Jauniai užtikrintai žengė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį

FOTOGALERIJA (5)
Birželio 28 d. 13:45
L.Uleckas buvo vienas rezultatyviausių savo komandoje (FIBA Europe nuotr.)

Pasaulio vaikinų jaunių (iki 17 metų) aštuntfinalio rungtynėse Lietuvos rinktinė 80:65 (22:11, 15:13, 19:21, 24:20) pranoko Egipto krepšininkus ir žengė toliau.

Ketvirtfinalyje mūsiškių lauks Prancūzijos rinktinė. Mačas bus žaidžiamas poryt, ketvirtadienį.

Mūsiškiai neketino juokauti ir savo jėgą parodė nuo pat pradžių, kai spurtavo 10:0. Egiptiečiai pirmuosius taškus pelnė sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes ir netrukus sugebėjo kiek priartėti – 6:13. Daugiau lietuviai varžovams mažinti deficito neleido ir patys susigrąžino dviženklį pranašumą, kuris po pirmųjų dešimties žaidimo minučių siekė 11 taškų – 22:11.

Antrajame ketvirtyje Egipto jauniai toliau laikėsi ir 18-ąją minutę vėl priartėjo iki 7 taškų – 24:31. Per likusį laiką Ignas Sargiūnas įsūdė du tritaškius iš eilės, todėl įpusėjus mačui mūsiškiai vėl buvo per saugesnį atstumą – 37:24.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė įjungė papildomą pavarą ir sužaidus 5 minutes pirmavo karto pirmavo 20 taškų skirtumu – 52:32. Gero žaidimo banga ilgai nesitęsė, nes egiptiečiai sugebėjo atsitiesti po šalto dušo ir atsakė atkarpa 11:1, kuri per pusę sumažino deficitą – 43:53. Kėlinys baigėsi mūsiškiams esant priekyje 56:45.

Lemiamame ketvirtyje prabėgus 3 minutėms egiptiečiai sugebėjo deficitą nukirpti jau iki 7 taškų – 51:58. Lietuviai daugiau oponentams artėti neleido – įpusėjus kėliniui skirtumas vėl tapo dviženklis – 65:53. Per likusį laiką mūsiškiai iniciatyvos iš savo rankų nepaleido ir šventė užtikrintą pergalę.

Lietuva: I.Sargiūnas 22 (5/11 tritaškiai), Arnas Velička 13 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Lukas Uleckas ir Grantas Vasiliauskas (8 atk. kam.) po 12, Vitalijus Kozys 11 (7 atk. kam.).

Egiptas: Ahmedas Khalafas 26 (12 atk. kam.), Youssefas Abdrabou (7 atk. kam.) ir Esamas Mostafa (18 atk. kam.) po 13.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui