J.Ingleso renesansas: iš vidutinių gebėjimų Eurolygos žaidėjo – iki svarbios figūros NBA klube ir rinktinėje
(3)2014 metais Las Palmas, 2016 metai Rio de Žaneiras – dvejos rungtynės iš eilės, kurias Lietuvos rinktinė pralaimėjo australams.
Jeigu prieš penkerius metus Ispanijoje vyko įdomi kova ir nesėkmė buvo patirta vos 7 taškais (75:82), tai Brazilijoje Jono Kazlausko auklėtiniai buvo nušluoti nuo žemės paviršiaus – pralaimėjo 64:90.
Įdomu tai, kad net aštuoni iš dvylikos dabartinių krepšininkų tas rungtynes žaidė. Australų sudėtyje tokių žaidėjų yra lygiai pusė komandos – šeši.
Lietuvos krepšinio gerbėjams košmaruose turėjo ne kartą sapnuotis Patrickas Millsas, kuris 2016 metais vykusiame mače per 27 minutes sumetė 24 taškus ir buvo pagrindinis mūsiškių duobkasys. San Antonijaus „Spurs“ gynėjas bus itin pavojingas ir ketvirtadienio rungtynėse, tačiau dar didesnės grėsmės galima tikėtis iš kito žaidėjo – Joe Ingleso.
31 metų 203 cm ūgio puolėjas antradienį buvo per žingsnį nuo to, kad užfiksuotų trigubą dublį, kas yra itin retas reiškinys FIBA ar Eurolygos turnyruose: 17 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai.
Neatsitiktinai dabar lengvojo krašto puolėjo pozicijoje žaidžiantis J.Inglesas dalinasi 1–2 vietas turnyre pagal atliekamus perdavimus su Dominikos Respublikos gynėju Gelvisu Solano, prieš kurį lietuviams dar teks žaisti antrajame etape.
Kažko panašaus iš J.Ingleso negalėjome tikėtis dar prieš ketverius ar penkerius metus, bet australas savo žaidime padarė didelę pažangą būtent išvykęs į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA).
Trejus metus Barselonos „Barcelona“ sudėtyje praleidęs J.Inglesas ten nežibėjo – Eurolygoje jo vidurkis siekė vos 6 taškus, bet 2013–2014 m. sezonui jį į savo sudėtį pasikvietė Davidas Blattas. Tuomet dažniausiai nuo suolo kildavęs puolėjas tapęs puolėjas su Tel Avivo „Maccabi“ klubu laimėjo Eurolygą ir sulaukė kvietimo iš Jutos „Jazz“ ekipos.
Nemažai krepšinio gerbėjų nustebo, kaip 6,4 taško, 3 atkovotų kamuolių, 2,9 rezultatyvaus perdavimo ir 9,3 naudingumo balų vidurkį turėjęs 27-erių atletas gavo šansą debiutuoti stipriausioje pasaulio lygoje. Bet „Jazz“ organizacija žinojo, ką darė, nors taip nepasirodė iškart.
Pirmi trys sezonui J.Inglesui NBA buvo blankoki – jis gaudavo pasireikšti po 20 minučių, bet nežibėjo nei renkamais taškais, nei rezultatyviais perdavimais. Lūžis J.Ingleso žaidime įvyko 2017–2018 m. sezone, kai jis 1,5 padidino savo taškų vidurkį (nuo 7,1 iki 11,5 tšk.), taip pat ėmė atkovoti 4,2 kamuolio per mačą ir atlikti 4,8 rezultatyvaus perdavimo, kas yra praktiškai dvigubai daugiau nei sezono iki tol. Iš „3&D“ (angl. – tritaškis ir gynyba) žaidėjo J.Inglesas virto į tikrą žaidimo kūrėją.
Praėjęs sezonas J.Inglesui buvo geriausias per jo karjerą – 12,1 taško, 4 atkovoti kamuoliai ir net 5,7 rezultatyvaus perdavimo. Visoje lygoje australas buvo 23-as, o jam už nugaros liko tokie gynėjai kaip Ericas Bledose (24 vieta), Stephenas Curry (29 vieta) ar Jamalas Murray’us (31 vieta).
Dabar Australijos rinktinės vyriausiasis treneris Andrejus Lemanis įgavo netikėtą kozirį – šalia pripažintų gynėjų ir komandos draugams progas galinčių sukurti P.Millso ar Matthew Dellavedovos atsirado dar vienas žaidėjas, kuris gali ne tik pataikyti tritaškį ar apsiginti prieš žaidėjus nuo įžaidėjo iki sunkiojo krašto, bet ir atlikti atakų organizatoriaus funkcijas.
„Labai smagu, kaip Inglesas dalijasi kamuolius. Jis patobulino šiuos įgūdžius per pastaruosius metus „Jazz“ sudėtyje. Joe labai svarbus žaidėjas mums, kuris priima gerus sprendimus“, – savo auklėtiniu džiaugėsi A.Lemanis.
Kaip Lietuvos rinktinei seksis tvarkytis su J.Inglesu ir visa Australijos komanda, pamatysime ketvirtadienį 14.30 val. Rungtynių tiesioginę transliaciją stebėkite portale Krepsinis.net.
Norėdami komentuoti prisijunkite.