07-02, 18:30
Pasaulio taurė
Lietuva
0
Didžioji Britanija
0
07-05, 21:00
Pasaulio taurė
Italija
0
Lietuva
0

S.Francisco: apie traumą, erzinančius komandos draugus ir antradieninį tribūnų išbudinimą

VIDEO interviu, FOTOGALERIJA (3)
Kovo 24 d., 22:56
S.Francisco vėl buvo tarp pergalės kalvių (BNS nuotr.)
S.Francisco vėl buvo tarp pergalės kalvių (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis
Krepsinis.net

Kauno „Žalgiris“ (19/14) dar vieną pergalę Eurolygoje nuskynė prieš nukraujavusį Miuncheno „Bayern“ (13/20).

Permainingą mūšį namie žalgiriečiai laimėjo 78:71.

Vienu pagrindinių pergalės kalvių vėl tapo Sylvainas Francisco, per 28 minutes surinkęs 14 taškų (4/6 dvitaškių, 1/7 tritaškių, 3/3 baudų metimų), atkovotą, 3 perimtus ir prarastą kamuolį, 7 rezultatyvius perdavimus, 5 išprovokuotas pražangas bei 21 naudingumo balą.

Prancūzas nesikuklino prieš gerai pažįstamus varžovus – dar 2024-aisiais jis pats vilkėjo Miuncheno „Bayern“ marškinėlius, nors nuo tada komanda nemažai pasikeitė.

Po pergalės S.Francisco išskyrė dvi skirtingas mačo puses bei gyrė daugelį savo komandos draugų.

„Turime būti fiziškesni gynyboje. Gerbėjai buvo su mumis, bet turime būti fiziškesni ir viską paversti taškais puolime. Džiaugiuosi, kad pabudome trečiajame kėlinyje. Pirmomis minutėmis jie pelnė keturis taškus, mes kiek sulėtėjome, bet pagavę ritmą viską pakeitėme“, – teigė žalgirietis.

– Pačioje rungtynių pradžioje susižeidėte čiurną. Kaip dabar jaučiatės ir kaip rimta tai gali būti?

– Žinau, kad viskas bus gerai, pažįstu savo kūną. Akivaizdu, kad bandžiau pamiršti apie skausmą, kiek šlubavau, o Obstas vertė daug bėgioti. Dienos pabaigoje, tai nėra pasiteisinimas, norėjau pasirūpinti gera gynyba, pavyko ir sėkmingai užpulti.

– Pakartojime viskas atrodė prastai, bet iškart po to pelnėte dešimt taškų. Kaip pavyko suimti save į rankas?

– Per savo gyvenimą daug patyriau, tad prie tokio skausmo pripranti. Kartais skauda, bet vis tiek nori žaisti. Taip būna. Reikėjo nuryti skausmą ir išlaikyti čiurną šiltą. Taip ir padariau. Mane tai erzino, bet kai nori laimėti, viską atiduosi dėl komandos.

– Atrodė, kad po rungtynių šlubčiojote?

– Taip, kai einu – šlubčioju, bet bėgant kiek geriau. Tai kiek trukdė, ypač metant.

– Ar Ąžuolas Tubelis dar kažkuo stebina, braudamasis tarp geriausių sunkiųjų kraštų lygoje?

– Nuostabu, kokį kalibrą jis pasiekė tokiame jauname amžiuje. Nesitikėjau, kad jis turės tokį sezoną. Tikėjausi, kad žais gerai, bet ne taip. Džiaugiuosi, nes jis daug dirba, gerai klausosi. Daug iš mūsų išmoka. Jauti jo pasitikėjimą savimi, nors jis niekada nešneka, bet darbą padaro. Mums jo reikia. Dėl savo čiurnos traumos jis dar nėra geriausioje formoje, turi grįžti į ritmą, bet labai dėl jo džiaugiuosi.

– Andreasas Obstas sužaidė vieną prasčiausių savo mačų. Kaip galima įvertinti Arno Butkevičiaus darbą gynyboje?

– Visiems sakau, kad Arnas yra vienas geriausiai besiginančių žaidėjų lygoje. Labai erzina, kai jis dirba su tavimi, o jam ilsintis ateina Dovydas Giedraitis. Džiaugiuosi, nes visa komanda rodė geras pastangas.

– Visus metus praleidote su A.Obstu, ar jis turėjo patarimų komandos draugams?

– Žinojome, kaip jis žaidžia. Viskas, kam ruošėmės, pasiteisino ir gerai susitvarkėme.

– Kuo labiausiai patobulėjo jūsų perdavimus išpildęs Mosesas Wrightas?

– Pridėjo kantrybės. Jis geriau supranta žaidimą ir sparčiai tobulėja. Stengiuosi jį surasti, tad jam viskas paprasta, bet užtvaras man stato retai (juokiasi). Jis yra vienas iš geriausių aukštaūgių, aukštai kyla, gali susirinkti kamuolius, gerai gintis. Jis man labai padeda, nes galiu užbaigti prasiveržimus pats arba nusimesti kamuolius jam. Jis daug išmoksta ir kasdien yra vis geresnis.

– Ką reiškia tokio nardytojo kaip Dustinas Sleva turėjimas komandoje?

– Kartais žiūrint į Dustiną jis primena Dennisą Rodmaną. Jis šoka, kaunasi dėl kamuolių. Kaunasi tiek daug, kad ne visos pražangos bus sušvilptos. Reikia tokio žaidėjo, kuris visada atiduotų šimtą procentų. Komandą tai pavers geresne, visi seka jo pavyzdžiu. Gynyboje jis yra geras, o puolime išplečia aikštę savo tritaškiais. Toks jau tas Dustinas, jis visada kausis, daug šneka ir treniruotėse. Erzina žaisti prieš jį.

– Kiek alkani esate užbaigti sezoną atkrintamųjų zonoje?

– Žiūrime į viską žingsnis po žingsnio. Kitą mačą Stambule žaisime prieš „Fenerbahče“. Jau pamiršome paskutinį kartą, kai laimėjome išvykoje, tad reikia pasiimti tokias rungtynes, nors daugelis mūsų mačų liko namuose. Viskas yra svarbu, tiesiog turime rinkti pergales. Kitos komandos taip pat rinks pergales ir pralaimėjimus, tad tiesiog reikia siekti pozityvaus rezultato ir vietos atkrintamosiose.

– „Bayern“ atvyko be savo stratego Svetislavo Pešičiaus. Ar jie turėjo kitokių idėjų nei tos, kurioms ruošėtės?

– Ir taip, ir ne. Jie išliko bėgančia komanda, bet daugiau laiko praleido vienoje aikštės pusėje. Kitas treneris mėgo bėgti ir mesti, bet šiandien viskas buvo kiek kitaip. Jie yra labai geri tiek greitose atakose, tiek pozicinėse atakose.

– Ar tribūnos skiriasi penktadienio vakarą ir atsitiktinį antradienį?

– Tikrai taip, šiek tiek jaučiau tai. Jaučiau, kad ir iš mūsų pusės rungtynės buvo keistos. Neradome ritmo, nepataikėme metimų, tiek aš, tiek kiti vyrukai. Ieškojome naujo balanso, trečiajame kėlinyje pabudome tiek mes, tiek gerbėjai. Sugebėjome laimėti, bet žinoma, prieš „Real“ ir prieš „Bayern“ būna skirtingai. Gerbėjai jautė, kad turime laimėti, bet „Bayern“ nėra mums palankus varžovas, gerai renka kamuolius puolime, fiziški. Kartais stringame prieš tokias komandas ir jaučiu, kad šį kartą susitvarkėme neblogai.

3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
ILGOJI PERTRAUKA