate kalbėdamas apie A.Gudaitį?
– Pagarbą ir tai, ką jis padarė pasilikdamas su mumis, kai buvo prasta atkarpa – išvažiavo Radzevičius, traumą patyrė Paliukėnas. Jis kaip kapitonas, kaip tėvas rūbinėje išliko tokiu. Tokia patirtis buvo labai svarbu. Svarbu, kad iš tokios scenos išsivežame begalę patirties ir ją norėsime panaudoti jau ateities kovose.
– Koks jausmas, kai pagaliau pavyko kažką nuveikti ir Europos fronte?
– „Top 16“ yra neblogas pasiekimas ir pastovūs įžeidinėjimai, kad nepatenkame toliau... Yra galimybės ir panašiai. „Top 8“ yra jau didelis pasiekimas pagal visą logiką, bet tą logiką pralenkėme ir patekome į ketvertą. Įrodėme ir niekas iš mūsų niekas to jau neatims. Šiemet tos sėkmės ir buvo, nieko neslėpsiu. Nežinau, ar sėkmė laimėti prieš „La Laguna“ ar AEK, kuri yra talentinga bei atletiška. Nesulūžome, nepasidavėme, išlikome kartu ir nusipelnėme gerai pašvęsti. Gudaitis po mačo tik prašė, kad niekas nemirtų.

Norėdami komentuoti prisijunkite.