O.Hanlanas – NCAA siautėjęs kanadietis, kuriam teks prisitaikyti prie kitokio vaidmens „Žalgiryje“
žaidėjo analizė (63)Kauno „Žalgirio“ klubas tęsia tradiciją į savo gretas kviestis legionierius, kurie pasižymi draugiškomis charakterio savybėmis. 22 metų 193 cm ūgio gynėjas Olivier Hanlanas pasižymi dar ir gebėjimais rinkti taškus.
Kai 2012 metais kanadietis baigė „New Hampton“ vidurinę mokyklą, jis sulaukė devynių aukštųjų mokyklų kvietimų. Pasirinkęs Bostono koledžą atletas neprašovė. Šioje komandoje jis netruko tapti svarbiausia figūra puolime.
Pirmaisiais metais Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA) O.Hanlanas išsiskyrė kaip gynėjas, gebantis įvairiais būdais pelnyti taškus. Rungtynėse su Auburno universitetu surinkęs 19 taškų ir pataikęs pergalę išplėšusį metimą O.Hanlanas vėliau demonstravo itin stabilų ir rezultatyvų žaidimą.
Po puikaus debiutinio sezono NCAA O.Hanlanas buvo pripažintas geriausiu ACC konferencijos, kurioje žaidžia tokie universitetai kaip Djukas, Šiaurės Karolina ar Merilendas, naujoku. Tokio pripažinimo gynėjas susilaukė už 15,4 taško (39 proc. trit.), 4,2 atkovoto kamuolio ir 2,3 rezultatyvaus perdavimo vidurkius debiutiniame sezone.
Apsukų O.Hanlanas nemažino ir antraisiais bei trečiaisiais metais koledže. 2014–2015 m. sezone kanadietis vidutiniškai rinko 19,5 taško (45 proc. met., 35 proc. trit.), atkovojo 4,2 kamuolio ir atliko 4,2 rezultatyvaus perdavimo. Jis buvo neabejotinas savo koledžo komandos lyderis, sulaukęs ir dar vieno pripažinimo. O.Hanlanas buvo išrinktas į simbolinį geriausių konferencijos krepšininkų penketuką.
Be sėkmingo žaidimo puolime O.Hanlanas pasižymėjo ir puikiomis charakterio savybėmis. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) žiniasklaidoje galima rasti teigiamų atsiliepimų apie šio žaidėjo santykius su žiniasklaida, treneriai jį įvardina kaip išsilavinusį, draugišką ir darbštų krepšininką.
Demonstruodamas sunkiai sulaikomą žaidimą pajėgioje ACC konferencijoje O.Hanlanas patraukė ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komandų dėmesį. Dalyvavęs eilės komandų peržiūrose savo pavardę 2015 metų naujokų biržoje kanadietis išgirdo 42 šaukimu. Jį pašaukė Jutos „Jazz“ klubas.
O.Hanlanas buvo labai netoli savo tikslo. Tačiau svajonei išsipildyti buvo nelemta po blankaus pasirodymo Vasaros lygoje. Las Vegase gynėjas sužaidė penkias rungtynes, iš kurių dvejas pradėjo starto penkete. Vidutiniškai rungtyniavęs po beveik 19 minučių jis pasižymėjo 5,4 taško (37 proc. met., 30 proc. trit., 25 proc. baud.), 3,4 atkovoto kamuolio ir 2 rezultatyvių perdavimų vidurkiais.
„Jazz“ vadovų neįtikino toks O.Hanlano pasirodymas. Krepšininkas negavo kontrakto pasiūlymo, o jo vietą „Jazz“ sudėtyje užėmė Raulis Neto, Elijah Millsapas ir Bryce‘as Cottonas.
O.Hanlanas nusprendė profesionalo karjerą pradėti Europoje ir, panašu, pasirinko labai tinkamą pirmąją karjeros stotelę.
O.Hanlano žaidimo braižas
Nors O.Hanlano sudėjimas atitinka kombinuoto gynėjo (atakuojančio gynėjo/įžaidėjo) reikalavimus, jo atletiškumas nusileidžia NBA gynėjams. Taškus šis krepšininkas renka ne šuolio, greičio ar jėgos savybėmis, o gebėjimu sumaniai keisti judėjimo greitį ir įgūdžiais atakuoti krepšį iš įvairių situacijų.
Koledžo komandos puolime O.Hanlanas buvo pagrindinis ginklas, kuris aikštelėje arba pats buvo su kamuoliu rankose, arba ekipos draugai stengėsi jam sukurti progų. Kai kanadietis turėdavo savo rankose kamuolį, jis dažnai žaisdavo pikenrolą (26,5 proc. visų savo atakų). Krepšininkas pikenrolo situacijose jaučiasi patogiai tiek ieškodamas progos pats atakuoti krepšį, tiek skaitydamas gynybą ir atiduodamas perdavimą komandos draugui.
Kita stipri O.Hanlano žaidimo dalis – prasiveržimas į baudos aikštelę ir užbaigimas. Kanadietis rezultatyviai užbaigdavo 68,1 proc. visų savo metimų iš po krepšio, kas yra ketvirtas geriausias rezultatas tarp visų 2015 m. NCAA palikusių krepšininkų (po Jahlilo Okaforo, Richauno Holmeso ir Samo Dekkerio).
Nors O.Hanlanas yra gynėjas, kuris pirmiausia žiūri į krepšį nei ieško komandos draugų, jis gerai skaito situacijas ir atiduoda perdavimus tada, kai pamato puikioje situacijoje atsidūrusį bendražygį. Kadangi koledžo ekipoje jo komandos draugai gerokai nusileido meistriškumu, jis žaidė pakankamai savanaudiškai, nors paskutiniais metais vis tiek atlikdavo 4,2 rezultatyvaus perdavimo.
Kitas momentas, kuris verčia šiek tiek suabejoti O.Hanlano galimybėmis – kamuolio valdymo technika. Nors jo driblingą įprastose situacijose galima vadinti patikimu, žaidime „vienas prieš vieną“ kanadietis neturi išskirtinių įgūdžių, kurie jam leistų palikti savo tiesioginį oponentą už nugaros.
Kai O.Hanlanui nepavyksta apžaisti savo oponento ir atakuoti krepšį prasiveržimu, jis renkasi metimą iš vidutinio nuotolio. Ir pagal šį žaidimo elementą jis neblizga. Kanadietis realizavo tik 29,2 proc. metimų vidutiniame nuotolyje iš eigos. Problema ta, kad O.Hanlanas nepasižymi itin gera koordinacija, kai turi išsimesti kamuolį po driblingo, taip pat dėl ribotų kamuolio valdymo galimybių jis negeba susikurti daug erdvės nuo savo varžovų, tad jo metimai dažnai yra dalinai dengiami.
Kur kas geriau krepšį metimu iš toliau O.Hanlanui sekasi atakuoti vos tik priėmus perdavimą iš komandos draugo. Tokiose situacijose kanadietis realizuoja 39,5 proc. savo metimų. Gynėjas pasižymi gebėjimais pasinaudoti ekipos draugų užtvaromis, kad įgytų erdvės prieš savo tiesioginį oponentą ir galėtų atakuoti krepšį iš statiškos padėties.
Nepaisant to, kad kanadietis buvo tikras savo koledžo komandos variklis puolime, jis įdėdavo daug pastangų ir prie savojo krepšio. O.Hanlanas nepasižymi išskirtinėmis fizinėmis galimybėmis, kas neleidžia jam tapti išskirtinai efektyviu gynyboje, bet šis krepšininkas įdeda daug darbo saugodamas savąjį krepšį.
Pagrindinė kanadiečio problema gynyboje – polinkis gintis įsmeigus akis į savo tiesioginį oponentą. Tai dažnai pasibaigia nemaloniomis situacijomis, kai nematydamas, kas dedasi aikštelėje, O.Hanlanas yra sustabdomas kietos varžovų užtvaros, o jo tiesioginis oponentas atsiduria laisvas ir pelno taškus.
Reziumuojant O.Hanlano žaidimą, būtina pabrėžti, kad koledžo komandoje jis galėjo daryti ką norėjo. Kanadietis buvo aštuntas pagal išmestų metimų „iš žaidimo“ skaičių tarp 100 geriausių NCAA palikusių atletų. Jeigu gynėjas sugebės prisitaikyti prie kiek menkesnio vaidmens puolime „Žalgiryje“, dažniau žvalgytis komandos draugų nei į krepšį, jis galėtų būti sėkmingas Europos krepšinyje, nes jo įgūdžiai lygį turėtų atitikti.
Pliusai
– Sumaniai keičia judėjimo greitį, išmušdamas varžovus iš vėžių.
– Geba atsidurti laiku ir tinkamoje vietoje, kad pelnytų taškus.
– Gerai skaito situacijas aikštelėje, priima teisingus sprendimus.
– Efektyviai naudojasi komandos draugų užtvaromis.
– Puikiai užbaigia atakas prasiveržimu link krepšio.
– Sėkmingai atakuoja krepšį iš tolimesnių distancijų, priėmęs kamuolį iš komandos draugo.
– Įdeda daug pastangų gindamasis, net jeigu puolime išeikvoja daug jėgų.
– Solidžiai žaidžia „du prieš du“.
– Teigiamos charakterio savybės.
Minusai
– Trūksta atletiškumo: greičio, šoklumo, jėgos.
– Ribotos kamuolio valdymo galimybės, neleidžiančios efektyviai žaisti „vienas prieš vieną“.
– Dažnai pernelyg koncentruojasi į krepšį, o ne į komandos draugus.
– Prastai atakuoja iš vidutinio nuotolio po driblingo.
– Gynyboje pernelyg dažnai susikoncentruoja išskirtinai į tiesioginį oponentą, taip nepastebėdamas varžovų užtvarų.
– Gynyboje trūksta jėgos kojose, ginantis prieš atletiškesnius tiesioginius oponentus arba pagalbos situacijose.
Norėdami komentuoti prisijunkite.