Istorinė 2010–2011 m. serija, kurią vejasi „Žalgiris“: kaip 13-os komandų LKL kauniečiai šlavė iš kelio visus
(6)
Kauno „Žalgirio“ komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) šį sezoną kaip niekad demonstruoja užtikrintumą ir lyderystę.
Andrea Trinchieri auklėtiniai nuo visų savo oponentų yra atitrūkę bent jau 4 pergalėmis ir tvirtai žengia pirmi. Vos dvi nesėkmes patyrę žalgiriečiai tokio dominavimo vietiniame fronte nerodė jau seniai.
27 pergalių serija – taip atrodo pastaroji „Žalgirio“ atkarpa. Ji yra visiškai šalia geriausio visų laikų klubo pasiekimo (29), taip pat netoli ir visų laikų LKL rekordo (31), kuris priklauso Vilniaus „Rytui“ ir yra fiksuotas šio šimtmečio pradžioje.
Reguliariajame sezone lieka akistatos su abiem sostinės ekipomis, taip pat – „Šiauliais-Casino Admiral“, tad jau šiame etape komandos rekordas gali kristi.
29 pergalės be kluptelėjimų – tokia yra geriausia istorijoje „Žalgirio“ atkarpa 2010–2011 m. sezone. Krepsinis.net pasižvalgė, kaip gi atrodė šis istorinis Kauno klubo sezonas, kurio rezultato žalgiriečiams iki šiol pakartoti nepavyko.
Jei šiuo metu LKL sunku surinkti net 10 komandų, tai čia buvo sezonas, kuriame lygoje žaidė... net 13 klubų. Tai – rekordinis skaičius lygoje, kurio daugiau turbūt niekada nebeišvysime. Vienintelis „Alytus“ buvo ryškesnis autsaideris (3/21) tais metais, o kiti klubai kovojo dėl savų skirtingų tikslų ir uždavinių.
Tiesa, tuo metu LKL buvo žaidžiami ne keturi ratai, o du. Dėl to reguliariajame sezone komandų laukė ne 36, o 24 rungtynės. Ir „Žalgirio“ ekipai tuo metu pavyko laimėti absoliučiai visas iš jų.
Bet nuo pradžių – kaip tuo metu atrodė „Žalgiris“?
Žalgiris 2011 m.
Tuo metu „Žalgirio“ kompanija atrodė taip: Martynas Pocius, Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Tadas Klimavičius, Paulius Jankūnas, Mirza Begičius, Mindaugas Kuzminskas, Dainius Šalenga, Artūras Milaknis, Bobanas Marjanovičius, Travisas Watsonas, DeJuanas Collinsas, Trentas Plaistedas, Omaras Samhanas, Marcusas Brownas ir Aleksandras Čapinas.
Sezoną žalgiriečiai neprastai pradėjo su treneriu Aco Petrovičiumi, kuris, nesupratęs to motyvų, buvo atleistas legendinio Vladimiro Romanovo. Gruodį jį laikinai keitė Rimantas Grigas, o vėliau nuo Naujų metų atvyko Ilias Zourosas.
Tuo metu Eurolygoje „Žalgiris“ perkopė pirmą etapą, pateko į „Top 16“, kuriame startavo jau su nauju specialistu, bet jame laimėjo tik sykį per šešis bandymus. Ir ten – vos vienu tašku, kai palaužė Stambulo „Fenerbahče“.
Skirtingai nei dabar, tuo metu „Žalgiris“ žaidė daugiau tarptautinių kovų: be Eurolygos tuo metu buvo ir nebeegzistuojanti Baltijos krepšinio lyga (BBL), ir Vieningoji lyga, dabar įdomi tik kruvinų rusiškų rublių mėgėjams.
Pastarojoje žalgiriečiai nepateko tarp keturių geriausių ekipų ir sezoną baigė po grupių etapo (ketvirtfinaliai nevyko), nors trūko labai nedaug – tų pačių 7 pergalių Mariupolio komandai tuo metu pakako, kad keliautų į ketvertą. Beje, būtent pralaimėjimas „Avozmaš“ išstūmė iš posto A.Petrovičių.
Tuo tarpu BBL „Žalgiris“ į kovas įsijungė nuo ketvirtfinalio ir visus tvirtai nušlavęs (finale – Rygos VEF) pasiėmė titulą. Titulas pasiektas ir LKF taurėje.
Vietiniame fronte „Žalgiris“ problemų neturėjo jokių. Tai buvo metas, kai „Žalgiris“ galėjo sau leisti triuškinti oponentus kone po pusšimtį taškų: pavyzdžiui, sezono pradžioje 96:56 buvo sutrypta Utenos „Juventus“, 115:51 – Panevėžio „Lietkabelis“, 104:63 – Vilniaus „Perlas“. Tas pats „Rytas“ pirmoje akistatoje šansų neturėjo, nepaisant Jono Valančiūno solidaus žaidimo – 60:85.
Tiesą sakant, žvelgiant rungtynių sąrašą, rasti tokių, kuomet žalgiriečiai būtų plušėję sunkiau, yra sunku.
Sunkiausia pergalė vos 5 taškais pasiekta prieš „Perlą“ antrajame rate – 62:57. T.Delininkaičio ir P.Jankūno vesta komanda tik pačioje pabaigoje išsigelbėjo prieš vilniečius, kurių garbę tuo metu gynė Arvydas Šikšnius, Eimantas Bendžius, Laurynas Samėnas, Saulius Kulvietis ar nekasdienių veikėjų trio – Dovydas Redikas, Vilmantas Dilys bei mačą praleidęs Žydrūnas Kelys.
Po šių rungtynių, beje, lyga pripažino, kad teisėjai nekontroliavo jų eigos ir toleravo šiukštų žaidimą. Tarp jų buvo ir gerai sporto pasaulyje žinomas veidas Tomas Langvinis.
Žalgiris 2011 m.
Antrasis „Ryto“ išbandymas taip pat nebuvo problema (57:74), tad reguliarusis sezonas praėjo su vėjeliu. Iš 24 rungtynių 8 „Žalgiris“ triuškinamai laimėjo daugiau nei 30 taškų, dar 7 – daugiau nei 20 taškų ir viskas tuo pasakyta.
Pirmajame atkrintamųjų etape laukė Klaipėdos „Neptūnas“, likęs aštuntas reguliariajame sezone. Pirmajame mače T.Klimavičiaus, P.Jankūno, M.Pociaus ir B.Marjanovičiaus vedamas „Žalgiris“ dominavo ir namuose rodė klaipėdiečiams, kas čia bosas – 96:61. Serija vyko iki dviejų pergalių ir antrosios rungtynės tokios beviltiškos nebebuvo – 88:82. Martynas Mažeika ir Lukas Bonneris kėlė problemų kauniečiams, bet šie atsilaikė ir žengė tolyn.
Taip „Žalgirio“ kraityje buvo jau 26-oji pergalė iš eilės. Varžovas pusfinalyje – tuomet istorinį sezoną žaidusi Utenos komanda.
Jei klaipėdiečiai intrigą išlaikė bent vienose rungtynėse, uteniškiai šansų neturėjo jokių. Dar sudėtyje, o ne prie šoninės linijos Žydrūną Urboną turėjusi komanda pirmą sprigtą gavo 63:95, antrą – 65:90.
Sąskaitoje – jau 28-os pergalės iš eilės. Prieš akis laukė finalai. Tik čia „Žalgiris“ sulaukė rimtesnio iššūkio per visą savo LKL sezoną.
83:81 – sunki pirmoji serijos pergalė, kurią lėmė keturi lemiami M.Browno taškai. Aistringos rungtynės, kuriose į emocijas pasileido M.Gecevičius su P.Jankūnu, bet tokie tie derbiai. Laukė antrasis susitikimas ir būtent jame įspūdinga „Žalgirio“ pergalių atkarpa baigėsi.
Trys lygūs ketvirčiai ir ketvirtasis, kuriame „Žalgirio“ puolimas buvo uždarytas iki 7 taškų. Tai lėmė, kad „Rytas“ triumfavo namie 81:70, vedamas Keenano Bajramovičiaus, Brado Newley, Simo Jasaičio ir J.Valančiūno. 26 P.Jankūno taškai neišgelbėjo „Žalgirio“ kailio.
Vis tik už to vilniečiai neužsikabino. Tai buvo vienintelė jų pergalė serijoje iki penkių laimėjimų. Kuo tolyn, tuo „Žalgiris“ atrodė vis užtikrinčiau: trečiasis mačas laimėtas nelengvai 70:67, ketvirtasis – 83:71, penktasis – 95:69.
Taip „Žalgiris“ kėlė į viršų trofėjų Sporto halėje. Beje, tai buvo paskutinis sezonas, kai „Žalgiris“ žaidė čia, o ne naujoje arenoje Nemuno saloje.
Tuo metu ryškiausiai „Žalgiryje“ LKL žibėjo P.Jankūnas (13,6 tšk., 6,3 atk. kam., 19,3 n.b.), M.Pocius (10,7 tšk., 2 rez. perd., 10,4 n.b.), M.Kalnietis (9,8 tšk., 3,6 rez. perd., 11,6 n.b.), T.Klimavičius (9,2 tšk., 7 atk. kam., 13,8 n.b.), D.Collinsas (7,6 tšk., 3,8 rez. perd., 11,5 n.b.).
Lieka nedaug laiko ir sužinosime, ar naujasis „Žalgiris“ sukurs tokią ar gal dar įspūdingesnę pergalių seriją, kas būtų verta pagarbos, atsižvelgiant į didesnį šiuolaikinės lygos konkurencingumą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.