Paleisti vėjais pinigai: 10 NBA žaidėjų, kurie uždirba gerokai daugiau nei yra verti
(42)Sakoma, jog klysta ir geriausi. Šiuo atveju tai taikoma Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) klubų vadovams, kurie pasirašinėjo sutartis su tam tikrais žaidėjais ir siejo su jais grandiozinius planus, bet krepšininkai nepateisina į juos dėtų vilčių, o uždirba daugiau nei turėtų.
Krepsinis.net pateikia pagal užsienio žiniasklaidą paruoštą dešimtuką žaidėjų, kuriems tiesiog pasisekė – jie uždirba daugiau nei yra verti.
10. Landry Fieldsas (20 mln. trejiems metams, sutartis galioja iki 2015 metų vasaros)
Toronto „Raptors“ komandos vadovus L.Fieldsas sužavėjo debiutiniame sezone, kai vilkėjo Niujorko „Knicks“ aprangą – 9,7 taško ir 6,4 atkovoto kamuolio. Už tai jam „Raptors“ iš karto paklojo 20 milijonų JAV dolerių. Pats 201 cm ūgio krepšininkas neapsisprendžia, kurios pozicijos žaidėjas jis yra, o statistika daugiau nei nuvilianti – 4,9 taško ir 4,7 atkovoto kamuolio.
9. Channingas Frye‘us (30 mln. penkeriems metams, sutartis galioja iki 2015 metų vasaros)
Ch.Fraye‘us yra puikus pagalbininkas lyderiams, tačiau Fynikso „Suns“ vadovai turbūt negalvojo, jog tokią sumą išleis pagalbininkui. Vidutinių gabumų aukštaūgis šį sezoną dėl traumos žaisti negali ir Vakarų konferencijos dugne esantiems „Suns“ vasarą reikės permainų, galbūt pats laikas išmainyti Ch.Fraye‘ų.
8. Drew Goodenas (32 mln. penkeriems metams, kontraktas galioja iki 2015 metų vasaros)
D.Goodenas – pats paslaptingiausias žaidėjas šio sezono NBA. Kartais atrodo, kad jis gauna savo pinigus dėl naujienų apie save sekos: Goodeną nori išmainyti, jis turi naują šukuoseną, Drew iškeitė, Goodenas serga paslaptinga liga, Drew ruošiasi išmainyti, Goodenas pasirašė naują sutartį, Drew ruošiasi iškeisti. D.Goodenas Milvokio „Bucks“ klube žaidžia tikrai ne pagal tai, kiek uždirba – 3,6 taško ir 2,3 atkovoto kamuolio.
7. Nene (67 mln. penkeriems metams, sutartis galioja iki 2016 metų vasaros)
Denverio „Nuggets“ klubas su brazilu siejo ilgalaikius planus. Aukštaūgis turėjo būti pavyzdys jaunimui, todėl, neatsižvelgiant į visas jo traumas, buvo pasiūlytas ilgalaikis ir solidus kontraktas. Vėliau Nene iškeitė į Vašingtono „Wizards“ komandą ir krepšininką vėl pradėjo kamuoti traumos. Nene nėra ta žvaigždė, kuri verta tokių pinigų, todėl „Wizards“ jam yra ideali vieta, bent jau iki 2016 metų.
„Nuggets“ vadovai tikėjosi matyti visai kitokį J.McGee (Scanpix nuotr.)
6. JaVale‘as McGee (44 mln. ketveriems metams, kontraktas galioja iki 2016 metų vasaros)
Mainuose su „Wizards“ „Nuggets“ komanda ypatingai nesutaupė pinigų ir paklojo solidžią pinigų sumą J.McGee. Denverio klubo vadovai tiesiog tikėjo, kad puikiai sudėtas aukštaūgis bus ekipos ateitis, todėl galima jam mokėti ir kiek daugiau pinigų nei jis yra vertas. Taip pat tikėtasi pakeisti J.McGee charakterį, kitaip sakant – jį perauklėti. Deja, J.McGee dažniau patenka į kvailiausių NBA savaitės epizodų dešimtuką nei į gražiausių, o rungtyniauja jis vos po 19 minučių. „Nuggets“ už tokią sumą tikėjosi turėti kur kas geresnį žaidėją.
5. Roy‘us Hibbertas (58 mln. ketveriems metams, sutartis galioja iki 2016 metų vasaros)
Indianos „Pacers“ vidurio puolėjas mokėsi mokėsi kovos menų, kol galiausiai gavo maksimalų kontraktą. Ta prasme, kad jis tapo mažiau „mediniu“ ir išmoko kiek panaudoti savo kūną. Gavęs tokią solidžią sumą „centras“ sakė, jog labai stengsis, kad pateisintų gaunamus pinigus, bet regis pamiršo savo pažadą. Iškeisti R.Hibbertą „Pacers“ būtų labai sunku, nes mažai kas norėtų mokėti tokius pinigus antram Kedrickui Perkinsui.
4. Andrea Bargnani (50 mln. penkeriems metams, sutartis galioja iki 2015 metų vasaros)
Prieštaringai Lietuvoje vertinamas Jono Valančiūno ir Lino Kleizos komandos draugas žaidžia prasčiausią sezoną savo karjeroje. Maža to, jis ne tik kad nesigina, bet ir nebepataiko. Dabar „Raptors“ vadovų tikslas yra kažkas įsiūlyti šią „itališką nelaimę“, tada ir Rudy Gay‘aus įsigijimas turės daugiau prasmės.
3. Geraldas Wallace‘as (40 mln. ketveriems metams, kontraktas galioja iki 2016 metų vasaros)
Iš Portlendo „Trail Blazers“ į Bruklino „Nets“ persikėlęs krepšininkas pakeliui pametė pusę savo lagaminų ir viename jų buvo puolėjo taiklumas. Kaip žmogui, su kuriuo klubas siejo ilgalaikes perspektyvas ir jam ruošė vieno iš lyderių vaidmenį, tai labai svarbu. Pačiai „Nets“ toks G.Wallace‘o žaidimas – prabanga: 31 minutė, 8,6 taško, 5,1 atkovoto kamuolio ir bendras vos 37 procentų taiklumas. Čia tiktų puikus klausimas: mokėtumėte 10 milijonų JAV dolerių Tony Alenui? „Nets“ vadovai – tikrai taip.
2. Andris Biedrinis (54 mln. šešeriems metams, kontraktas galioja iki 2014 metų vasaros)
Didžiausias klausimas kyla ne kodėl Oklendo „Golden State Warriors“ pasirašė su latviu tokį kontraktą, o kodėl nepasinaudojo amnestijos taisykle ir jo neatleido. „Warriors“ toliau „centrui“ moka milžiniškus pinigus, o šis žaidžia tragiškai. Blogiausia tai, kad vyriausiasis treneris A.Biedriniui nėra numatęs vietos savo komandoje. Kas nesekate įvykių NBA, tai jums viską pasakanti latvio statistika: 10 min., 0,5 taško ir 3 atkovoti kamuoliai. Visa tai kainuoja po 9 mln. JAV dolerių per sezoną.
1. Joe Johnsonas (119 mln. šešeriems metams, sutartis galioja iki 2016 metų vasaros)
Dar vienas „Nets“ pirkinys, kuris įsigytas mainų keliu. J.Johnsonas – puikus atakuojantis gynėjas, tačiau negalima niekaip kitaip jo vertinti, net žiūrint per kontrakto dydžio prizmę. Jis jau įrodė, kad negali būti pirmo ryškumo žvaigžde Atlantos „Hawks“ gretose, o dabar tas pats yra „Nets“ komandoje. 17 taškų vidurkis atrodo solidžiai, bet „Nets“ reikia tikro lyderio, o ne gero metiko. 20 mln. JAV dolerių per sezoną tokiam žaidėjui atrodo švelniai tariant per daug.
Norėdami komentuoti prisijunkite.