„Raptors“ – „Magic“ Londone: viskas kaip tikrame NBA susitikime, bet trūko vieno svarbaus dalyko
specialiai iš Londono (9)Ketvirtadienį Londone buvo sužaistos dar vienos „Global games“ rungtynės, kuriose Toronto „Raptors“ išbandė jėgas su Orlando „Magic“ ekipa.
Tai buvo eilinis Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliaraus sezono susitikimas, kurio aikštės šeimininke buvo „Magic“ komanda.
Organizatoriai pasirūpino viskuo, kad atvykę į O2 areną pamatytų tokį NBA susitikimą, koks jis yra ir už Atlanto. Tam buvo skiriamas itin didelis dėmesys ir atkreiptas dėmesys net į smulkiausias detales.
Kadangi „Magic“ buvo namų ekipa, ji atsivežė savo arenos pranešėją, šokėjas, talismaną ir net muziką besirūpinantį DJ. Viskas vyko pagal tikrą NBA formatą.
Dar likus 2 valandoms iki mačo arenoje jau buvo daugybė personalo, žurnalistų, kurie rengė reportažus, o tuo metu abiejų komandų epizodiniai žaidėjai mėtė į krepšį. „Raptors“ trenerių personalas išbandė jėgas keturi prieš keturis prieš ekipos rezervą. Visi šypsojosi ir spinduliavo gera nuotaika.
Kai aikštė buvo tuščia, ant parketo karaliavo komandų talismanai, šokėjos ar tiesiog dėjikai į krepšį nuo batuto. Jie kūrė gerą nuotaiką ir atmosferą bei neleido nuobodžiauti žiūrovams.
Dažnai Europos arenose muzika grojama per garsiai, o dainos būna tokios, kurios turbūt patinka pačiam DJ. Nieko panašaus NBA mače – visi kūriniai puikiai pažįstami ir specialiai skirti žiūrovams, jog šie užsikrėstų gera nuotaika ir galėtų kartu padainuoti.
Jeigu rungtynių pradžia 20.00 valandą vietos laiku, tai įprastai mačas pavėluoja beveik 10 minučių. Šitoje srityje taip pat nieko naujo.
Turbūt visi NBA per televiziją stebintys susiduria su erzinančiu dalyku – labai ilgomis minutės pertraukėlėmis ir jų gausa. Esant arenoje, tos daugiau nei 2 minučių „minutės pertraukėlės“ ar minutės trukmės „20 sekundžių“ pasitarimai neprailgsta, kadangi aikštelėje visada pasirodo šokėjos ar vyksta smagūs žaidimai. Vienas vyrukas pataikė du baudų metimus ir laimėjo 1,5 milijono (!) kilometrų kelionėms po visą pasaulį su viena JAV skrydžių bendrove. Vyrukas buvo amo netekęs, kai sužinojo, koks jo laukia prizas.
Turbūt daugeliui būtų neįprasta, kadangi net visų LKL klubų arenos turi švieslentes, kur surašyti visi žaidėjai pavardėmis ir jų pelnyti taškai. NBA nieko panašaus – žemiau kubo įtaisyta švieslentė, kurioje tik rodomi paskutinių penkių pasižymėjusių žaidėjų taškai ir pražangos. Taip pat parašyta ne krepšininkų pavardė, o marškinėlių numeris. Žodžiu, NBA rungtynėse Londone viskas buvo taip, kaip ir susitikime už Atlanto, bet trūko vieno aspekto.
Krepsinis.net bendravo su keliais krepšinio agentais ir krepšinio pasaulio atstovais, kurie yra stebėję ne vieną NBA mačą būdami JAV. Visi jie buvo vieningi – viskas buvo puiku, bet trūko vieno dalyko – sirgalių kuriamos atmosferos.
O2 arenoje buvo sunku suprasti, ką palaiko žiūrovai. Lietuviai kartais skandavo „Jonas, Jonas“, bet vieningumo trūko. Kodėl negalima buvo visiems užtraukti „Lietuva, Lietuva“ tam, jog visas pasaulis girdėtų, kurių sirgalių daugiausiai Londone?
Buvo ir ištikimų aistruolių, kurie palaikė arba „Raptors“, arba „Magic“, bet dauguma žiūrovų buvo „už gražų krepšinį“, todėl nenorėjo, jog Kyle‘as Lowry pataikytų abi paskutines baudas ir taip paliktų nors menką šansą „Magic“ išsigelbėti. Sirgalių neutralumas ir buvo didžiausias trūkumas.
NBA rungtynes JAV stebėję asmenys teigė, kad „Magic“, „Raptors“ ar bet kurios kitos ekipos namų mače atmosfera yra kur kas geresnė, kadangi susirinkę sirgaliai vieningai palaiko vieną komandą, o ne būna neutralūs arba esantys „už gražų krepšinį“.
„Raptors“ ir „Magic“ tęsia savo žygį NBA. Komandos penktadienį ryte išskrido atgal į JAV, kadangi abiejų jų laukia kitos reguliaraus sezono rungtynės sausio 19 dieną.
Norėdami komentuoti prisijunkite.