Kroatų problemos tęsiasi – NBA žaidėjai neišgelbėjo ir Lenkijoje

(22)
Rugsėjo 17 d. 23:52
D.Šaričius pergalių Kroatijai neatnešė (BNS nuotr.)

Dar vieną pralaimėjimą FIBA Pasaulio taurės atrankoje patyrė Kroatijos (3/5) rinktinė, kuri išvykoje 74:79 (21:21, 15:10, 22:23, 16:25) nusileido Lenkijos (4/4) nacionalinei komandai.

Kroatai rungtynes pradėjo geriau nei mačą prieš Lietuvą ir pirmajame kėlinyje nepaleidę varžovų į priekį antrajame iniciatyvą perėmė patys. Priekyje Kroatija išsilaikė iki pat ketvirtojo kėlinio, kai lenkai surengė savo spurtą.

Šeimininkai lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 21:9 ir atitrūko 75:67. Tiesa, kroatai į tai atsakė puikia savo atkarpa, kurią vainikavo skirtumą iki minimumo sumažinęs Bojano Bogdanovičiaus dvitaškis – 74:75.

Likusios dvi rungtynių minutės buvo nerezultatyvios – komandos keitėsi klaidomis ir netaikliais metimais, o rezultatui nepakitus ir likus žaisti 14 sekundžių kamuolys priklausė lenkams. Kroatai tada turėjo prasižengti, bet lazdą perlenkęs B.Bogdanovičius tai padarė nesportiškai.

A.J.Slaughteris tada realizavo abu baudų metimus, o tai pakartojęs ir Adamas Wačynskis galutinai paskandino kroatų laivą.

Kroatijos rinktinės situacija turnyrinėje lentelėje neatrodo itin komplikuota – nuo trečiąją vietą besidalijančių Lenkijos ir Vengrijos (4/4) rinktinių ją skiria tik viena pergalė. Tiesa, žinant, kokią rinktinę kroatai surenka sezono metu, kai negali kliautis NBA žaidėjais, tokį deficitą panaikinti gali būti itin sunku.

Lenkija: Adamas Wačynskis 21 (4/6 tritaškių), Adamas Hrycaniukas 14 (9 atk. kam.), Mateušas Ponitka ir A.J.Slaughteris (2/7 tritaškių) po 12.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 22 (1/6 tritaškių, 5 rez. perd., 4 klaidos), Dario Šaričius 17 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 6 klaidos), Ante Žižičius 13 (8 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui