Lietuvos varžovų kelias pasirengime: atkakliausios kovos, vos du bosnių testai ir rimtai padirbėję slovėnai
(8)Lietuvos rinktinė baigė pasiruošimo Europos čempionatui ciklą, sužais dar porą FIBA Pasaulio taurės atrankos rungtynių, o tuomet jau keliaus į Vokietiją, kur laukia svarbiausios vasaros kovos.
Lietuviai draugiškų mačų etape sutiko ne pačius pajėgiausius varžovus: estus, suomius, olandus ir ispanus. Pasiektos visos septynios galimos pergalės.
Krepsinis.net pasidairė, su kokiais oponentais susidūrė būsimi Lietuvos varžovai Europos čempionate ir kaip klostėsi visos šios dvikovos. Iškart galima sakyti, jog Lietuvos rinktinė – neabejotina lyderė pagal sužaistų rungtynių skaičių.
B grupėje taip pat žais vokiečiai, vengrai, slovėnai, bosniai ir prancūzai.
Dončičius
Slovėnijos rinktinė (6/0)
Slovėnai pasirengimo cikle sužaidė šešis mačus ir visus juos laimėjo. Tiesa, jų varžovų įvairovė buvo didesnė: nuo olandų iki serbų bei turkų. Maža to, teko žaisti porą rungtynių su pratęsimu, tad turėti balansą 6:0 nebuvo lengva net su lyderiais.
Pirmas mačas vyko su olandais, kuriuos sutiko ir Lietuvos rinktinė – jį slovėnai laimėjo 83:76. Užtikrintumo slovėnams trūko, bet tai paaiškinama paprastai – rungtynes dar turėjo praleisti Luka Dončičius bei Goranas Dragičius. Užtikrinčiau buvo nugalėta Juodkalnija (70:52), net nepaisant to, kad lyderiai vėl nepasirodė ant parketo. Nors ir laimėjo, ryškių žaidėjų tuo metu slovėnai neatrado.
Vienas įtempčiausių rungtynių slovėnai sužaidė su Turkijos nacionaline komanda. Šiose rungtynėse rinktinės aprangą jau apsivilko anksčiau du minėti vedliai, surinkę kone pusę visos komandos taškų. Tai gerai iliustruoja G.Dragičiaus ir L.Dončičiaus tandemo reikšmę. Slovėnai mačą laimėjo po pratęsimo 104:103, o duetas kartu pelnė 51 tašką.
Jau kitą dieną Turkijoje Slovėnijos laukė Ukrainos iššūkis, irgi įveiktas nelengvai (86:82). Tiesa, svarbus faktas, jog po atkaklaus praeito mačo, šįkart G.Dragičius ir L.Dončičius sulaukė poilsio dienos. Issufas Sanonas ir Aleksejus Lenas kėlė problemas slovėnams, kurie galiausiai išvargo pergalę. Labiausiai prie to prisidėjo Zoranas Dragičius (13 tšk., 6 atk. kam.).
Dar vienas rimtas iššūkis, kurio sulaukė Slovėnijos rinktinė, buvo Serbija. Čia vėl prireikė pratęsimo, o šou kūrė L.Dončičius bei Nikola Jokičius. Be pastarojo, serbai savo sudėtyje turi tokių žmonių kaip Nikola Kaliničių ar Vasilije Micičių. L.Dončičiaus sąskaitoje buvo 34 taškai, Michaelas Tobey ir Klemenas Prepeličius pelnė po 16 – visa tai yra du trečdaliai slovėnų taškų (mačas laimėtas 97:92). N.Jokičius kėlė vargą įmetęs 26 taškus bei atkovojęs 12 kamuolių.
Pasirengimą slovėnai baigė maču su Dario Šaričiaus vedamais kroatais (94:88). Tai buvo vieninteliai varžovai, kurie bent kažkiek apribojo L.Dončičių, leisdami įmesti 10 taškų. Vis tik pirmais smuikais griežė Vlatko Čančaras (21 tšk., 9 atk. kam.) bei G.Dragičius (19 tšk.) ir kontrolinių mačų ciklas buvo uždarytas pergale.
Schroderis
Vokietijos rinktinė (3/1)
Vokiečiai pasirinko žaisti ne tiek daug rungtynių – vos ketverias. Čempionato grupės šeimininkai startavo nuo dvikovos su lengvesniais oponentais, o ciklą baigė rimta akistata, kurioje sulaukė skaudžios pamokos.
Pirmosiose rungtynėse vokiečiai 87:83 palaužė belgus, pasitelkę į pagalbą Denniso Schroderio ir Franzo Wagnerio tandemą. Vėliau jų laukė Nyderlandų rinktinė, beje, kaip akivaizdu, buvusi labai populiari tarp B grupės komandų. Čia taip pat teko pavargti (68:66), kol pirmais smuikais grojo Maodo Lo (16 tšk.), Johannesas Voigtmannas ir D.Schroderis (po 14).
Užtikrinčiau vokiečiai laimėjo tik prieš čekus (101:90), kuriuos į priekį tempė Vojtechas Hrubanas (21 tšk.). Tuo tarpu Vokietijos rinktinėje lyderių sudėtis vėl buvo ta pati – anksčiau minėtas ketvertas, kuris vedlių rolės neatiduos ir Europos čempionate.
Pajėgiausi Vokietijos varžovai buvo serbai, kurie išryškino visus vokiečių rūpesčius. Jei prieš silpnesnius oponentus teko vargti dėl pergalių, tai Serbija triuškino Vokietiją net 83:56. Vokietija nerado būdų stabdyti N.Jokičiui, V.Micičiui ir N.Milutinovui (kartu pelnė 49 taškus), kai tuo tarpu vienintelis Andreasas Obstas sugebėjo rinkti dviženklį taškų skaičių vokiečiams (12).
Apskritai be šansų pralaimėtose rungtynėse Vokietija rodė vos 36 proc. taiklumą, o baudų pataikė 2 iš 4.
Hanga
Vengrijos rinktinė (3/1)
Vengrai taip pat kaip ir vokiečiai neužsikrovė mačais – sužaidė irgi keturis. Tiesa, varžovų būta trijų. O ir jie – ne pirmos lentynos.
Dvejos pirmos kontrolinės rungtynės dvi dienas iš eilės vyko prieš Sakartvelą. Čia iškovotos dvi pergalės, bet abi nelengvos (89:88, 78:75). Pirmąkart vengrai galėjo laimėti ir tvirčiau, nes likus mažiau nei 2 minutėms pirmavo 89:84, vis tik kartvelai intrigą dar gaivino, ypač po Thadduso McFaddeno baudų (88:89). Tornike Shengelia galėjo sukurti stebuklą, bet tolimo metimo nebepataikė. Vengrų vedliais buvo Davidas Vojvoda (17 tšk.) ir Adamas Hanga (13 tšk.).
Įdomu tai, kad antrosios rungtynės vyko jau už uždarų durų, o iš viso ekipos žaidė ne po 40, o 45 minutes, bet ne dėl lygaus rezultato, o komandų susitarimo. Vengrai laimėjo, bet statistika skaičiuojama nebuvo.
Vėliau vengrai vargo ir su slovakais, kurių Europos čempionate nebus (72:67), o ryškaus lyderio šiose rungtynėse nugalėtojai neturėjo. Geriausiai atrodė A.Hanga, Zoltanas Perlas ir Csaba Ferenczas, pelnę po 9 taškus.
Kroatai buvo pajėgiausi vengrų sutikti varžovai, o tai atspindėjo ir rezultatas – Kroatija laimėjo 84:64. Jaleenas Smithas (19 tšk.) kėlė daugiausiai problemų vengrams, kurių gretose išsiskyrė Z.Perlas ir D.Vojvoda (viso – 31 tšk.).
Beje, nė viename iš mačų būsimi Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ legionieriai Benedekas Varadis ir Gyorgy Golomanas neišsiskyrė.
Vengrai bus Lietuvos varžovai ir FIBA Pasaulio taurės atrankos artimiausiame mače.
Musa
Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė (1/1)
Bosnių pasiruošimas buvo dar trumpesnis. Tiesa, tam ko gero turėjo įtakos finansinė situacija, kadangi dėl trūkstamų lėšų šios šalies krepšinio federacija garsiai trimitavo visą vasarą. Net turnyras Estijoje buvo pakibęs ant plauko. Jis, beje, buvo vienintelis, kuriame žaidė bosniai.
Rugpjūčio 13–14 dienos – tik jų metu Bosnija ir Hercegovina žaidė kontrolinius mačus. Dar laukia dvejos rungtynės FIBA Pasaulio taurės atrankoje, tad iki Europos čempionato iš viso bus sužaisti viso labo 4 susitikimai, kai, palyginimui, lietuviai bus sužaidę 9.
Nėra ką kalbėti apie varžovų pajėgumą, kuomet bosniams apskritai trūko oponentų. Jų kelyje buvo estai bei belgai. Pastaruosius pavyko nugalėti 74:68. Jusufas Nurkičius čia ėmėsi lyderio rolės ir kartu su Džanano Musos ir Miralemo Halilovičiaus tandemu vedė į pergalę Bosniją ir Hercegoviną. Trejetas kartu pelnė 46 taškus.
Tuo tarpu estai gavo progą užkurti puolimą ir 102:89 įveikė bosnius. Šįkart pirmu smuiku vėl griežė Dž.Musa (21 tšk., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir J.Nurkičius (18 tšk., 9 atk. kam.). Estai užmėtė varžovus 14 tolimų metimų, prie ko labiausiai prisidėjo buvęs žalgirietis Kerras Kriisa (3/8) bei Kristianas Kullamae (4/5), žaisiantis Panevėžyje.
Gobertas
Prancūzijos rinktinė (4/0)
Prancūzai taip pat vasaros neleido taip aktyviai kaip lietuviai – sužaidė keturis susitikimus su trimis varžovais. Visus juos pavyko laimėti, o atkaklesnis nusimatė tik vienas mūšis.
Kaip jau galima įprasti, su Nyderlandų rinktine akistatos neišvengė ir ši B grupės komanda. Beje, prancūzai iškovojo antrą didžiausią pergalę prieš šiuos varžovus (89:65), didžiausia priklausė lietuviams (94:68). Yannicko Frankes indėlio olandams neužteko ir Evano Fournier, Rudy Goberto bei Vincento Poirier trijulė (viso 38 tšk.) nukalė lengvą pergalę. Niekam net neprireikė vargti ilgiau nei po 21 minutę.
Antroji dvikova prancūzams buvo visiškai kitokia – būtent ji tapo atkakliausia ir rimčiausia visame pasirengime. Italus pavyko nugalėti tik pratęsime – 78:77. Italai turėjo progą išplėšti pergalę, kadangi R.Goberto nervai, metant baudas, buvo neatlaikę, vis tik atkovotas kamuolys tapo kertiniu. R.Gobertas ir V.Poirier vėl tapo lyderiais, kol Italiją į priekį tempė Simone Fontecchio (24).
Jau po 4 dienų vyko dar viena šių rinktinių kova, tik su gerokai mažiau intrigos. Prancūzija laimėjo net 100:68. Visiškai bejėgiai italai sulaukė tik didesnio Nicolos Melli ir Danilo Gallinari indėlio (viso 25 tšk.), kol prancūzai proporcingai dalijosi minutes ir ryškiausiai jų gretose atrodė Elie Okobo (18 tšk., 19 min.). Beje, prancūzai pataikė 14 tritaškių iš 24.
Dar vienas lengvas pasivaikščiojimas laukė su belgais, kurie nugalėti 90:71. Kiek daugiau laiko ant parketo šįkart gavo tik R.Gobertas (24 min.), tuo tarpu visi likę žaidėjai turėjo prabangą žaisti po saikingą minučių skaičių.
Norėdami komentuoti prisijunkite.