Lietuvos šešiolikmečiai krito Europos čempionato aštuntfinalyje

FOTOGALERIJA (168)
Rugpjūčio 13 d. 20:30
Lietuviai krito aštuntfinalyje (FIBA nuotr.)

Kovą dėl medalių Europos U16 čempionate baigė Lietuvos rinktinė, kuri aštuntfinalyje 68:77 (13:18, 14:25, 14:20, 25:14) neatsilaikė prieš bendraamžius iš Turkijos.

Grupės etape lietuviai buvo iškovoję dvi pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą, o turkai laimėjo sykį bei patyrė dvi nesėkmes.

Pergalę iškovojusios Turkijos rinktinės ketvirtfinalyje laukia Graikija. Lietuviai tęs kovas dėl 9–16 vietų ir pirmajame mače susikaus su Lenkijos šešiolikmečiais.

Susitikimo starte komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet po Taurio Aliukonio taškų lietuviai jau pirmavo 9:5. Varžovai lygino rezultatą (9:9), bet ir vėl pasižymėjo T.Aliukonis – 11:9. Turkijos rinktinė į tai atsakė spurtu ir išsiveržė į priekį (17:11), kol galiausiai taškais atsakė Emiis Žibūda – 13:17. Ketvirčio pabaigoje turkai minimaliai didino atotrūkį – 18:13.

Antrasis kėlinys Lietuvos rinktinei prasidėjo nesėkmingai ir po Ahmeto Arda Ene’o taškų varžovai jau turėjo dviženklį pranašumą – 29:19. Turkai pranašumą dar šiek tiek padidino (31:19), bet lietuviai surengė dvi rezultatyvias atakas – 24:31. Vis tik turkus vėl traukė Omeras Kutluay’us bei Keremas Corumlularas (38:24), o netrukus varžovai jau pirmavo 19 taškų – 43:24. Ketvirčio pabaigoje lietuviai kiek prirartėjo ir turkai po dviejų kėlinių priekyje buvo 43:27.

Po pertraukos Lietuvos rinktinės žaidimas puolime toliau strigo. Turkai netrukus pasiekė 21 taško pranašumą – 51:30. Po O.Kutluay’aus tritaškio varžovų persvara šoko iki 26 taškų (56:30), bet tolimu metimu atsakė Gailius Černeckis – 33:56. Trečio kėlinio metu turkai dar labiau atitrūko – 63:41.

Ketvirtasis kėlinys jau tebuvo formalumas. Komandos per pirmąsias kelias minutes apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet skirtumas nekito – 43:66. Lietuviams vienu metu pavyko sumažinti atsilikimą iki 13 taškų (63:76), o netrukus ir iki 10 taškų – 66:76. Vis tik reali intriga nesugrįžo ir pergalę pasiekė Turkijos rinktinė – 77:68.

Lietuvos rinktinė turėjo didelių problemų su metimų realizacija ir pataikė vos 20 metimų iš 71. Dar viena problema buvo klaidos – lietuviai šiame mače prarado net 20 kamuolių.

Varžovų gretose spindėjo legindinio turkų krepšininko Ibrahimo Kutluay'aus sūnus Omeras, kuris pelnė 24 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Lietuva: Emilis Prekevičius 15 (6/17 metimai, 8 rez. per.), Ignas Štombergas 10 (1/7 metimai, 6 atk. kam.), Tauris Aliukonis (6 atk. kam.) ir Emonas Žilinskas po 9, Gabrielius Kerys ir Galius Černeckis po 7, Emilis Žibūda 5 (0/10 metimai), Edenas Žilinskas 4, Dovydas Jakštonis 2.

Turkija: Omeras Kutluay’us 24 (9 atk. kam., 8 rez. per., 7 kld.), Erdincas Alexas Koyunas 12 (10 atk. kam.), Keremas Corumlularas ir Erkinas Kasas po 8.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui

Gairės: lietuva, turkija