R.Kurtinaičio sugrįžimas į „Chimki“ – sudėtingas šansas, kuris karjeroje daugiau gali nebepasitaikyti
(38)Maskvos srities „Chimki“ vairą vėl perėmė Rimas Kurtinaitis, kuris 2016 metų kovo viduryje buvo atleistas iš šios komandos.
Ironiška, bet tik teisminiu keliu savo 500 tūkstančių eurų atgavęs lietuvis vėl grįžo į šį klubą. Čia turbūt galioja sena patarlė: tai nieko asmeniško – tik verslas. Į šią situaciją veikiausiai taip pažvelgė ir lietuvis.
Vilniaus „Ryto“ klubas atsisakė R.Kurtinaičio paslaugų ir šis iki šiol buvo be darbo. Panevėžio „Lietkabelio“ sporto direktoriumi tapęs Jonas Vainauskas kvietė specialistą į Aukštaitijos sostinę, bet šis paprašė palaukti. Krepsinis.net žiniomis, R.Kurtinaitis atsisakė šio ir kitų pasiūlymų dėl žmonos ligos. Kai pavyko išspręsti šią problemą, treneris grįžo į rinką.
Atrodė, kad R.Kurtinaičiui rasti darbą Eurolygoje yra praktiškai misija neįmanoma, bet nesudeginti tiltai „Chimki“ klube leido tai padaryti. Rusija būtent ir buvo realiausia stotelė R.Kurtinaičiui. Krepsinis.net žiniomis, Sankt Peterburgo „Zenit“ svarstė galimybę pasikviesti lietuvį vietoje Vasilijaus Karasiovo, bet pasamdė Joaną Plazą.
Lietuvis Rusijos klube – abi puses tenkinanti situacija. Rusijoje buvusios Tarybų sąjungos rinktinės žaidėjai ir, ypatingai, olimpiniai čempionai yra itin gerbiami. R.Kurtinaitis nėra išimtis. Maža to, 58-erių lietuvis puikiai moka rusų kalbą, puikiai žino rusišką mentalitetą ir darbo metodus, kurie kitiems specialistams galbūt kelia nuostabą.
„Labai sunku priimti sprendimą pakeisti trenerį viduryje sezono, kai rungtynės veja rungtynes. Situacija komandoje reikalavo permainų. Kurtinaitis – vienintelis aukšto lygio specialistas, kuriam nereikės laiko adaptacijai kolektyve, nes puikiai pažįsta klubą ir žino jo viziją. Su Kurtinaičio vardu susietos didžiausios pergalės. Per pastaruosius metus palaikėme su treneriu draugiškus santykius. Įsitikinęs, kad su Kurtinaičio atėjimu išspręsime visus sunkumus“, – mano klubo generalinis direktorius Pavelas Astachovas.
Labai sunku nuspręsti, kokia „sudėtinga situacija klube“, nes apie tai Rusijos žiniasklaidoje nebuvo užsiminta nė žodžiu. Taip pat ir „Chimki“ rezultatai nebuvo tragiški. Anaiptol, po rungtynių Kaune prieš „Žalgirį“ be Aleksejaus Švedo likusi ekipa Eurolygoje pasiekė 4 pergales iš 10 galimų ir vis dar yra kovoje dėl vietos aštuonete. Per minėtą laikotarpį nugalėta Atėnų „Panathinaikos“, Stambulo „Daruššafaka“, Las Palmo „Gran Canaria“ ir išvykoje paguldyta ant menčių Stambulo „Fenerbahče“.
🤝Римас Куртинайтис возвращается в наш клуб в качестве нового главного тренера. Соглашение с литовским специалистом рассчитано до конца сезона с возможностью продления / Rimas Kurtinaitisreturns to the bench to head the team. Welcome back, Rimas! pic.twitter.com/8oV7R8ciFs
— BC Khimki (@Khimkibasket) January 21, 2019
Praėjusią savaitę „Chimki“ patyrė kol kas didžiausią pralaimėjimą šiame Eurolygos sezone, kai 24 taškais (57:81) pralaimėjo Pirėjuje. Tiesa, tai nėra kažkokia išimtis, nes pirmajame ture su visais sveikais žaidėjais Rusijos ekipa varžovams namuose nusileido 21 tašku (66:87).
Vieningoje lygoje „Chimki“ yra antroje vietoje – 11 pergalių ir 2 nesėkmės bei dalinasi 2–3 pozicijas su Kazanės „Unics“. Sekmadienį „Chimki“ 70:50 pranoko Minsko „Cmoki“, kai spurtavo trečiajame kėlinyje. Rezultatai tikrai nesufleravo, kad Georgios Bartzokas greitai bus atleistas, todėl čia slypi priežastys, kurių galbūt nesužinosime.
R.Kurtinaitis atkeliauja į „Chimki“ su aiškiomis užduotimis – pabandyti patekti į Eurolygos ketvirtfinalį ir Vieningoje lygoje prasibrauti į finalą, kuris leistų ir kitą sezoną žaisti pajėgiausiame Europos turnyre. Tiesa, tam reikia, kad finale žaistų ir Maskvos CSKA, kuri skina vieną titulą po kito šiame fronte.
Skaičiuojant paprastai, per paskutinius 11 reguliaraus sezono turų „Chimki“ privalės skinti pergales: reikia mažiausiai 7–8 laimėjimų, o tai reiškia, kad R.Kurtinaičio auklėtiniai turės tapti praktiškai nenugalimi. Likęs tvarkaraštis yra toks: mačai namuose su Miuncheno „Bayern“, „Žalgiriu“, Milano „AX Armani“, Madrido „Real“, Tel Avivo „Maccabi“ bei CSKA. Išvykose reikės grumtis prieš Podgoricos „Budučnost“, „Panathinaikos“, Vitorijos „Baskonia“, „Daruššafaka“ bei Barselonos „Barcelona Lassa“.
Misija tikrai atrodo sunki. Juolab, kad „Chimki“ turi ir blogų naujienų – Anthony Gillas išvyko į JAV, kadangi jį kankina nugaros skausmai. Jeigu medikai neras kitos išeities, žaidėjo lauks operacija ir dėl šios priežasties puolėjas turės praleisti bent jau mėnesį, o gal net daugiau. Gera žinia R.Kurtinaičiui, jog pagaliau pasveiko A.Švedas ir jis šią savaitę turėtų grįžti ant parketo.
Šiame sezone gynėjas išmeta 17,7 metimo per mačą. Ar kažkas pasikeis atėjus lietuviui? Gali, bet nebent nežymiai. A.Švedas R.Kurtinaičio komandoje žaidė 2015–2016 m. sezone ir tada Eurolygoje atlikdavo 12,8 metimo per susitikimą, kas yra ženkliai mažiau nei dabar. Tiesa, tuomet komandoje buvo Tyrese‘as Rice‘as, kuris išsimesdavo po 11 metimų, o dabar „Chimki“ nieko panašaus neturi.
Apskritai „Chimki“ sudėtis kelia didelių abejonių apie šios komandos galimybes kažką nuveikti Eurolygoje. Jeigu nežais A.Gillas, jo 11,5 taško vidurkį turės kompensuoti kažkas kitas. Vidurio puolėjas Jordanas Mickey (13,6 tšk., 5 atk. kam.) yra solidžiausias žaidėjas sudėtyje po A.Švedo ir jis turėtų išlikti rimčiausiu pagalbininku rusui.
Rimtu pagalbininku lyderiams turėjo tapti iš Bursos „Tofaš“ atvykęs Tony Crockeris, bet amerikietis stokoja tikslumo: dvitaškius meta 49 procentais, o iš toli atakuoja 30,4 proc. 9,2 taško, bet tik 5,6 naudingumo balo vidurkis. Gynėjų grandyje trūksta solidumo: Charlesas Jenkinsas yra visiškai gynybinio plano žaidėjas, o Stefanas Markovičius atrodė itin blankiai ir tik pastaruoju metu rodo atsigavimo ženklus. Buvęs žalgirietis Dee Bostas turi 7,9 taško vidurkį, bet jo žaidimas itin nestabilus: viename mače gali įmesti 20 taškų, bet per kitas dvejas rungtynes sugeba sukrapštyti vos 5.
Labai trūksta „Chimki“ vietinių žaidėjų indėlio – rezultatyviausias rusas yra 3,1 taško renkantis Andrejus Zubkovas. Sergejaus Monios statistika siekia 2,9 taško, Jegoro Vialcevo – 2,6. Kartais aikštelėje pasirodo Petras Gubanovas ar Viačeslavas Zaicevas. Galbūt R.Kurtinaičiui pavyks daugiau išspausti naudos iš šių krepšininkų, nes jų indėlio itin reikės „Chimki“ komandai.
Galima drąsiai sakyti, kad R.Kurtinaičio laukia pilnos rankos darbo, nes su vidutine sudėtimi klubo vadovai tikisi maksimalių rezultatų. Eurolygos ketvirtfinalį pasiekti bus labai sudėtinga ir prognozuojame, jog to padaryti „Chimki“ ekipai nepavyks. Kalbant apie Vieningąją lygą, ten irgi laukia labai sunki užduotis, nes „Unics“, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ar „Zenit“ atrodo rimtai nusiteikusios ekipos, kurių tikslas taip pat yra Eurolyga.
R.Kurtinaitis gauna sunkų šansą, kuriuo pasinaudoti tiesiog privalo, kadangi daugiau skambučių iš Eurolygos klubų gali ir nebesulaukti.
Belieka pasidžiaugti, kad Eurolygoje matysime antrą trenerį iš Lietuvos ir palinkėti jam sėkmės, nes nuo pasirodymo šiame sezone gali labai daug priklausyti, kaip toliau klostysis kauniečio trenerio karjera, nes tarp „Chimki“ ir „Lietkabelio“ – labai plona riba.
Norėdami komentuoti prisijunkite.