J.Randle'as neišspręs „Žalgirio“ sezono problemos
(42)Po nesėkmės Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale Kauno „Žalgirio“ gerbėjai deda daug vilčių į komandos naujoką Jerome'ą Randle'ą. Tikimasi, kad 28 metų 175 cm ūgio amerikietis spręs didžiąsias „Žalgirio“ problemas puolime.
KMT finale su Vilniaus „Lietuvos rytu“ Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai dvitaškius metė 34 proc. taiklumu, o tritaškius – 28 proc. tikslumu. Būtent tolimi metimai išlieka viena opiausių „Žalgirio“ problemų šiame sezone.
Kaip kad aiškinomės anksčiau, „Lietuvos rytui“ įtikinamą pergalę šioje akistatoje atnešė pasirinktas gynybinis modelis, suteikęs daug laisvės „Žalgirio“ gynėjams atakuoti iš tolimesnių distancijų.
Modelis pasiteisino, nes kaip ir viso sezono metu, taip ir rungtynėse su „Lietuvos rytu“ šalies čempionai nesugebėjo stabiliai pasinaudoti jiems suteikta laisve perimetre ir bausti vilniečius tolimais metimais.
„Lietuvos rytas“ – ne pirmasis „Žalgirio“ varžovas, akiplėšiškai suteikęs daug laisvės kauniečiams ties tritaškiu. Panašiai prieš „Žalgirį“ vis dažniau ginasi ir varžovai Eurolygos „Top 16“ etape.
Štai Maskvos CSKA susitikime su kauniečiais visiškai sutankino gynybą baudos aikštelėje. „Žalgirio“ krepšininkai išmetė 27 tritaškius, tačiau pataikė tik 6 (22 proc.). Rungtynes jie baigė surinkę 59 taškus.
Jei per pirmuosius keturis susitikimus „Top 16“ etape „Žalgiris“ išmetė 49 tritaškius, tai per pastaruosius tris – 65 tolimus metimus. „Žalgiris“ vis dažniau verčiamas žaisti taip, kaip nėra įpratęs – remiantis tolimais metimais.
Visą šį sezoną „Žalgiris“ Eurolygoje buvo mažiausiai tritaškių Eurolygoje metanti klubas. Kauniečiai išlieka mažiausiai tritaškių metantys ir „Top 16“ etape – po 16,3 per susitikimą.
Nors rungtynėse su „Barcelona“ jie realizavo 9 tritaškius iš 21 (43 proc.) ir įmetė 86 taškus, tolimi metimai nėra tas „Žalgirio“ ginklas, kurį būtų galima laikyti patikimu. Tokie kauniečių varžovai kaip „Lietuvos rytas“ supranta šią silpnybę ir du mėnesius ruošiasi žaisti taip, kad verstų „Žalgirį“ atakuoti iš toli, suvokdami, kad už šią riziką jie veikiausiai nebus nubausti.
Sunku prisiminti sezoną, kai „Žalgiris“ buvo taip paprastai pažeidžiamas. Dažnai tiesiog tiesmukai įžūliai suteikdami laisvės „Žalgirio“ gynėjams varžovai lieka nenubausti. Žalgiriečiai dvejoja, o jei atakuoja – dažnai netaikliai. Nesugebėdami rasti laisvų erdvių baudos aikštelėje „Žalgirio“ krepšininkai įstringa ir negali rezultatyviai pulti.
Akivaizdu, kad šį sezoną „Žalgiriui“ labai reikia iš toli patikimai pataikyti galinčių žaidėjų, kurie tiesiog dėkotų varžovams už naiviai suteiktą laisvę ir tučtuojau baustų taip, kad jiems rizikuoti nebesinorėtų.
J.Randle‘as ateinantį ketvirtadienį dar nedebiutuos Eurolygoje. Krepšininkas vis dar gydosi kelio traumą, kurią patyrė dar rungtyniaudamas Australijoje. Į amerikietį dedamos didelės viltys, tačiau dėmesį reikia atkreipti ir į tai, kad šis legionierius veikiausiai neišspręs „Žalgirio“ problemų atakuojant iš toli.
Susipažinus su J.Randle‘o žaidimu 2015 metų Europos čempionate ir šį sezoną Australijos pirmenybėse, galima prieiti išvados, kad amerikietis geriausiai jaučiasi krepšį atakuodamas po driblingo iš vidutinio nuotolio arba prasiveržimu link krepšio. Jis pasyviai žaidžia be kamuolio, o kai yra su kamuoliu, linkęs su juo neišsiskirti ir ieškoti kelių prie varžovų krepšio.
Kalbant apie tritaškius, juos J.Randle‘as meta retai ir labai nestabiliai. Tiek Australijoje (Adelaidės „36ers“), tiek anksčiau Turkijoje („Eskišehir“; „Trabzonspor“) tritaškiai sudarydavo tik apie trečdalį visų amerikiečio metimų į krepšį. Tuo tarpu Europos čempionate, kurį lygio atžvilgiu galima laikyti artimiausiu Eurolygai, kalbant apie šio krepšininko karjerą, J.Randle‘as metė 58 metimus, iš kurių 13 tritaškių. Per 5 susitikimus amerikietis viso įmetė 3 tolimus metimus. Europos čempionate J.Randle‘as tritaškius metė vos 23 proc. tikslumu, Australijos pirmenybėse – 32 proc., Turkijos čempionate – 34 proc..
Žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, kad J.Randle‘as yra blogas „Žalgirio“ komandos pirkinys. Atsižvelgiant į finansines kauniečių galimybes ir situaciją rinkoje esamuoju laiku, „Žalgirio“ vadovai priėmė tikrai adekvatų sprendimą. Jie pasikvietė amerikietį, kuris į „Žalgirio“ žaidimą puolime turėtų įnešti aštrumo. Su J.Randle‘u turėtų pagausėtų greitų išpuolių, amerikietis gali versti varžovus adaptuoti gynybą prieš „pikenrolą“ dėl savo gebėjimų mesti iš vidutinio nuotolio po driblingo bei veržtis į baudos aikštelę.
Bendrai, J.Randle‘as yra individualiai stiprus įžaidėjas, į Kauną atvykęs po nuostabaus sezono Australijoje. Jeigu jis išsigydys savo sveikatos problemas, sėkmingai aklimatizuosis, ras savo vietą visiškai kitokio krepšinio stiliaus žaidime nei egzotiškoje šalyje ir pritaps Eurolygoje (lygyje, kuriame dar nėra rungtyniavęs), „Žalgirio“ puolime galimybių skaičius išaugs, tačiau labai abejotina, kad amerikietis padės spręsti tritaškių problemą.
Sekite Krepsinis.net apžvalgininką Algimantą Bružą socialiniame tinkle „Facebook“. Susisiekti su autoriumi galite el. paštu: [email protected]
Norėdami komentuoti prisijunkite.