07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
0
Brazilija
0
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
0
Graikija
0
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
0
Ispanija
0
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
0
Vokietija
0
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
JAV
0
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
0
Pietų Sudanas
0

LKL finišo tiesioji: italo egzaminas, „blogiukai“ iš Vilniaus ir sužeisti „vilkai“

(44)
Birželio 3 d. 07:00
L.Birutis serijoje vaidins itin svarbų vaidmenį („Betsafe-LKL“ nuotr.)
L.Birutis serijoje vaidins itin svarbų vaidmenį („Betsafe-LKL“ nuotr.)
Tautvydas Kubilius
Krepsinis.net

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) beliko finišo tiesioji – serijos dėl trečiosios bei pirmosios vietų 2023–2024 metų sezone.

Skirtingai besiklostę pusfinaliai lėmė, kad savųjų serijų Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ turėjo laukti atitinkamai po 10 ir 9 dienas.

Pirmieji savo kovą dėl trečiosios vietos jau antradienį Vilniuje pradės mažojo finalo dalyviai, o finalas Kaune startuos šį trečiadienį.

Čanakas Čanakas

Sužeisti Vilkai ir teisėjų nuskriausti panevėžiečiai

Nors Panevėžio klubas seriją prieš žalgiriečius pralaimėjo sausai 0:3, tačiau kovą varžovams Nenado Čanako auklėtiniai davė visuose trijuose susitikimuose, o antrajame mače Panevėžyje iš jų pergalė buvo tiesiog atimta.

Vis tik nurimti emocijoms panevėžiečiai laiko turėjo išties nemažai, o net ir pergalė antrajame serijos mače vargu, ar būtų leidusi „7bet-Lietkabeliui“ realiau pakovoti dėl vietos finale.

„Wolves Twinsbet“ situacija visiškai kita – penkios serijos rungtynės ir maksimali emocinė iškrova visų mačų metu. Dažnai po tokios kovos ateina emocinis nuosmukis, tad treneriai čia turės atlikti milžinišką darbą.

Pačiai Vilniaus klubo organizacijai trečia vieta būtų solidus pasiekimas, tad beliks tuo įtikinti žaidėjus. Nors rungtynės dėl trečiosios vietos Europos krepšinyje yra gana retas reiškinys, tačiau Lietuvoje mažieji finalai komandoms vis tik būna reikšmingas įvykis.

Vilkai į lemiamas kovas atėjo be Garrisono Brookso, jau serijos metu prarado Jeffery Taylorą, o Rasheedas Sulaimonas žaidė būdamas traumuotas. Galima drąsiai teigti, kad sužeistas Vilkas šįsyk tikrai buvo pavojingas ir charakterį sugebėjo parodyti.

Vis tik būtent šios priežastys bei emocinis ir fizinis nuovargis gali stipriai pakišti koją mažojo finalo starte. Čia tikrai galima įžvelgti didelį Panevėžio klubo pranašumą.

Sulaimonas Sulaimonas

Mikrodvikova

Šio sezono „Wolves“ organizacija gali pasidžiaugti vienu nemažu laimėjimu – ekipai pavyko atrasti lyderį, kuris gali traukti komandą lemiamais momentais.

Praėjusiais metais tokiu tarsi buvo Ahmedas Caveras, tačiau R.Sulaimono lyderystė atkrintamosiose yra visiškai kitame lygyje. Šis amerikietis identiteto ieškančiai naujai komandai gali tapti atrama, nuo kurios reikia atsispirti.

R.Sulaimonas rodė charakterį ir milžinišką norą laimėti visos serijos metu. Stabdyti „1 prieš 1“ Vilkų komandos gynėją yra itin sudėtinga užduotis, o ketvirtajame serijos mače jis parodė, kad gali įtraukti ir komandos draugus ir būti naudingas ne tik rinkdamas taškus.

Penktosiose rungtynėse Vilkų puolimo lyderis jau atrodė geresnėje kondicijoje ir nebuvo taip stipriai atakuojamas gynyboje, tad jeigu jo sveikatos būklė gerėja, būtent R.Sulaimonas bus pagrindinė Vilniaus komandos puolimo ašis

Panevėžio klube ta ašimi vis tik reiktų laikyti Deividą Sirvydį. Nors fantastiškai pusfinalyje atrodė ir Gediminas Orelikas, tačiau pastarųjų dviejų žaidėjų mikrodvikova turėtų būti ryškiausia.

Pirmajame pusfinalio mače D.Sirvydis buvo visiškai surakintas – 5 pramesti tritaškiai ir -4 naudingumo balai. Vis tik vėliau puolėjas įsibėgėjo ir antrajame mače jau rinko 19 taškų, o trečiajame – 25.

D.Sirvydžio pataikymas iš toli nėra stabilus. Komandai trūksta kūrybos ir gerų metimų snaiperis gauna gana mažai. Turbūt tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl jo pataikymas iš toli pusfinalyje siekė vos 22 proc.

Mažajame finale realu, kad D.Sirvydis gali būti rezultatyvesnis už savo oponentą, tačiau naudingumo balų daugiau greičiausiai rinks R.Sulaimonas.

Prognozė

Dėliojant visą serijos eigą pranašumą jos starte turi Panevėžio klubas, todėl N.Čanako auklėtiniai gali netgi ir perimti namų aikštės pranašumą pirmajame mače. Jeigu Vilkai šioje serijoje sulauks J.Tayloro, tuomet tai būtų labai didelė paspirtis kituose susitikimuose. Vis tik serijas dažnai laimi būtent perimetre talentingesnės komandos, o čia Vilkų pranašumas daugiau nei akivaizdus. Serijos prognozė – 3:1 „Wolves Twinsbet“ pergalė.

Išbandymų metas italui ir blogiukai iš sostinės

Trinchieri Trinchieri

Laimėti LKL finalus „Žalgiriui“ su motyvuotu ir sveiku K.Evansu neatrodė, kaip labai sudėtinga užduotis. Situacija pasikeitė, kai paskutiniajame pusfinalio mače amerikietis patyrė rimtą traumą ir dabar „Žalgiris“ buvo priverstas perdėlioti savo žaidimą. 

Itin stipriai turėtų išaugti Luko Lekavičiaus vaidmuo. Gynėjas ir taip atkrintamosiose žaidė kokybišką krepšinį, o dabar jis tampa bene pagrindiniu puolimo varikliuku gynėjų tarpe. Taip pat realu, kad gerokai daugiau matysime su kamuoliu žaidžiantį Edmondą Sumnerį, o nuo jo sprendimų puolime stipriai priklausys ir kauniečių produktyvumas.

Nors „Ryto“ atstovai prieš finalo seriją pabrėžė, kad „Žalgiris“ vis tiek turi gilią sudėti ir vieno žaidėjo netektis nėra tokia esminė, tačiau kai kalbame apie tokio kalibro žaidėją tai daugiau galima laikyti tiesiog atsakomybės nusikratymu.

Amerikietis „Žalgirio“ puolimą keldavo visiškai į kitą lygį, kadangi taip žaidžiančio „1 prieš 1“ žaidėjo lygoje net arti nebuvo. Visas nepavykusias atakas gana kokybiškai K.Evansas galėjo gelbėti individualiu meistriškumu. Turint omeny vilniečių asmeninę gynybą – žalgirietis šioje serijoje būtų tiesiog dominavęs.

Dabar kauniečiai jau atsimuš į komandinio žaidimo paieškas ir turės kokybiškai išnaudoti kitus savo pranašumus. Dideliu privalumu „Žalgiriui“ čia tampa ilga pertrauka – Andrea Trinchieri iki smulkmenų gali sudėlioti situacijas, kur Kauno klubas privalo mušti varžovus.

Būtent čia yra gana didelis testas A.Trinchieri. Eurolygoje specialistas iš Italijos didelio spaudimo nejautė, o vien tai, kad pavertė „Žalgirį“ konkurencingų iki sezono pabaigos jau buvo didelis pasiekimas ir nieko daugiau iš jo reikalauti nei klubas, nei sirgaliai tikrai negalėjo.

Jeigu italui, net ir žaidžiant be pagrindinio savo lyderio, pavyktų laimėti seriją sausai, tai būtų fantastiška įžanga į tarpsezonio darbus. Tokiu atveju A.Trinchieri būtų įteikti raktai nuo visų durų „Žalgirio“ arenoje – tokie, kokius turėjo tik Šarūnas Jasikevičius.

Vilniečių privalumas tokioje situacijoje vienas – jie į seriją ateina dar karšti nuo pusfinalio. Jeigu Vilkų dabar laukia emocinis nuolydis, tai „Rytas“ į Kauną turėtų atvykti it ant sparnų. Juolab, kad didelio spaudimo bent jau pirmajame serijos mače vilniečiai tikrai neturėtų justi.

Tiesa, spaudimą „Rytas“ mėgsta susikurti pats. Visa „užklasinė“ veikla pusfinalio serijos metu Vilniaus klubui uždėjo „blogiukų“ štampą. Sunku ir įsivaizduoti, kaip galima geriau motyvuoti varžovus nei spjaudant ant jų atsarginių žaidėjų suolelio ar viešai išvadinant „myžniais“.

Tai tikrai nepadėjo „Rytui“ pusfinalyje, o finale emocijų valdymas privalo būti geresnis. Pavyzdžiu tam jau galėtų būti penktasis pusfinalio mačas, kuriame su tam tikromis išimtis, „Rytas“ su emocijos susitvarkė neblogai ir išlaikė šaltas galvas.

Ši serija yra puikus šansas savąją vertę įrodyti ir G.Žibėnui. Jo auklėtiniams nepavyko patekti į „Top 16“ etapą FIBA Čempionų lygoje, KMT pusfinalis baigėsi fiasko, o po jo Vilniaus komandos strategas teigė, kad sezoną išgelbėtų tik jo baigimas skambia nata. Iškovotas čempionų titulas visus kritikus užtildytų gana stipriai.

Pusfinaliai dar kartą parodė, kad puolime „Rytas“ savąsias progas vienaip ar kitaip susikuria ir taškus susirinkti gali. Vis tik būtent gynybinio penketo paieškos ir pakeltas agresyvumas prie savojo krepšio leido nusilaužti penktąjį susitikimą. R.J.Cole'as yra taikinys gynyboje, tad vilniečiams gintis be jo buvo gerokai lengviau. Gynybinio potencialo „Rytas“ turi, tačiau kol kas produktyvų darbą prie savojo krepšio matėme tik trumpomis atkarpomis.

Echodas Echodas

Mikrodvikova

Nors šioje serijoje labai norisi kalbėti apie Marcuso Fosterio figūrą, tačiau, kad jis turės bent jau neblogą pasirodymą turbūt daug klausimų nėra. Žaidėjas dažnai imasi iniciatyvos ir savo taškus susirinks, tačiau tai toli gražu ne visada neša pergales Vilniaus klubui.

Pakalbėkime apie centrų mikrodvikovą. Du „Žalgirio“ jaunimo sistemoje kartu tobulėję aukštaūgiai dabar jau susitinka vienas prieš kitą – būtent Martyno Echodo ir Lauryno Biručio akistata bus tikrai intriguojanti.

Penktajame pusfinalio mače M.Echodas buvo tiesiog fantastiškas – 20 pelnytų taškų ir 35 naudingumo balai. Vis tik visada yra dvi medalio pusės – tai, ką Vilniaus komandos centras duoda puolime, dažnai varžovai kompensuojasi kitoje aikštės pusėje.

M.Echodo gynyba „2 prieš 2“ situacijose vis dar yra didelė problema. G.Žibėnas neretai bando su M.Echodu taikyti net ir susikeitimą ginamaisiais, kadangi aukštaūgio „flatas“ ar „dropas“ prieš tokius žaidėjus kaip R.Sulaimonas neveikia.

Ypatingai tokią Vilniaus komandos centro gynybą lengvai „floateriais“ gali atakuoti L.Lekavičius. Dėl šios priežasties bus itin įdomu pažiūrėti, ką paruoš „Rytas“ prie savojo krepšio. Eiti su mintimi, kad Vilniaus klubas gali laimėti prieš „Žalgirį“ tik puolimu, turbūt būtų pražūtinga.

Vilkų elementarūs „pikenrolai“ buvo sunkiai išsprendžiama užduotis „Ryto“ gynybai, o paskutiniajame mače Regimantas Miniotas taip pelnė 25 taškus ir surinko 36 naudingumo balus. Tai tik parodo, kiek stipriai G.Žibėno auklėtiniai yra pažeidžiami „2 prieš 2“ žaidimu.

Sunku ir įsivaizduoti, kiek grėsmės tuomet Vilniaus klubui šioje serijoje kelia L.Biručio faktorius. Jeigu „Rytas“ neatliks korekcijų ir nesugebės eliminuoti „Žalgirio“ aukštaūgio – būtent jis yra realiausias pretendentas į naudingiausio serijos žaidėjo apdovanojimą, o jo statistiniai vidurkiai gali būti išties įspūdingi.

Prognozė

Kol kas iki finalo žalgiriečiai atėjo laimėdami visus 5 atkrintamųjų mačus. Vis tik tai neturėtų užliūliuoti Kauno klubo sirgalių – serija su Panevėžio ekipa tikrai nebuvo lengva. Nors patys panevėžiečiai nežaidė geriausio krepšinio, bet problemų Kauno klubas turėjo praktiškai visose trijose rungtynėse.

Koziriai finalo serijoje yra žalgiriečių rankose, kadangi „Rytas“ itin daug atidavė pusfinalyje ir sunku tikėtis, kad vilniečiai galėtų išgyventi dar vieną tokią seriją. Viso sezono metu įpratę žaisti itin lengvu grafiku „Ryto“ krepšininkai dabar turi prisitaikyti prie visai kitokio tempo.

Didžiausios galimybės laimėti „Rytui“ yra antrajame serijos mače. Būtent jame ir prognozuojame pergalę Vilniaus klubui, tačiau bendra prognozė – 3:1 „Žalgirio“ naudai ir MVP apdovanojimas keliaujantis L.Biručiui.

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų

44 komentarai
Naujausi komentarai (44)
Geriausiai ivertinti (44)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja