Mirė prie „Knicks“ titulų prisidėjęs „Šlovės muziejaus“ narys

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšinio bendruomenė gedi dukart Nacionalinės krepšinio asociaciacijos (NBA) čempiono Dicko Barnetto netekties.
88-erių sulaukęs amerikietis mirė miegodamas vienuose iš Floridos senjorų globos namų.
Indianoje gimęs atletas vidurinių mokyklų pirmenybėse varžėsi su Oscaru Robertsonu, o studijuoti patraukė į Pietus. D.Barnettas istoriją sukūrė atstovaudamas Tenesio valstybinio universiteto „Tigers“.
Nacionalinė tarpkoleginių atletų asociacija (NAIA) pirmoji priėmė Istoriškai juodaodžių universitetus ir kolegijas (HBCU). Vienu tokių tapo ir Tenesio valstybinis universitetas, prasiskynęs kelią iki pirmųjų titulų.
193 cm ūgio D.Barnetto vedami „Tigers“ tapo pirmaisiais HBCU atstovais, iškėlusiais NAIA čempionų taurę – pirmenybėse jie debiutavo tris sezonus paeiliui, triumfuodami 1957, 1958 ir 1959 metais.
1959-ųjų NBA naujokų biržoje D.Barnettą ketvirtuoju šaukimu pakvietė Sirakūzų „Nationals“, ilgainiui virtę Filadelfijos „76ers“. Vėliau jis persikėlė į 1962-aisiais iširusius Klivlando „Pipers“, iš ten – į Los Andželo „Lakers“, o 1965-aisiais ilgam nutūpė Niujorko „Knicks“.
Niujorke jis praleido aštuonis sezonus, kartą buvo išrinktas į „Visų žvaigždžių“ rungtynes bei dukart tapo NBA čempionu, o karjerą baigė 1973-aisiais.
Prie titulų jis prisidėjo skirtingai – 1970-ųjų atkrintamosiose rinko 16,9 taško ir buvo vienas pagrindinių pergalių kalvių. Tuo tarpu 1973-aisiais, kaip 36-erių veteranas, ant parketo jis jau pasirodydavo tik epizodiškai.
Per karjerą jis surinko 15 358 taškus ir išlieka 157-u rezultatyviausiu visų laikų NBA krepšininku, lenkdamas tokias šių laikų žvaigždes kaip Kawhi Leonardas (14 733) ar Karlas-Anthony Townsas (14 880). Po ryškios karjeros krepšinyje jis dėstė sporto vadybą, o į pensiją išėjo 2007-aisiais.
12 numeriu pažymėti D.Barnetto marškinėliai kabo „Knicks“ arenos palubėse. Gyvenimo pabaigoje jis nebuvo pamirštas – dar 2024-aisiais amerikietis įtrauktas į „Šlovės muziejų“.
Norėdami komentuoti prisijunkite.