Koronaviruso sumaištis Kinijoje trenerį pavertė krepšinio klajokliu: nuo svečiavimosi pas „Fenerbahče“ iki vienuolynų
(2)
Šalis, iš kurios koronavirusas ėmė plisti po pasaulį, buvo Kinija. ESPN pateikia pasakojimą trenerio ir žaidėjo, kurie dar sausį sužinojo apie planus jaukiančią ligą ir šokiruotas pasitiko laukiančias naujienas.
—
Buvo sausis. Adamas Tatalovičius buvo Stambule. Kinijos krepšinio sezonas įpusėjo, vyko Naujųjų metų šventimas, tad Guangdžou „Lions“ treneris turėjo laiko ilgo savaitgalio kelionei. Kinijos lygoje įprasta suteikti kelias laisvas dienas atostogoms.
Jis svečiavosi Stambulo „Fenerbahče“ komandos treniruotėse, bet tada suskambo telefonas. „Negrįžk namo“, – tokią žinutę jis gavo komandos susirašinėjime.
Čikagoje gyvenęs ir NBA kelerius metus darbavęsis treneris liko šoke. „Pamaniau: aš ką, dabar esu be namų?“, – pasakoja jis.
Kinijos krepšinio lyga buvo pirmoji sporto lyga, pajutusi COVID-19 padarinius. Dėl karantino daugelis žaidėjų ir trenerio nebegalėjo grįžti į Kiniją po apsilankymo namuose. Dabar šis virusas, lėmęs 4 tūkst. mirčių, paskelbtas pandemija.
„Tokiu metų laiku nesu buvęs namie nuo tada, kai mokiausi universitete. Tai vargino, niekas to nesitikėjo, tačiau negalėjome to kontroliuoti“, – pasakojo Kinijoje žaidęs Andrew Nicholsonas.
Jis svečiavosi Bali, kuomet sužinojo, kad lyga stabdoma. A.Nicholsonas turėjo vos šešias valandas, kad susirinktų daiktus ir iškeliautų Torontą. Krepšininkas iškart ėmė sukti galvą, kaip išlikti formoje ir dėl to treniravosi su nacionaline komanda bei atstovavo Kanadai FIBA „lange“.
Chaosas Kinijoje tęsėsi kelis mėnesius. Nors oficialaus pranešimo nėra, komandos buvo įspėtos pranešti žaidėjams ir treneriams, kad šie būtų pasiruošę grįžti tęsti sezoną balandį. Tačiau neaišku, kaip bus daroma ir kaip karantinuojami bus iš kitų šalių pargrįžtantys žmonės.
Tiems, kurie planavo pasirašyti sutartį su NBA klubais, planai sugriuvo. Jei žaidėjai paliktų klubus be jų sutikimo, Kinijos lygoje jiems būtų skirtas suspendavimas 1–3 sezonams. Kadangi čia mokami dideli pinigai, nemažai buvusių NBA žaidėjų mielai rinkdavosi Kiniją.
Kinijoje žaidęs Lance’as Stephensonas taip pat tikėjosi grįžti į NBA. Vis tik jam reikėjo paleidžiamojo rašto, kurio negavo nei jis, nei kiti. Bent kol kas.
Žaidėjams kilo dvejonės, kokia situacija bus su algomis, tačiau kinai ramina: „Mano kontraktas yra garantuotas. Pinigai gali vėluoti, tačiau aš juos gausiu. Tai buvo vienas pirmųjų klausimų, kuriuos uždaviau. Klubas bus nuramino“, – pasakojo A.Nicholsonas.
Tuo tarpu treneris A.Tatalovičius keliavo po visą Europą – Turkiją, Graikiją, Serbiją, Bosniją ir Hercegoviną, ten stebėjo rungtynes ir nežinojo, kada galės grįžti į Kiniją. Serbijos rinktinės trenerio asistentas visą šį laiką blaškėsi po draugų namus, įvairius butus ir net vienuolynus.
Iš situacijos jis bandė pasiimti šį tą, ko daugiau gali nepasitaikyti.
„Daugeliui žmonių tai turės tragiškas pasekmes. Mano gyvenimas sukosi apie krepšinį ir maldą. Vadinau save klajokliu, kuris nėrė į piligrimystę“, – pasakojo jis.
Norėdami komentuoti prisijunkite.