Lietuvos devyniolikmečiai nušlavė nuo kelio egiptiečius

FOTOGALERIJA (24)
liepos 2 d. 20:30
Lietuviams rungtynės buvo itin lengvos (FIBA Europe nuotr.)

Lietuvos devyniolikmečių vaikinų rinktinė iškovojo antrąją pergalę planetos pirmenybėse ir 88:50 (22:13, 33:8, 19:12, 14:17) tiesiog sutriuškino turnyro šeimininkus Egipto bendraamžius.

Lietuvių sąskaitoje dabar – dvi pergalės, egiptiečių – pergalė ir nesėkmė, tad mūsiškiai yra lyderiai B grupėje.

Lietuviai rungtynes pradėjo puikia atkarpa ir po kelių tolimų metimų jau buvo priekyje 9:2. Egiptiečiai gerokai strigo, klydo, o Arnoldas Kulboka gavo puikią progą kalti kamuolį iš viršaus greitoje atakoje. Lietuviai saugojo solidų pranašumą (14:6), kuris labiausiai tapo dviženklis – 22:11. Po pirmojo ketvirčio mūsiškiai buvo priekyje 22:13.

Lietuvių puolimo mašina tik dar labiau užsikūrė, tad skirtumas tik augo – 30:15. Egipto rinktinė tapo tiesiog triuškinama (19:46) ir tik protarpiais sugebėdavo surengti gerą ataką. Lietuvių oponentai dar nesibaigus antram ketvirčiui buvo suklydę net 25 kartus, taiklumas taip pat buvo prastokas, tad nebeliko nieko kito tikėtis. Po antro kėlinio Lietuva priekyje 55:21.

Po didžiosios pertraukos situacija nesikeitė ir buvo akivaizdu, jog susitiko dvi skirtingo lygio komandos. Lietuva kaip reikiant triuškino varžovus (71:32) ir po trečiojo kėlinio buvo priekyje net 74:33.

Tolimi metimai Egipto rinktinei leido šiek tiek sušvelninti rezultatą, tačiau iki mačo pabaigos rezultatas vis tiek pakito tik simboliškai. Pergalę iškovoję lietuviai tapo B grupės lyderiais, nes vieninteliai dar nė sykio nepralaimėjo.

Lietuva: Arnoldas Kulboka 19, Tadas Sedekerskis 11, Gytis Masiulis ir Mantvydas Žukauskas – po 10, Grantas Vasiliauskas 9, Džiugas Slavinskas 7.

Egiptas: Omaras Elsheikhas 14, Ahmedas Khalafas 12 (11 atk. kam.), Abdelrahmanas Elgindy 7, Esamas Mostafa 6.