R.Westbrookas – kitas Kobe Bryantas?
(32)Šiaurės Amerikos Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) dar neturėjo tokios žvaigždės kaip Kobe Bryantas, kuris turėtų kartu milžinišką ir gerbėjų, ir jį nekenčiančiųjų ratą. Nors Kobe padėjo Los Andželo „Lakers“ iškovoti penkis čempionų žiedus, jis vis dar sulaukia kritikos už savo savanaudiškumą.
Oklahomoje taip pat yra vyrukas, kuris erzina pavyduolius savo neprognozuojamais veiksmais, veido išraiškomis bei priimamais sprendimais, tuo pačiu džiugindamas savo sirgalius ir komandos draugus. Tai – Russellas Westbrookas.
Ar jis yra sekantis Kobe Bryantas: mirtina taškų mašina, kuri gali laimėti klubui čempionų titulą nervindama mases? Tarp judviejų yra panašumų. Krepsinis.net pateikia ESPN žurnalisto Davido Thorpe‘o dviejų skirtingos kartos žvaigždžių palyginimą.
Jėgos gynėjai
Tiek K.Bryantas, tiek R.Westbrookas gali fiziškai dominuoti prieš savo tiesioginius priešininkus. Savo karjeros pike Kobe turėjo viską: labai retą ūgio, neįtikėtino atletiškumo ir gebėjimo jėga tiesiog pereiti varžovą derinį. Tokią kombinaciją turėjo tik legendiniai Michaelas Jordanas ir Clyde‘as Drexleris.
R.Westbrookas – dar didesnė retenybė. Jis yra atletiškiausias įžaidėjas NBA istorijoje. R.Westbrooko fizinių galimybių derinys suteikia tokį pranašumą, kokio lygoje nėra turėjęs joks kitas atakų organizatorius. Tačiau „Thunder“ įžaidėjas turi sumokėti ta pačia kaina kaip K.Bryantas.
Kad būtų lengviau suprasti, abu krepšininkai – tikri mušeikos. Iš fiziškai pajėgių žaidėjų treneriai reikalauja kaip įmanoma dažniau naudotis savo privalumais. Tačiau tokie krepšininkai dažnai įpranta į viską žiūrėti vienpusiškai – tai yra, kaip įveikti tiesioginį oponentą.
Esmė tame, kad R.Westbrookas ir K.Bryantas laiko kamuolį savo rankose beveik visą laiką. Sakoma, kad plaktukui viskas atrodo kaip vinis. Tai visiškai siejasi su R.Westbrooku ir K.Bryantu. Juos dažniausiai dengia tokie žaidėjai, kuriems fiziškai tiesiog neįmanoma jų sustabdyti. Vieni galbūt labai stiprūs, bet ne tokie vikrūs, o kiti – atvirkščiai. Ir dauguma jų – žemesni.
Kobe ir Russellas daro tai, ką dažniausiai daro aukštaūgiai – nori išnaudoti savo jėgą. Ir dėl to jie dažniau meta neparuoštus, blogus metimus, dėl ko gerokai kenčia pataikymo procentas. Ir abu dėl to yra kritikuojami.
Nuožmūs kovotojai
Abiejų jų puolimo arsenalas prilygsta fiziniam pranašumui. Be to, jie turi aukštą krepšinio IQ ir puikiai skaito žaidimą. Daugumos ekspertų nuomone, K.Bryantas yra lyg žaidžiantysis treneris. Tiek metų žaisdamas Philui Jacksonui jis įgijo tokį krepšinio supratimą, kokį turi retas žaidėjas. Todėl visiems labai keista, kad vietoj to, jog perduotų kamuolį geresnėje pozicijoje esančiam komandos draugui, jis pats meta per rankas.
O R.Westbrookui kiekvienas priešininkas yra žymė, kurią jis turi paženklinti, kai tik gauna progą. Ir kai K.Durantas aikštės krašte kantriai laukia kamuolio, o R.Westbrookas prameta vieną metimą po kito, „Thunder“ įžaidėjas sulaukia kritikos. Kitaip nei Kobe, neaišku, ar R.Westbrookas mokosi iš savo klaidų. Vis dėlto Oklahomos klubo gynėjas neužsitarnavęs protingiausio lygos gynėjo vardo.
Ironiška, bet tie netaiklūs metimai K.Bryantą ir R.Westbrooką užveda tobulėti ir pataikyti tuos metimus. Jau daugelį metų Kobe yra laikomas didžiausiu NBA kovotoju. Los Andželo „Clippers“ lyderis Chrisas Paulas taip pat bando prisigretinti prie kolegos iš kitos to paties miesto komandos, o R.Weestbrookas sparčiai juos vejasi.
Tokių legendų kaip M.Jordano, Magico Johnsono ar Larry Birdo pėdomis sekantis K.Bryantas visuomet mokėdavo papildyti savo įgūdžių arsenalą. Panašių dalykų galime įžvelgti taip pat ir R.Westbrooko žaidime. Pavyzdžiui, jis priešininkus vis dažniau baudžia savo taikliais metimais iš tolimesnių distancijų.
R.Westbrookas labai mėgsta išmesti kamuolį kurį laiką pakybojus ore. Tokį metimą labai sudėtinga uždengti, tačiau ne ką paprasčiau pataikyti. Jo pataikymo procentas labai neblizga, bet nepaisant visko, R.Westbrookas neužmiršta komandos draugų. Dažniausiai jo perdavimų sulaukia K.Durantas ir Serge‘as Ibaka. R.Westbrookas pradeda suprasti, kad jo komandos draugai nežais gerai, jei nebus įtraukti į puolimą. Vis dėlto „Thunder“ įžaidėjas ne visada tai prisimena. Tačiau dar viena nesėkminga „Thunder“ kelionė atkrintamosiose greičiausiai priverstų R.Westbrooką galutinai pasikeisti.
Ar sulauks tokios šlovės kaip Kobe?
„Thunder“ pastaraisiais metais gali didžiuotis vienu geriausių puolimų visoje NBA. Tačiau Oklahomos komanda dar netgi gali patobulėti, jei pagrindinis klubo įžaidėjas supras, kad kartais vietoj sudėtingų metimų verčiau atlikti perdavimą. K.Bryanto kritikams šie žodžiai kai ką primena.
Tiesa, K.Bryantui pavyko kiek atsikratyti tik blogų atsiliepimų laimėjus 5 čempionų žiedus ir šalia lengvojo krašto puolėjo pozicijoje neturėjus kitos žvaigždės. R.Westbrookas dar nieko nelaimėjo ir žaidžia šalia geriausio lygos snaiperio. Štai kodėl kai kurie mano, kad reikėjo iškeisti jį, o ne Jamesą Hardeną.
Linija, tarp individualiai varžovus baudžiančio ir darniai komandos puolimą rikiuojančio R.Westbrooko – plonytė. O „Thunder“ nenori varžyti savo įžaidėjo, bet tuo pačiu neketina leisti jam peržengti ribas ir daryti, ką nori. Viskas priklauso nuo to, kada R.Westbrookas pradės vietoj sudėtingų metimų skirstyti kamuolį bendraklubiams. Jei tai padarys, R.Westbrookas galės nutildyti kritikus. Taip, kaip tai padarė Kobe.
Norėdami komentuoti prisijunkite.