Keturios rinktinės, kurios pagaliau mes iššūkį JAV Tokijo olimpiadoje
(31)2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė ir vėl buvo nesustabdyta.
Susidūrusi su problemomis grupėmis etape vėliau ji užtikrintai nužygiavo ant čempionų pakylos.
Tai gali pasikeisti 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse, kur amerikiečiai sieks ketvirtojo aukso medalio paeiliui.
Tam geriausias pavyzdys – 2016 m. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų birža, kurioje net 10 iš 16 pirmųjų šaukimų nebuvo amerikiečiai.
Atsiprašant ispanų, serbų, lietuvių, graikų ir vokiečių, pristatome keturias rinktines, kurios JAV gali kelti didžiausią grėsmę.
Gobertas
1. Prancūzija
Kita olimpinė prancūzų rinktinė atrodys visai kitaip. Joje jau nebebus Tony Parkerio, kuris eilę metų buvo Prancūzijos krepšinio veidas. Tačiau labai gali būti, kad jaunoji karta pranoks savo pirmtakų rezultatus.
Į Tokijų prancūzai turėtų atvykti vedami savo potencialą išryškinusio Rudy Goberto, 33 metų Nando De Colo, 31 metų Thomaso Heurtelio ir 31 metų Nicolo Batumo, kuris pridės solidumo abejose aikštės pusėse.
Tačiau šios rinktinės ateities – jaunimas. 2016 m. NBA naujokų biržoje buvo pašaukti penki prancūzai (Guerschonas Yabusele, Timothe Luwawu-Cabarrot, Davidas Michineau, Isaia Cordinier ir Petras Cornelie), kurie apima visas penkias pozicijas. Be to 2017 m. naujokų biržoje pirmajame dešimtuke savo pavardę gali išgirsti atakų organizatorius Frankas Ntilikina, o pirmajame rate – 219 cm ūgio „centras“ Jonathanas Jeanne.
Didžiausia prancūzų paspirtis bus savo piką pasiekęs Orlando „Magic“ gynėjas Evanas Fournier, kuris keistai buvo paliktas už rinktinės borto, nes nedalyvavo atrankos turnyre.
Šaričius
2. Kroatija
Pripažinkime, kad Bojanas Bogdanovičius yra žvaigždė tarptautiniame krepšinyje. Rio de Žaneire jis vidutiniškai rinko 25,3 taško ir tai buvo 4 taškais daugiau nei bet kuris kitas krepšininkas. 2020 m. jam bus 31-eri, tad jis tikrai dar galės sužaisti vieną gerą turnyrą.
Tuo metu savo geriausius metus turėtų išgyventi ir Dario Šaričius bei Mario Hezonja. Tai gali tapti kitas nuostabus tandemas. 22 metų D.Šaričius puikiai žaide šiose olimpinėse. Jis pasižymi išskirtiniais gebėjimais skirstyti kamuolį kaip sunkusis krašto puolėjas. 21-erių M.Hezonja turi neįtikėtiną potencialą mesti tritaškius ir bendrai rinkti taškus. 2020 m. jie abu bus pasirengę siautėti.
Savo karjerą aukščiausiame lygyje pradeda dar vienas kroatų talentas – Draganas Benderis. Neįtikėtina, bet 2020 m. jam bus tik 22-eji. Jis buvo ketvirtasis šių metų naujokų biržos šaukimas. Tuo metu jis jau turėtų būti radęs savo vietą pajėgiausioje planetos lygoje.
Pridėjus dar 19-mečius „centrus“ Ivica Zubacą ir Ante Žižičių, kurie taip pat buvo pašaukti 2016 m. naujokų biržoje, turime nemažai potencialo, kuriuo gali pasigirti Kroatijos krepšinis.
Simmonsas
3. Australija
Australai apmaudžiai išleido galimybę iškovoti pirmąjį olimpinį medalį šios šalies krepšinio istorijoje. Tačiau jų laukianti šviesi ateitis leis pamiršti tas nelemtas paskutines sekundes rungtynėse su ispanais.
Tokijuje jie turėtų verstis su Patty Millsu (antru pagal rezultatyvumą šioje olimpiadoje), Matthew Dellavedova, Joe Inglesu ir Aronu Baynesu. Tai solidus ketvertas, nepaisant to, kad komandoje nebebus Andrew Boguto.
Tačiau tikroji priežastis, kodėl australų ateitis yra tokia daug žadanti – žaidėjai, kurie dar prisijungs prie šios rinktinės. Sąrašą pradeda pirmasis 2016 m. naujokų biržos šaukimas Benas Simmonsas, kuris galimai taps pirmąja australų superžvaigžde NBA pirmenybėse. Prie rinktinės taip pat prisijungs penktasis 2014 m. biržos šaukimas Dante Exumas, didžiule mistika kol kas išlieka ir lygos naujoko Thono Makerio potencialas.
Be to, eilė perspektyvių australų artimiausiais metais parodys pasauliui save Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA). Tikimąsi, kad nuostabūs metai Luisvilyje laukia Dengo Adelo, Kentukyje – Isaaco Humphrieso, o ateinantį sezoną SMU debiutuos daug žadantis Harry Frolingas.
Wigginsas
4. Kanada
Kanadiečiai į olimpiadą nepateko nuo 2000 m., tačiau ignoruoti jų potencialo neįmanoma. Nuo 2011 metų buvo 10 pirmojo rato šaukimų iš Kanados, įskaitant du pirmuosius šaukimus, kurių karjeros klostosi labai skirtingai.
Nors Anthony Bennettui jau tiksi paskutinės minutės, Andrew Wigginsas atrodo kaip ateities NBA superžvaigždė. Be A.Wigginso 2020 m. kanadiečiai turės dar du rimtus pasirinkimus puolime – puikų debiutinį sezoną Jutos „Jazz“ komandoje sužaidusį Trey'ų Lylesą ir septintąjį šių metų biržos šaukimą Jamalą Murray'ų.
Be augančių talentų 2020 m. kanadiečiai dar turės tris labai aukšto lygio patyrusius žaidėjus: Toronto „Raptors“ įžaidėją Cory Josephą, Bostono „Celtics“ tritaškius smeigiantį „centrą“ Kelly Olynyką ir Klivlando „Cavaliers“ krepšio protektorių Tristaną Thompsoną. Visiems trims 2020 m. bus 29-eri.
Tamsiuoju arkliuku gali tapti R.J.Barrettas, kuris laikomas geriausiu vidurinių mokyklų krepšininku pasaulyje. 2000 m. gimimo atletas 2020 metais bus 20-ies.
parengta pagal SBNation
Norėdami komentuoti prisijunkite.