„Lietkabelio“ prezidentas: apie klubo finansus, jaunimo tobulėjimą, Brazių darbą, dalyvavimą Vieningoje lygoje ir kito sezono perspektyvas
(8)Šis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas Panevėžio „Lietkabelio“ klubui buvo permainingas ir įdomus, nors ir komanda per plauką liko nuo atkrintamųjų varžybų.
Devintąją poziciją reguliariajame sezone užėmusioje komandoje keitėsi treneriai – vietoj Gintauto Vileitos atvyko tėvas ir sūnus – Algirdas ir Mindaugas Braziai. Taip pat išvykusius legionierius pakeisdavo kiti, o kai kuriuos krepšininkus kankino traumos. Vis dėlto po Naujųjų metų panevėžiečiai gerokai pagerino savo žaidimą ir atkakliai grūmėsi dėl vietos aštuonete, tačiau iki atkrintamųjų varžybų pritrūko vieno metimo.
Apie sezono pasiekimus, jaunimo tobulėjimą, trenerių Brazių darbą, kito sezono perspektyvas ir dalyvavimą Vieningoje lygoje portalas Krepsinis.net kalbėjosi su „Lietkabelio“ prezidentu Alvydu Bieliausku.
– Kaip vertinate komandos pasirodymą šiame sezone?
– Jeigu vertinti vien pagal prieš sezoną iškeltą tikslą, tai komanda jo nepasiekė, kadangi nepatekome į aštuntuką. Vis dėlto atsižvelgus į tai, kaip sunkiai pradėjome sezoną, kiek turėjome korekcijų sudėtyje, kaip jos pasiteisino ir kokią pažangą padarėme po Naujųjų metų, sezono vertinti neigiamai nesinori. Aišku tiek – net ir mūsų komandai, likusiai per žingsnį nuo atkrintamųjų, šis sezonas buvo labai įdomus bei permainingas, o jaunimas įgavo neįkainuojamos patirties.
– Ko pritrūko, kad būtumėte tarp aštuonių stipriausių LKL klubų?
– Pritrūko visai nedaug – vos vieno Gorano Vrbanco tritaškio paskutinėmis sekundėmis rungtynėse su Kėdainių „Nevėžiu“. Jeigu tas metimas būtų pasiekęs tikslą, būtume pagal tarpusavio skirtumą aplenkę „Nevėžį“. Galėjome ir patys viską sutvarkyti, jeigu būtume laimėję prieš „Juventus“, bet tam mačui komanda tinkamai nenusiteikė ir sezono finišas paliko nedidelį kartėlį.
– Ar Gintauto Vileitos paskyrimas vyr. treneriu nebuvo klaida?
– Manau, kad Vileita tikrai stengėsi ir nuoširdžiai dirbo savo darbą, bet, mano nuomone, LKL klubo vyriausiuoju treneriu jam buvo dirbti dar per anksti. Gintautui dar reikia to siekti ir įgyti daugiau patirties.
– Likote patenkintas Algirdo ir Mindaugo Brazių darbu?
– Taip, bet gaila, jog nepasiekėme užsibrėžto tikslo. Buvo momentų, kai turėjome priekaištų dėl komandos žaidimo, ypatingai, kai pralaimėdavome dideliu skirtumu.
– Galbūt šie treneriai liks ir kitą sezoną?
– Neatmetame ir tokios galimybės, bet kol nepasirašyta sutartis, tol galimi ir kiti variantai.
– Kurį žaidėją galėtumėte išskirti kaip stabiliausią ar naudingiausią šį sezoną?
– Sunkoka išskirti vieną. Stabiliausiu turbūt pavadinčiau rusą Ivaną Neliubovą, kuris vos atvykęs greitai adaptavosi komandoje, o jo žaidimas bangavo mažiausiai. Sunku išskirti ir naudingiausią. Buvo rungtynių, kai Darrickas Leonardas išplėšdavo pergalę. Sunkokai įsibėgėjo Goranas Vrbancas, tačiau svarbiose dvikovose jis buvo nesulaikomas. Sezono pirmoje dalyje dažnai komandą į priekį tempė kapitonas Darius Griškėnas. Atskirose rungtynėse sublizgėdavo Ryanas Olanderis ar Mantas Kazonas. Antroje sezono dalyje naudingiausia buvo pati komanda, susiklijavusi į kumštį tiek aikštelėje, tiek už jos ribų.
– Esate patenkintas jaunimo tobulėjimu? Jie padarė tokią pažangą, kokios ir tikėjotės?
– „Lietkabelyje“ jaunimas turėjo labai daug progų atsiskleisti. Gaila, kad dėl traumų negalėjo žaisti tai vienas, tai kitas žaidėjas. Lukas Aukštikalnis į komandą įsiliejo tik vėlyvą rudenį, tačiau stabiliai žengė į priekį ir vėliau netgi buvo rungtynių, kai jis būdavo vienas naudingiausių žaidėjų komandoje. Lukas ne kartą sulaukė trenerių pagyrų.
Gediminas Žalalis sezono starte labai džiugino, tačiau gaila, jog vėliau jo tobulėjimo kreivė sulėtėjo. Dalis priežasčių yra žinomos tiek man, tiek treneriams. G.Žalaliui, kaip ir kitiems jauniems bei perspektyviems žaidėjams, tiesiog privaloma dirbti kuo daugiau vasarą. Reikia tobulinti asmeninius įgūdžius ir stiprinti kūną. Didžioji dalis sėkmės priklauso nuo jo paties.
Jokūbui Gintvainiui sezonas buvo pats nesėkmingiausias – įžaidėjas ilgai gydėsi traumas ir todėl neparodė visų savo galimybių. Tikrai pagirti galima jauną panevėžietį Žygimantą Šimonį. Galbūt kartais iš jaunimo tikiesi per daug ir neįvertini situacijos realiai. Bet jeigu jau jie būtų žvaigždės, šiuo metu rungtyniautų Eurolygos komandose.
Džiugina tai, kad net ir pasibaigus sezonui, daugelis krepšininkų toliau lieja prakaitą treniruotėse. Aukštikalnis, Žalalis ir Gintvainis pakviesti į jaunimo rinktinę. Galbūt kažkuriems iš jų pavyks prasimušti į dvyliktuką ir apsivilkti 20-mečių komandos marškinėlius Europos čempionate Graikijoje.
– Šį sezoną buvo daug kalbama apie klubų finansus. Kokia situacija „Lietkabelyje“?
– Džiaugiamės, kad situacija buvo viena iš stabiliausių tarp visų LKL komandų. Prieš sezoną buvome užsibrėžę tikslą – pasiekti atkrintamąsias varžybas su tokiu biudžetu, kokį turime, o ne galvodami, kiek turėsime pinigų. Šis planas pasiteisino. Nors ir ne patys didžiausi, tačiau laiku mokami atlyginimai, užtikrintos visos būtinos sąlygos žaidėjams ir treneriams prisidėjo prie puikaus mikroklimato. Taip, sezono metu turėjome daryti korekcijas trenerių štabe ir žaidėjų gretose ir tai kainavo papildomai, tačiau viską suplanuoti 100 procentų sporte turbūt neįmanoma. Kaip ir komandai, taip ir mums, komandos savininkams bei vadovams, ne viskas ėjosi kaip iš pypkės, visada norisi dar geriau.
Noriu pasidžiaugti ne tik komandos tobulėjimu, bet ir tuo, kaip klubas optimaliai naudojo resursus bei vystėsi: pradėjome prekiauti atributika, sezono metu startavo nauja internetinė svetainė, krepšininkai aplankė daug mokyklų Panevėžyje ir jo rajone, dalyvavo daugybėje socialinių akcijų, lankė globos namus bei pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rimanto Kaukėno paramos grupe. Po šio sezono jau turime klubą, o ne tik komandą.
– Kokios mintys apie kitą sezoną?
– Nesustoti. Toliau norime vystyti klubą, jog jis taptų socialiai atsakingu ir aktyviu ne tik krepšinio arenose. Sieksime suburti kuo pajėgesnę komandą ir įgyvendinti tai, ko nepavyko šiemet – patekti į LKL atkrintamąsias varžybas.
– Sklando kalbos, jog kitąmet varžysitės Vieningoje lygoje. Kiek tai realu?
– Sklando kalbos ir kad „Lietuvos rytą“ treniruos Virginijus Šeškus... Jeigu rimtai, tai apie „Lietkabelį“ Vieningoje lygoje kalbėti kol kas dar anksti. Pirmiausia reikia aiškumo iš LKL – kiek komandų varžysis kitą sezoną ir kiek bus žaidžiama rungtynių. Dar reikėtų sulaukti tikslios informacijos apie BBL perspektyvas – kokios tai bus pirmenybės ir kiek klubams kainuos dalyvavimas. Reikia dar patikrinti situaciją savame kieme ir pažiūrėti, kokią sudėtį galėsime sau leisti turėti, kas dirbs vyr. treneriu ir panašiai. Dar yra labai daug neatsakytų klausimų. Matysime, kaip viskas dėliojasi birželio pabaigoje ir tada bus įmanoma kažką konkretizuoti.
– Kurie krepšininkai turi sutartis kitam sezonui?
– Po sezono kalbėjomės su žaidėjais ir praktiškai visi, įskaitant legionierius, norėtų likti komandoje kitam sezonui. Tačiau pirmiausia norime sužinoti, kas treniruos „Lietkabelį“, kokiose lygose žaisime ir koks bus klubo biudžetas. Tik tuomet kartu su treneriais spręsime, kurie žaidėjai liks. Manyčiau, kad bent jau pusė šio sezono žaidėjų matysime „Lietkabelyje“ ir kitą sezoną.
Norėdami komentuoti prisijunkite.