0
10-20, 19:00
0
0

Monstriškas L.Jameso pasirodymas neišgelbėjo – finalo starte po pratęsimo triumfavo „Warriors“

FOTOGALERIJA (84)
Birželio 1 d. 03:00
L.Jamesui nepavyko ištempti „Cavaliers“ į pergalę (Scanpix nuotr.)

Su autsaiderės statusu nesusitaikiusi Klivlando „Cavaliers“ ekipa kieta kova pradėjo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo seriją, tačiau išvykoje po pratęsimo 114:124 (30:29, 26:27, 22:28, 29:23, 7:17) nusileido Oklando „Golden State Warriors“ klubui.

Rungtynės prasidėjo taip, kaip ir buvo galima tikėtis – L.Jamesas tempė „Cavaliers“ ant savo nugaros, per pirmąsias septynias minutes pelnė 11 taškų, tačiau to Klivlando ekipai užteko tik minimaliai pirmauti (20:19). Klay‘us Thompsonas po J.R.Smitho pražangos iššlubavo į rūbinę, bet rungtynių tėkmės tai ženkliai nepakeitė – žaidimas ir toliau klostėsi taškas į tašką, o likus žaisti 3 minutes pirmame kėlinyje buvo lygus – 27:27. „Cavaliers“ iki ketvirčio pabaigos spėjo įgyti minimalią persvarą – 30:29.

L.Jamesas ir toliau beveik idealiai atakavo krepšį (iš pirmųjų aštuonių metimų prašovė tik kartą) ir sukraudamas „Cavaliers“ 7 taškų pranašumą privertė Steve‘ą Kerrą prašyti minutės pertraukėlės – 42:35. K.Thompsono trauma pasirodė nerimta ir jis grįžo į aikštelę, o L.Jamesas prisėdo trumpam pailsėti, bet „Cavaliers“ nemažino apsukų, o po K.Love‘o metimo net padidino skirtumą iki dviženklio – 51:40. „Warriors“ į tai atsakė savo spurtu ir po Kevino Duranto tritaškio priartėjo per vieną metimą (48:51), o netrukus jis pats dėjimu rezultatą ir išlygino – 53:53. L.Jamesas baudų metimais sugrąžino „Cavaliers“ į priekį, tačiau tritaškiu iš aikštės vidurio pirmąją rungtynių pusę uždarė Stephenas Curry – 56:56.

„Warriors“ paprastai yra žinomi dėl puikių savo trečiųjų kėlinių ir šį kartą iš rūbinės taip pat grįžo uraganiniu tempu, tačiau „Cavaliers“ rado tam savo atsakymų – septynis taškus paeiliui kėliniui įpusėjus pelnė L.Jamesas (68:68). L.Jamesui galiausiai prametus keletą metimų paeiliui K.Thompsonas į tai atsakė tritaškiu, o Kevonas Looney pridėjo dėjimą iš viršaus ir „Warriors“ ėmė grėsmingai bėgti į priekį – 82:75. Iki ketvirčio pabaigos daug pokyčių neįvyko – 84:78.

Ketvirtajame kėlinyje kas antras „Cavaliers“ taškas ir toliau priklausė L.Jamesui, o būtent po jo dėjimo Klivlando ekipa numalšino dar vieną varžovų spurtą – 88:89. Vėliau prasiveržimu 40-ąjį tašką pelnęs puolėjas rezultatą ir persvėrė (92:91). Vėliau rezultatą teko lyginti jau K.Love‘ui, o tritaškiu jam atsakė Draymondas Greenas (97:94). S.Curry jau kitoje atakoje pelnė šimtąjį „Warriors“ tašką (100:94). L.Jamesas į tai atsakė dviem rezultatyviais prasiveržimais, o K.Durantas tarp jų paleido lanko nelietusį tritaškį – 100:98. S.Curry dvitaškį tolimu metimu neutralizavo K.Love‘as, o likus žaisti minutę L.Jamesas dvitaškiu su pražanga persvėrė rezultatą – 104:102.

K.Durantas tada įsirėžė į L.Jamesą ir buvo nubaustas pražanga puolime, tačiau epizodą peržiūrėję arbitrai nusprendė, kad „Cavaliers“ žvaigždė nebuvo spėjusi užsiimti pozicijos ir pražangą skyrė jam. K.Durantas baudų metimais rezultatą išlygino – 104:104. L.Jamesas į tai iškart atsakė dvitaškiu, bet tokios pat vertės metimą su K.Love‘o pražanga pataikė S.Curry – 107:106. Likus žaisti 5 sekundes prie baudų metimo linijos stojo George‘as Hillas, kuris pataikė tik pirmąjį metimą. Po antrojo kamuolį atkovojo J.R.Smithas, tačiau dėl sunkiai suprantamų priežasčių ėmė šį varytis link vidurio linijos, o šiam atsitokėjus „Cavaliers“ metimo paruošti jau nebespėjo.

Pratęsimą penkiais taškais paeiliui psichologinį pranašumą įgavę „Warriors“, o Shaunas Livingstonas netrukus pridėjo dar vieną dvitaškį po meistriško S.Curry perdavimo – 114:107. L.Jamesas ėmė akivaizdžiai stigti jėgų, o tašką rungtynėse padėjo tritaškį smeigęs D.Greenas – 119:109.

Nors nugalėtojas paaiškėjo dar gerokai prieš finalinę sireną, mačo pabaigoje netrūko aistrų – Tristanas Thompsonas jau po metimo likus 2,6 sekundėms nuskynė Sh.Livingstoną, tai baigėsi masiniu susistumdymu, po kurio iš aikštės buvo išvaryti T.Thompsonas ir K.Thompsonas.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 51 (16/25 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 10/11 baudų metimų, 8 atk. kam., 8 rez. perd., 5 klaidos), Kevinas Love‘as 21 (1/8 tritaškių, 13 atk. kam.), J.R.Smithas 10 (6 atk. kam.), Larry Nance‘as 9 (11 atk. kam.), Jeffas Greenas (5 rez. perd.) ir George‘as Hillas po 7.

„Warriors“: Stephenas Curry 29 (6 atk. kam., 9 rez. perd., 5/11 tritaškių), Kevinas Durantas 26 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 1/7 tritaškių), Klay‘us Thompsonas 24 (5/10 tritaškių), Draymondas Greenas 13 (11 atk. kam., 9 rez. perd., 5 per. kam., 3 blokai), Shaunas Livingstonas 10.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui