FOTOGALERIJA (137)
liepos 7 d. 21:02
Brazilai triumfuoja (FIBA nuotr.)

Olimpinė atranka Rygoje šeimininkams baigėsi itin skaudžiai pralaimėtu finalu.

Latvijos rinktinė namie organizuotą atranką baigė 69:94 (11:34, 22:15, 13:23, 23:22) nusileisdama Brazilijai.

Latviai ilgokai ieškojo pirmųjų taškų, o ledus tritaškiu galiausiai pralaužė Rolandas Šmitas – 3:8. Arturas Žagaras dar labiau sušvelnino rezultatą (11:15), bet tuomet prapliupo brazilų snaiperiai. Septyni svečių tritaškiai sukrito nė karto neprametus, aštuntąjį su kėlinio sirena pataikęs Bruno Caboclo uždarė spurtą 19:0 (34:11).

Antrajame ketvirtyje latviai rodė gyvybės ženklus, o brazilus išderino Yago dos Santoso trauma – jis aikštelę paliko tik padedamas komandos draugų. Traumą turnyro pradžioje patyrė ir Raulis Neto, tad Brazilijos įžaidėjų grandyje liko tik 41-erių Marcelinho Huertas, bet iki ilgosios pertraukos persvarą išlaikyti jiems pavyko (49:33).

Latviams net ir pailsėjus atsitiesti nepavyko, priešingai – po trijų kėlinių skirtumas išaugo iki 26 taškų (46:72), o ketvirtajame intriga nesugrįžo. Dairis Bertanis dar užsidirbo nesportinę pražangą alkūne pargriovęs Bruno Caboclo.

Šių rinktinių jėgų balansas per metus pasikeitė neatpažįstamai. Pernykštėje Pasaulio taurėje latviai brazilus nušlavė 104:84, taip uždarydami jiems kelią į ketvirtfinalį.

Karštai ties perimetru startavę svečiai taip ir neatvėso – tritaškius jie laidė 54 procentų taiklumu (13/24). Tuo tarpu Latvijai pritrūko nominalių lyderių indėlio, Rodionui Kurucui ir Dairiui Bertaniui likus be taškų, Daviui Bertaniui pelnius tik tris. Efektyviausi buvo 16 ir 11 naudingumo balų surinkę A.Žagaras bei R.Šmitas.

Brazilai olimpiadoje jau žino visus savo varžovus – B grupėje jų laukia Prancūzija, Vokietija ir Japonija.

Brazilija į olimpiadą grįžta po trumpos pertraukos. Į Tokijo žaidynes jie neprasibrovė, o 2016-aisiais Rio de Žaneire žaisdami kaip šeimininkai liko už ketvirtfinalio borto.

Latvija: Rihardas Lomažas 15 (5 atk. kam., 4 klaidos, 4/12 metimų), Rolandas Šmitas (2/5 tritaškių) ir Arturas Žagaras (4 rez. perd.) po 14, Arturas Strautinis 8.

Brazilija: Bruno Caboclo 21 (12/13 baud. met.), Leo Meindlas 20 (4/7 tritaškių, 9 atk. kam.), Georginho de Paula 14 (5 rez. perd., 3/6 tritaškių), Gui'us Santosas (7 atk. kam.) ir Marcelinho Huertas (4 atk. kam., 7 rez. perd.) po 12, Vitoras Benite 9.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui